EUR 25.655

USD 22.059

REPO sazba ČNB 1.50 %

Inflace 4.9 %

EUR 25.655

USD 22.059

19. 11. 2019

Češi jsou milovníky stavebka – ti nad 55 let mají sjednané už několikáté

 

Praha 19. listopadu 2019 – Třetina Čechů starších 55 let má stavební spoření, drtivá většina z nich dokonce již několikáté. Ukázal to aktuální průzkum skupiny Wüstenrot mezi lidmi staršími 55 let. V rodině má přitom stavební spoření sjednáno více členů – nejčastěji děti, ale i partneři či vnoučata. 


Stavební spoření do každé rodiny! Tak by mohl znít slogan Čechů, kteří mají téměř 3,2 milionu smluv o stavebním spoření s průměrnou cílovou částkou 430 tisíc korun. „Stavební spoření je oblíbené napříč věkovými skupinami. V té nad 55 let ho má podle našeho nedávného průzkumu 31 %,“ uvádí Jiří Procházka, produktový manažer finanční skupiny Wüstenrot.
Stavební spoření pro celou rodinu
Podle průzkumu má dokonce 96 % Čechů starších 55 let, kteří mají aktuálně uzavřené stavební spoření, tuto smlouvu již minimálně podruhé. Nejčastěji mají právě třetí a čtvrtou smlouvu. „Stavební spoření nabízí řadu výhod – kromě státních příspěvků, daňových úlev a zajímavých úroků je třeba připomenout, že je to jediný produkt, který umožňuje poskytnutí půjčky včetně pevné úrokové sazby, kterou klient zná již při uzavření smlouvy o stavebním spoření,“ vysvětluje Jiří Procházka. To vše je tak podle něj důvodem, proč Češi po skončení jedné smlouvy sjednávají novou. Další stavebko plánuje 39 % respondentů, kteří jej nyní mají.
Častěji si stavební spoření sjednávají ženy než muži a také vysokoškoláci.

Zdroj: Průzkum finanční skupiny Wüstenrot
Stavební spoření má navíc běžně více členů rodiny. Nejčastěji, v 57 %, ho mají sjednané děti respondentů, časté je ale i u partnerů. „Nedostatkem stavebního spoření z pohledu starší generace je to, že si v průběhu jeho trvání, tedy šest let, nemohou bez poplatku vybrat uložené peníze. Jako překážku to vidí 54 % z nich,“ upřesňuje Jiří Procházka. Skupina Wüstenrot proto před časem představila flexibilní Stavební spoření 55+, které přináší možnost vybrat uložené peníze již po dvou letech od založení, pokud je bude klient potřebovat například z důvodu nečekaných mimořádných výdajů.

Zdroj: Průzkum finanční skupiny Wüstenrot
 Hlavní výhody produktu Stavební spoření 55+

  • Sjednání smlouvy o stavebním spoření je bez poplatku
  • Atraktivní úroková sazba 1,2 % ročně
  • Předčasné ukončení smlouvy o stavebním spoření při trvání smlouvy min. dva roky je zdarma

 
*Průzkum byl realizován prostřednictvím platformy Instant Research v říjnu 2019, na vzorku 525 Čechů ve věku 55-99 let v reprezentativním zastoupení podle pohlaví, místa bydliště, velikosti bydliště a vzdělání.
 

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.43 Aktuální výše Hypoindexu

2.15%

2.11%

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%

2.43%
Historie vývoje


Související články

Budou přibývat rekonstrukce a opravy nemovitostí

Foto: Shutterstock Hlad po investicích do vlastního bydlení na jedné straně a hledání bezpečného přístavu pro úspory na straně druhé – to jsou důvody růstu zájmu o úvěry od stavebních spořitelen i o samotné stavební spoření. Shodují se na tom generální ředitelé stavebních spořitelen. A objevuje se i další výrazný fenomén – rekonstrukce.

Text: Milan Vodička

01. 06. 2021

Úvěry od stavebních spořitelen na historickém rekordu

Foto: Shutterstock Boom v oblasti úvěrů na bydlení nezažívají jen bankovní hypotéky, ale také úvěry od stavebních spořitelen. Jen za letošní březen poskytly podle statistik České národní banky (ČNB) úvěry zajištěné nemovitostí za více než tři miliardy korun. Pokořily tím svůj historický rekord. Úroková sazba přitom byla podle dat ČNB nižší než u bankovních hypoték. Hypoteční banky […]

Text: Milan Vodička

11. 05. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.