Pondělí 18. února. Svátek má Gizela.

CENTRAL GROUP loni nakoupil nové pozemky 2600 nových bytů za 1,1 miliardy korun

16.01.2013 01:01 Tisková zpráva: CENTRAL GROUP

Největší loňskou akvizicí CENTRAL GROUP byla koupě rozsáhlých pozemků na Kavčích Horách v Praze 4 pro výstavbu 600 nových luxusních bytů. Ve finančním vyjádření se jedná o největší jednorázový nákup za celých 19 let existence firmy. Dalšími velkými akvizicemi CENTRAL GROUP byly pozemky v Praze 9, a to ve Vysočanech a v Letňanech pro realizaci celkem 1300 nových bytů. Společnost také koupila pozemek přímo v centru Prahy na Vinohradech, jen asi 150 metrů od Národního Muzea, pro výstavbu 48 velmi luxusních bytů. Další akvizice pozemků pro novou rezidenční výstavbu firma dokončila v Radlicích, Záběhlicích, Březiněvsi a na Břevnově. A koupě dalších pozemků je nyní ve finálním stádiu jednání.

Velkou roli při nových úspěšných akvizicích sehrála právní ředitelka CENTRAL GROUP Michaela Tomášková. To byl také jeden z hlavních důvodů, proč byla nyní od ledna nově jmenována výkonnou ředitelkou celého holdingu. Ten byl doposud vrcholově řízen zakladatelem CENTRAL GROUP a předsedou představenstva Dušanem Kunovským a generálním ředitelem Ladislavem Váňou. Vrcholové vedení nyní doplní Michaela Tomášková na pozici výkonné ředitelky. Na této pozici se bude nyní kromě podpory dalších akvizic věnovat zejména koordinaci vnitřních záležitostí všech společností a investičního fondu, které jsou součástí holdingu CENTRAL GROUP.

Michaela Tomášková nastoupila do CENTRAL GROUP hned po absolvování Právnické fakulty University Karlovy v roce 2004 na pozici řadové právničky. V roce 2007 byla povýšena na vedoucí právního úseku a v roce 2010 pak na pozici právní ředitelky s odpovědností za kompletní právní agendu a také interní audit a reklamační a administrativní záležitosti. Za dobu jejího působení prošel celý holding rozsáhlou reorganizací tak, aby byl nastaven na připravovanou mezinárodní působnost, včetně splnění standardů pro investiční fondy. V loňském roce byla Michaela Tomášková zařazena v anketě Hospodářských novin mezi Top 25 žen českého byznysu. Svůj volný čas tráví nejraději sportem nebo odpočinkem v přírodě.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *