EUR 24.740

USD 23.154

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.6 %

EUR 24.740

USD 23.154

23. 10. 2023

0 komentářů

Crestyl zkolaudoval 53 domů ve Vysokém Újezdu nedaleko Prahy a představil další etapu

 

Další z etap rodinného bydlení v obci Vysoký Újezd, která leží nedaleko metropole uprostřed přírody, může přivítat nové obyvatele. Developer Crestyl v létě dokončil kolaudaci 43 prostorných dvoupodlažních rodinných domů ve čtvrti U Kůlen a deseti moderních přízemních bungalovů s rozhlehlými zahradami ve čtvrti Na Horizontu. Stalo se tak o několik měsíců dříve, než bylo plánováno. Zároveň Crestyl představil další etapu, která na tu právě dokončenou plynule navazuje a již získala stavební povolení. Zahrnuje 33 rodinných domů ve čtvrti U Kůlen, jejichž výstavba by měla být zahájena na přelomu roku a potrvá přibližně dva roky.

Loading 

 „Celý projekt připravujeme s ohledem na soukromí obyvatel a soulad s přírodou. Jednotlivé parcely jsou obklopeny zelení, místní široké komunikace jsou lemovány stromořadím a travnatým pásem. Navíc na území obce bylo vysazeno více než 1200 stromů. Přitom nezapomínáme ani na občanskou vybavenost a infrastrukturu, do které rovněž investujeme, což odlišuje tuto lokalitu od jiných. V námi vybudovaných prostorách je například prodejna potravin, lahůdky, nebo vyhlášená italská restaurace a fitness, investovali jsme i do revitalizace návsi nebo věnovali obci pozemek pro mateřskou školu a podpořili její výstavbu,“ říká Viktor Peška, obchodní ředitel společnosti Crestyl. „Vše se odráží v zájmu o bydlení v této lokalitě, naprostá většina nyní zkolaudovaných domů je již prodaná,“ dodává.

Nyní dokončená etapa zahrnuje 43 rodinných domů ve čtvrti U Kůlen s dispozicí 5+kk (178 m²). Součástí dokončené etapy jsou ale i moderní přízemní domy umístěné v krásné lokalitě Na Horizontu v klidné jihovýchodní části obce. Deset bungalovů o dispozicí 4+kk tvoří společné hnízdo s rozlehlými zahradami orientovanými k sobě a vytváří tak idylický přírodní ostrov.

Nově představená etapa zahrnuje dokončení čtvrti U Kůlen, která leží na jižním svahu obce Vysoký Újezd a poskytuje tak záruku klidu a prosluněných dní. Celkem 33 dvoupodlažních rodinných domů, s rovnou nebo šikmou střechu plně navazuje na dosavadní výstavbu v této lokalitě. Domy s dispozicí 5+kk a plochou 165 m2 nabízí velkou zahradu, garáž a až tři koupelny a jsou vybaveny tepelným čerpadlem. V současné době probíhá výběr generálního dodavatele stavby, její zahájení se tak předpokládá na přelomu roku. Dokončení je naplánováno na začátek roku 2026. Přímo ve čtvrti U Kůlen je pak otevřen i vzorový dům.

Rezidenční projekt Vysoký Újezd citlivě navazuje na původní vesnici stejného jména a je ideálním bydlením pro všechny, kdo hledají klidný styl života na dosah Prahy a veškerých služeb. Crestyl zde již vybudoval kompletně zasíťované parcely pro stavbu rodinných domů, samostatné rodinné domy, ale i řadové rodinné domy a nízkopodlažní bytové domy s byty umístěné přímo v centru obce. Vznikly zde i komerční jednotky pro obchody a služby. V sousedství je navíc zámecká zahrada a ve zrekonstruovaném zámku bude otevřen butikový hotel se všemi souvisejícími službami.

Celý rezidenční projekt Vysoký Újezd spojuje klid venkova a blízkost hlavního města. Nachází se v malebné lokalitě uprostřed křivoklátských a brdských lesů v sousedství prestižního golfového hřiště Albatross. Přilehlé zelené lesy přímo vybízí k dlouhým večerním procházkám nebo rannímu běhu. Rodiny s dětmi ocení nejen velká prostranství a zahrady, ale i dětské hřiště.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.51 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%
Historie vývoje

 

 


Související články

Objem nových hypoték byl v květnu nejvyšší od března 2022

Objem poskytnutých hypoték se v květnu dostal na nejvyšší úroveň od března roku 2022. Meziročně vzrostl o 92 % na 23,7 miliardy Kč. Po zohlednění tradiční sezónnosti meziměsíčně podstatě stagnoval. Květnový objem zůstává příznivý a oživování hypoteční aktivity v letošním roce pokračuje. Údaje vyplývají z aktuálních statistik ČBA Hypomonitoru.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

14. 06. 2024

Digitalizace stavebnictví v úzkých. Chybí čas na přípravu, hrozí chaos

Vznik nového stavebního zákona provázely bouřlivé diskuse a při jeho přípravě muselo dojít k řadě kompromisů. Jednoznačným pozitivem ale měla být digitalizace stavebního řízení s účinností od 1. Července 2024. Jenže pár týdnů před spuštěním nemá za sebou Informační systém stavebního řízení ani pořádné testování, navíc si jej úředníci neměli šanci osahat v praxi.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

12. 06. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *