EUR 25.230

USD 23.714

REPO sazba ČNB 5.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.230

USD 23.714

30. 03. 2023

0 komentářů

Členské společnosti ČLFA volily nové představenstvo, post předsedkyně obhájila Jana Hanušová

 

Po necelých dvou letech volila členská schůze České leasingové a finanční asociace (ČLFA) nové představenstvo. Post předsedkyně obhájila na další funkční období Jana Hanušová, generální ředitelka společnosti ESSOX. 38 společností sdružených v České leasingové a finanční asociaci poskytlo v roce 2022 podnikatelům a spotřebitelům financování v celkovém objemu 163,6 miliardy Kč.

Loading 

Letošní členskou schůzi provázela vysoká účast. Z 38 členů se volební schůze zúčastnilo 35 zástupců. Své pozice v představenstvu obhájili také místopředsedové Karel Nováček (předseda představenstva Factoring České spořitelny) a Josef Vajsejtl (předseda představenstva ČSOB Leasing). Členy představenstva byli opět zvoleni Pavel Fořt (generální ředitel ALD Automotive), Luděk Jírů (předseda představenstva Home Credit), Josef Langmayer (jednatel Raiffeisen-Leasing) a Jakub Stárek (předseda představenstva UniCredit Leasing).

Jsem ráda, že mohu spolu s kolegy i v dalším funkčním období představenstva pokračovat v rozpracovaných aktivitách České leasingové a finanční asociace. V uplynulých dvou letech se nám podařilo upevnit renomé ČLFA na národní i mezinárodní úrovni. Nyní nás čekají další milníky ve schvalování evropské směrnice o spotřebitelském úvěru i dalších zákonných norem. Budeme usilovat o větší podporu při pořízení vozidel s novými ekologickými pohony a usilovat o zajištění dostupnosti jejich financování. Je před námi skutečně hodně práce,“ uvedla Jana Hanušová.

Členská schůze rovněž schválila hlavní priority činnosti pro následující rok. Asociace se bude častěji profilovat jako lídr podpory při financování ekologických technologií a nízkoemisních vozidel. Zapojí se do projednávání návrhů v rámci legislativního procesu, bude rozvíjet asociační diskusi k tématu ESG a EU taxonomie. Svá stanoviska bude ČLFA aktivně prezentovat v rámci implementace
e-Governmentu. Jednou z priorit bude také prosazování zájmů společností financujících motorová vozidla.

„ČLFA bude i nadále pokračovat v systematickém budování vztahů s dalšími zájmovými sdruženími a institucemi, ale i s neziskovým sektorem. Hlubší spolupráci budeme rozvíjet v rámci evropských finančních konfederací,“ doplnila výčet priorit Jana Hanušová. Zmíněný další rozvoj spolupráce na evropské úrovni umožňuje od roku 2021 i zastoupení ČLFA v evropské asociaci Eurofinas – v jejím vedení zasedají Jana Hanušová a tajemník ČLFA Jaroslav Krutilek.

Česká leasingová a finanční asociace sdružuje 38 členských společností ze sektoru nebankovního financování. V oblasti podnikatelského financování reprezentují 88 % trhu, u spotřebitelského financování je to 87 % trhu. U factoringu dokonce 97 % trhu.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.57 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%
Historie vývoje


Související články

Během prvního čtvrtletí se v Brně prodalo nejvíce bytů za dva roky

Za první kvartál roku 2024 našlo své kupce celkem 246 brněnských novostaveb. Oproti průměru za předchozí rok, který byl poznamenán utlumenou poptávkou v důsledku vysokých úrokových sazeb, se jedná o 100% nárůst. Jak vyplývá z dat společnosti Trikaya, začátek letošního roku byl natolik úspěšný, že dokonce překonal dlouhodobý průměr. Ceny zatím stoupají pozvolna, pohybují se […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

17. 04. 2024

Analýza: Budou v Praze nájmy opět srovnatelné se splátkami hypoték?

Doba, kdy bude v Praze opět srovnatelné splácet vlastní byt a bydlet v nájmu, se pravděpodobně rychle blíží. V následujících dvou letech by se ceny nových bytů měly zvyšovat o 5 % ročně, postupně klest sazby hypoték ke 3 % a růst nájemné v průměrně o 10 % za rok. Vyplývá to z aktuální analýzy Central Group.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

16. 04. 2024

Ceny nájmů se začínají umoudřovat, je otázka, na jak dlouho

Růst cen nájemního bydlení se za poslední rok – až na výjimky – zpomalil a v mnoha krajích přešel dokonce k poklesu nebo stagnaci. Pomohl především větší počet nemovitostí nabízených k pronájmu – bytů v podstatě všech kategorií, ale také pokojů určených ke spolubydlení nebo například částí rodinných domů. A svou roli sehrála i utlumená poptávka, která vyústila v nižší […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

11. 04. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *