Pondělí 17. prosince. Svátek má Daniel.

Češi si více připouštějí dlouhodobou nemoc než možnou ztrátu zaměstnání

13.11.2012 04:11 Tisková zpráva: Hypoteční banka

Pojištění hypotéky chrání klienty v případech nenadálých životních situací a Hypoteční banka jej nabízí ve třech variantách.  Pojištění rizika invalidity nebo úmrtí je obsaženo ve všech třech pojistných balíčcích. Klienti mohou využít i rozšířené pojistné ochrany pro případ pracovní neschopnosti při dlouhodobé nemoci nebo po úrazu anebo navíc ještě pojištění pro případ ztráty zaměstnání. Nyní Hypoteční banka ještě zvýšila limit plnění na hodnotu až 5 milionů Kč u pojištění pro případ invalidity nebo smrti.  Pro případ, kdy je pojištěný dlouhodobě nemocný nebo ztratí zaměstnání, je navýšený limit plnění 50 tisíc Kč za měsíc. Za klienty tak pojišťovna zaplatí splátky hypotečního úvěrů v době, kdy například nemohou z důvodu dlouhodobé nemoci pracovat a pobírají pouze nemocenskou dávku.

“Pořízení vlastního bydlení si většina klientů velmi užívá. Avšak i v těchto radostných životních chvílích je nutné myslet na zadní vrátka a na možná rizika, která by nám tuto radost mohla pokazit. Právě takovou jistotu nabízí Hypoteční banka díky novým a ještě výhodnějším parametrům svého pojištění k hypotečnímu úvěru. To zmírňuje finanční dopady například na rodinný rozpočet v případě, že k pojistné události dojde,” uvádí Jan Bojko, ředitel odboru Spolupráce ve Skupině, zodpovědný za oblast pojištění k hypotečním úvěrům v Hypoteční bance.  Kromě navýšení pojistných limitů zkrátila Hypoteční banka také karenční lhůtu, tedy období kryté z rezerv klienta, a to z 60 na 40 dní. Klienti s pojištěním hypotéky tak mají jistotu, že oni nebo jejich nejbližší nezůstanou bez prostředků v případě nenadálé životní situace.

Konkrétní příklad využití pojištění k hypotečnímu úvěru:

Klient, si zlomí nohu a nemůže 6 měsíců pracovat. Má u banky hypoteční úvěr ve výši 1 770 000 Kč sjednaný na dobu 25 let při úrokové sazbě 3,5 % a měsíčně splácí 8 862 Kč. Jeho průměrný příjem je 25 093 Kč. Nemocenská, tedy příjem klienta za šest měsíců v nemoci je 78 794 Kč. Pokud nemá klient pojištění, zaplatí splátky hypotečního úvěru v plné výši, a to 53 172 Kč. Pokud má klient pojištění proti dlouhodobé nemoci (pojistná varianta č. 2, měsíční pojistné 585 Kč), zaplatí v takovém případě za 6 měsíců nemoci na splátkách pouze 18 894 Kč, a to v období karenční lhůty. Pojišťovna za klienta bance zaplatí 37 788 Kč, což splátka hypotečního úvěru včetně poplatku za pojištění.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.