Úterý 22. června. Svátek má Pavla.

Češi jsou milovníky stavebka – ti nad 55 let mají sjednané už několikáté

19.11.2019 03:11 Tisková zpráva: Wüstenrot – stavební spořitelna

Praha 19. listopadu 2019 – Třetina Čechů starších 55 let má stavební spoření, drtivá většina z nich dokonce již několikáté. Ukázal to aktuální průzkum skupiny Wüstenrot mezi lidmi staršími 55 let. V rodině má přitom stavební spoření sjednáno více členů – nejčastěji děti, ale i partneři či vnoučata.

Stavební spoření do každé rodiny! Tak by mohl znít slogan Čechů, kteří mají téměř 3,2 milionu smluv o stavebním spoření s průměrnou cílovou částkou 430 tisíc korun. „Stavební spoření je oblíbené napříč věkovými skupinami. V té nad 55 let ho má podle našeho nedávného průzkumu 31 %,“ uvádí Jiří Procházka, produktový manažer finanční skupiny Wüstenrot.

Stavební spoření pro celou rodinu

Podle průzkumu má dokonce 96 % Čechů starších 55 let, kteří mají aktuálně uzavřené stavební spoření, tuto smlouvu již minimálně podruhé. Nejčastěji mají právě třetí a čtvrtou smlouvu. „Stavební spoření nabízí řadu výhod – kromě státních příspěvků, daňových úlev a zajímavých úroků je třeba připomenout, že je to jediný produkt, který umožňuje poskytnutí půjčky včetně pevné úrokové sazby, kterou klient zná již při uzavření smlouvy o stavebním spoření,“ vysvětluje Jiří Procházka. To vše je tak podle něj důvodem, proč Češi po skončení jedné smlouvy sjednávají novou. Další stavebko plánuje 39 % respondentů, kteří jej nyní mají.

Častěji si stavební spoření sjednávají ženy než muži a také vysokoškoláci.

Zdroj: Průzkum finanční skupiny Wüstenrot

Stavební spoření má navíc běžně více členů rodiny. Nejčastěji, v 57 %, ho mají sjednané děti respondentů, časté je ale i u partnerů. „Nedostatkem stavebního spoření z pohledu starší generace je to, že si v průběhu jeho trvání, tedy šest let, nemohou bez poplatku vybrat uložené peníze. Jako překážku to vidí 54 % z nich,“ upřesňuje Jiří Procházka. Skupina Wüstenrot proto před časem představila flexibilní Stavební spoření 55+, které přináší možnost vybrat uložené peníze již po dvou letech od založení, pokud je bude klient potřebovat například z důvodu nečekaných mimořádných výdajů.

Zdroj: Průzkum finanční skupiny Wüstenrot

 Hlavní výhody produktu Stavební spoření 55+

  • Sjednání smlouvy o stavebním spoření je bez poplatku
  • Atraktivní úroková sazba 1,2 % ročně
  • Předčasné ukončení smlouvy o stavebním spoření při trvání smlouvy min. dva roky je zdarma

 

*Průzkum byl realizován prostřednictvím platformy Instant Research v říjnu 2019, na vzorku 525 Čechů ve věku 55-99 let v reprezentativním zastoupení podle pohlaví, místa bydliště, velikosti bydliště a vzdělání.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *