EUR 25.235

USD 23.713

REPO sazba ČNB 5.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.235

USD 23.713

26. 03. 2024

0 komentářů

CREDITAS Real Estate zdvojnásobila portfolio nájemních bytů

 

Společnost CREDITAS Real Estate z investiční skupiny CREDITAS posiluje svou pozici na trhu institucionálního nájemního bydlení. Stávající portfolio nájemních bytů rozšířila o sto nových plně vybavených jednotek. Aktuálně tak spravuje více než dvě stě nájemních bytů ve čtyřech projektech v hlavním městě.

Loading 

Institucionální nájemní bydlení se stalo standardní součástí nabídky nájmů především v hlavním městě. Většinu nájemního trhu tvoří soukromé pronájmy (67 %), zastoupení institucionálních nájmů je v Česku zatím relativně malé – pohybuje se okolo 7 %. Právě to se ale postupně mění.

Rostoucí zájem o institucionální nájemní bydlení je dán především vyšším standardem nabízených bytů, které jsou kompletně a moderně vybavené, výrazně nižšími pořizovacími náklady oproti vlastnickému bydlení a také změnou v přístupu mladších generací, které dávají přednost větší flexibilitě a preferují smlouvy na dobu určitou. S institucionálním nájemním bydlením je také spjata také vyšší kvalita nabízených služeb,“ vysvětluje důvody rostoucího zájmu Jiří Vajner, generální ředitel CREDITAS Real Estate.

Čtyři nové projekty na pražském nájemním trhu během jednoho roku

Enormní zájem ze strany zájemců o nájemní bydlení zaznamenala společnost CREDITAS Real Estate vloni v březnu, kdy uvedla na trh 95 moderních a nadstandardně vybavených bytových jednotek v projektu LOOX Prosek Apartments. Součástí objektu jsou podzemní garáže, sklepy a komerční prostory, které poskytují obyvatelům domu a přilehlého okolí užitečné služby.

Velmi rychle se v průběhu podzimu povedlo pronajmout všech 38 jednotek v projektu Pobřežní Apartments, který nabízí byty od 1+kk po 3+1 ve strategické lokalitě na rozmezí Florence a Karlína. Byty jsou zařízeny v nadčasovém a minimalistickém designu, mají balkóny nebo terasy. V budově se nachází reprezentativní společné prostory, garážová stání a sklepy.

Stejně velký zájem pak byl na podzim o byty v Lisabonská Apartments. Projekt nabízí 62 jednotek o dispozicích 1+kk a 2+kk, společenskou místnost s kuchyní, prádelnu, jídelní a nápojové automaty, vysokorychlostní internet. Před domem jsou rezidentům k dispozici vyhrazená parkovací stání.

REKLAMA

Posledním přírůstkem do portfolia nájemních bytů společnosti CREDITAS Real Estate je komorní projekt Bořivojova Apartments. Ten nabízí 10 bytů o dispozicích od 1+kk po 3+kk, všechny jsou již pronajaty.

Budoucnost bude nájmům přát

Aktuální makroekonomické ukazatele naznačují, že bydlení v nájmu se stane realitou pro velké procento obyvatel České republiky, a že zájem o něj do budoucna nadále poroste. Hlavními důvody jsou vysoké ceny nemovitostí, které v důsledku nedostatečné výstavby porostou i budoucnu. Podle Asociace nájemního bydlení je tak pravděpodobné, že na konci této dekády bude v nájmu bydlet každý čtvrtý Čech. Na trhu však nyní chybí desítky tisíc nájemních bytů, zejména ve velkých městech. Segment nájemního bydlení tak zachraňují soukromí investoři, kteří vidí v tomto sektoru příležitost a jsou schopni částečně pokrýt poptávku trhu.

CREDITAS Real Estate nyní spravuje v Praze přes 200 nájemních bytů. Tento počet chceme během následujících let ještě výrazně navýšit. Nájemní byty plánujeme stavět především v Praze a v Brně,“ dodává na závěr Jiří Vajner.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.57 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%
Historie vývoje


Související články

Během prvního čtvrtletí se v Brně prodalo nejvíce bytů za dva roky

Za první kvartál roku 2024 našlo své kupce celkem 246 brněnských novostaveb. Oproti průměru za předchozí rok, který byl poznamenán utlumenou poptávkou v důsledku vysokých úrokových sazeb, se jedná o 100% nárůst. Jak vyplývá z dat společnosti Trikaya, začátek letošního roku byl natolik úspěšný, že dokonce překonal dlouhodobý průměr. Ceny zatím stoupají pozvolna, pohybují se […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

17. 04. 2024

Analýza: Budou v Praze nájmy opět srovnatelné se splátkami hypoték?

Doba, kdy bude v Praze opět srovnatelné splácet vlastní byt a bydlet v nájmu, se pravděpodobně rychle blíží. V následujících dvou letech by se ceny nových bytů měly zvyšovat o 5 % ročně, postupně klest sazby hypoték ke 3 % a růst nájemné v průměrně o 10 % za rok. Vyplývá to z aktuální analýzy Central Group.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

16. 04. 2024

Hypoteční trh oživuje, meziročně stoupnul v březnu o polovinu

Z meziročního pohledu byl objem poskytnutých hypoték v březnu vyšší téměř o 50 %, zatímco v únoru rostl trh meziročně ještě o dvojnásobek. Nižší meziroční dynamika souvisí s vyšší srovnávací základnou z loňského roku, kdy začala hypoteční aktivita od března oživovat. Byplývá to z aktuálních dat ČBA Hypomonitoru.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

15. 04. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *