EUR 25.340

USD 23.267

REPO sazba ČNB 4.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.340

USD 23.267

03. 07. 2024

0 komentářů

CA Immo zahajuje rekonstrukci pražské kancelářské budovy Danube House v Riverside Karlín

 

Danube House je nepřehlédnutelná kancelářská budova nacházející se v Riverside Karlín, zelené rekreační oblasti a kampusu pěti špičkových kancelářských budov v srdci Karlína, které jsou domovem významných mezinárodních nájemců z oblasti technologií, start-upů, práva a bankovnictví. Za 20 let úspěšného provozu se Danube House stal známým jak na domácím, tak na mezinárodním trhu, a to díky své vysoké kvalitě a viditelnosti. Nyní prochází komplexní rekonstrukcí, aby mohl po mnoho dalších let nabízet nájemcům vysoce inovativní a na budoucnost připravené kancelářské prostory v jedné z nejatraktivnějších obchodních lokalit v Praze.

Loading 

Nový Danube House nabídne 22 500 m² pronajímatelných ploch převážně pro kancelářské nájemce. Spojí výhody prominentní zelené zóny využívané pro rekreaci a zábavu u řeky Vltavy s designovou funkčností a službami moderního kancelářského prostředí na nejvyšší úrovni.

Václav Jonáš, výkonný ředitel CA Immo v České republice, komentuje: „Uvědomujeme si rostoucí poptávku po prvotřídních kancelářských prostorách, které podporují rovnováhu mezi pracovním a osobním životem a nabízejí špičkový design a komfort pro nájemníky. Proto máme za cíl udělat z Danube House symbol moderního kancelářského prostředí v Riverside Karlín. Tato budova je navržena tak, aby podporovala nové nápady, inspirovala výměnu znalostí a podporovala inovativní pracovní metody. Budova přirozeně naváže na okolní zelené plochy směrem k řece prostřednictvím různých otevřených prostor, jako jsou balkony, zimní zahrady a střešní terasy. Stručně řečeno: Bude to zdravé a udržitelné pracovní prostředí, kde lidé rádi pracují.”

Nejdůležitější rysy Nového Danube House budou

Výměna fasády: Ikonická kamenná fasáda bude nahrazena novou terakotovou fasádou navrženou renomovanými architekty Bogle Architects pod vedením Luigiho Simione. To zvýrazní jedinečný tvar a objem budovy, čímž se stane otevřenější, přístupnější a přátelštější.

Aktivace atria a společných prostor: Atrium se stane živým srdcem budovy s plovoucími platformami sloužícími jako zasedací místnosti, salónky, studovny, auditoria, lezecká stěna a cvičební prostory. Bude obsahovat dvě soukromé zavěšené zasedací místnosti s panoramatickým výhledem na řeku, sdílenou zasedací místnost a velkou zimní zahradu ve druhém patře.

REKLAMA

Řešení udržitelnosti: Integrace energeticky účinných a obnovitelných zdrojů vytápění a chlazení (tepelná čerpadla), pokročilé recyklace odpadu a cílení na certifikaci LEED Platinum a energetický štítek třídy B. Stejně jako všechny nemovitosti CA Immo bude Danube House 100% napájen z obnovitelné elektřiny.

Technologická vylepšení: Implementace inteligentních funkcí, jako je inteligentní přístupová kontrola, inteligentní LED osvětlení se senzory, monitorování CO₂, nové výtahy a chytrá aplikace s komunitními funkcemi.

Nové služby a atraktivní venkovní prostory: Balkony, zimní zahrady a střešní terasy otevřou budovu okolí a vytvoří – v kombinaci s interaktivními uměleckými instalacemi – zdravé a inspirativní pracovní prostředí. Moderní zařízení pro cyklisty a sportovce, reprezentativní hlavní vchod s novým panoramatickým výtahem a schodištěm do parkoviště a výjimečný příjezdový zážitek doplňují nabídku.

Kancelářský kampus Riverside Karlín – místo, kde lidé rádi pracují

Kancelářský kampus zahrnuje pět kancelářských budov Danube House, Nile House, Amazon Court, Mississippi House a Missouri Park, který byl nedávno dokončen nově vytvořeným parkem, jež otevřel celou oblast široké veřejnosti. Je přístupný nejen z Karlína, ale i z Holešovic díky nově zprovozněnému pěšímu mostu s již oblíbenou přezdívkou HolKa. Cyklisté sem mohou dokonce přijet přímo z centra města po páteřní cyklostezce A2. Od otevření parku se tato atraktivní lokalita podél řeky Vltavy stala vyhledávanou částí města, kde lidé nejen pracují, ale také relaxují, sportují a baví se. Oblast nabízí kavárny, restaurace, vinotéku s gurmánským obchodem a River Rink pro bruslaře v zimě a tanečníky nebo fotbalisty v létě.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.49 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%

5.49%
Historie vývoje

 

 


Související články

Přetrvávají nejasnosti ohledně projektové dokumentace po prvním červenci 2024

Tisíce záměrů k povolení stavby zřejmě dorazilo do posledního června na stavební úřady po celé České republice. Stavebníci a projektanti tímto krokem budou chtít zvýšit pravděpodobnost, že povolovací řízení nebude vedeno v rámci přechodných ustanovení nového stavebního zákona (NSZ), ale poběží ještě podle dosavadního správního postupu a vyhlášek tzv. starého stavebního zákona.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

08. 07. 2024

Názor: O bruselské byrokracii a dostupnosti bydlení v Česku

Setkal se s tím každý, kdo si v poslední době koupil plastovou láhev. Po jejím otevření zůstalo plastové víčko k láhvi připojené. Někdo se jím píchá do oka, jinému ničí pečlivě pěstěné vousy. Na sociálních sítích píší tisíce rozhořčených lidí, vznikla spousta často rádobyvtipných videí. Většina lidí nakonec dříve či později víčko stejně utrhne, čímž nařízení vyrábět plastové […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

04. 07. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *