Pondělí 25. března. Svátek má Marián.

Cíle sítě RE/MAX do konce roku 2011

08.12.2010 02:12 Tisková zpráva: RE/MAX Czech Republic – Welcome Home s.r.o.

 

Uvědomujeme si, že jde o ambiciózní plán uzavřít 100% exkluzivních smluv. Nicméně je jen otázkou času, kdy všichni klienti v České republice pochopí, jak velké výhody jim exkluzivní smlouva nabízí,“ tvrdí Hanuš Němeček, provozní ředitel společnosti RE/MAX Česká republika.

Ze statistik vyplývá, že nemovitosti, které jsou nabrány exkluzivně, se prodají rychleji, za domluvenou cenu a klient získává kvalitnější a hlavně komplexnější služby, než v případě neexkluzivního prodeje. Výhradní smlouva znamená, že klient uzavřel smlouvu s jedinou realitní kanceláří, která vede veškerá jednání s případnými zájemci. Makléř je schopen maximálně hájit zájmy prodávajícího a je schopen vyjednat nejvyšší možnou prodejní cenu, neboť má jistotu uskutečnění obchodní transakce a proto investuje dostatek finančních prostředků do propagace nemovitosti, včetně záruky právních služeb, pojištění a úschovy kupních cen.

U výhradní smlouvy je možné a zcela běžné, že prodávající uzavře výhradní smlouvu na dobu určitou, například na jeden měsíc a pak podle spokojenosti se rozhodne, bude-li ve spolupráci s realitní kanceláří pokračovat, nebo zvolí-li jinou. „Například v USA nebo v Kanadě makléři ani jiné smlouvy než exkluzivní neuzavírají,“ vysvětluje Hanuš Němeček, provozní ředitel společnosti RE/MAX Česká republika.

V současné chvíli má síť RE/MAX 14% podíl na realitním trhu. V tomto roce otevřela síť dvacet nových poboček. Do konce roku 2011 chce společnost RE/MAX otevřít třicet kanceláří a navýšit počet makléřů o dvě stě. Předpokládaný odhad obratu sítě RE/MAX v roce 2010 je o 25% vyšší než v roce minulém.