EUR 24.610

USD 24.180

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 17.5 %

EUR 24.610

USD 24.180

10. 08. 2021

0 komentářů

ČSOB podporuje ekologické stavby, snižuje sazbu na Zelené hypotéce

 

Skupina ČSOB přichází s letní nabídkou výhodnější Zelené hypotéky. Zájemci, kteří do 29. 8. 2021 uzavřou hypoteční úvěr k nemovitosti, která spadá do energetické třídy A nebo B, získají sníženou úrokovou sazbu o 0,2 %. Klienti zároveň mohou využít 30% slevu na pojištění nemovitosti Náš domov i další výhody. ČSOB tak odměňuje klienty, kteří se rozhodnou pro udržitelné bydlení. 


Zelená hypotéka od ČSOB jako první na trhu podporuje výstavbu, rekonstrukci a koupi moderního energeticky šetrného bydlení. Je připravena pro každého, jehož byt nebo dům spadá svou energetickou náročností do třídy A nebo B. Banka tak řadou finančních benefitů odměňuje klienty, kteří jsou zodpovědní vůči životnímu prostředí. K dlouhodobým benefitům přidává ČSOB v průběhu léta také sníženou úrokovou sazbu o 0,2 %.
„ČSOB je stále jedinou bankou, která poskytuje zvýhodněné hypotéky na energeticky šetrné bydlení, zájem klientů o ně postupně roste. Češi si pomalu ale jistě začínají uvědomovat důležitost ochrany životního prostředí i výhody zelených technologií v domácnostech,“ říká Jiří Feix, předseda představenstva Hypoteční banky a ČSOB Stavební spořitelny.
ČSOB se udržitelnosti věnuje napříč celou skupinou. V minulém roce zavedla ČSOB banka platební karty z recyklovaných materiálů, poskytuje zvýhodněné Zelené půjčky na fotovoltaiku a další technologie umožňující zelené bydlení, klientům nabízí investice do udržitelných společností nebo zvýhodněný leasing na elektromobily.
Nízké náklady = dlouhodobé úspory
Bydlení v domě či bytě spadající do energetické třídy A nebo B se vyplatí samozřejmě nejen díky výhodnější hypotéce, ale také díky dlouhodobě nižším nákladům na provoz nemovitosti.
„Energeticky úsporné domy samozřejmě výrazně šetří prostředky našich klientů, v dlouhodobém horizontu až o miliony korun. I to je jeden z důvodů, proč chceme potenciální kupce či stavitele motivovat, aby sáhli po úspornější variantě, která se jim vyplatí hned na několika úrovních a navíc dlouhodobě,“ vysvětluje Jiří Feix.
Poznat, zdali klienti na Zelenou hypotéku dosáhnou lze prostřednictvím Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB). Ten je dnes potřeba jak při stavbě, rozsáhlé rekonstrukci nebo při prodeji rodinného domu i bytu. Výpočet energetické náročnosti budovy zahrnuje energie na vytápění, ohřev teplé vody, chlazení, větrání a klimatizaci či osvětlení prostor. Budova je pak zařazena do jedné ze sedmi tříd energetické náročnosti (A až G) od „mimořádně úsporné“ (A) až po „mimořádně nehospodárnou“ (G). Budoucí obyvatelé si tak dopředu mohou spočítat, kolik je bude provoz nemovitosti stát a lépe tak plánovat své finance.
Zdroj: E-book Úsporný rodinný dům, ČSOB

Podmínky Zelené hypotéky od ČSOB při uzavření
do 29. 8. 2021
•   Sleva 0,2 % na úrokové sazbě
•   Sleva 30 % na pojištění Náš domov na celou dobu trvání pojištění
•   Pojištění od ČSOB Pojišťovny ochrání i solární panely, rekuperaci, tepelné čerpadlo a další zelené technologie
•   Sleva 30 % na zhotovení energetického štítku
•   Možnost získat úvěr až o 20 % vyšší, než bylo uvedeno v rozpočtu při žádosti (platí pro výstavby a rekonstrukce rodinných domů)
•   Zdarma odhad nemovitosti
•   Bezplatné zařízení vkladu zástavní smlouvy do katastru nemovitostí včetně správního poplatku

 

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.28 Aktuální výše Hypoindexu

2.51%

2.61%

2.67%

2.84%

3.14%

3.39%

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%
Historie vývoje


Související články

Lidé v bytech si měsíčně připlatí tisíce, teplotu u nich nikdo kontrolovat nemůže

Nadcházející topná sezóna bude pro české domácnosti finančně náročnější než ty předchozí. Členům společenství vlastníků jednotek (SVJ) a bytových družstev (BD) se kromě nákladů na služby spojené s užíváním bytů, jako jsou teplo, teplá a studená voda, úklid, či osvětlení společných prostor, mohou navíc zvednou také dlouhodobé zálohy na opravy, tzv. fond oprav. To vše může […]

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

19. 08. 2022

Vláda diskutuje zrušení podpory stavebního spoření. Podle AČSS by to na obyvatelstvo mělo velmi nepříjemné dopady

Stavební spoření je v Česku velmi oblíbeným finančním produktem. Aktuálně jej využívají více než tři miliony klientů. Nyní je v rámci hledání úspor ve státním rozpočtu vážným kandidátem na „odstřel“. Zeptali jsme se proto tajemníka Asociace českých stavebních spořitelen (AČSS) Jiřího Šedivého, jaké dopady by mělo zrušení státní podpory po 30 letech na stavební spoření.

Text: Milan Vodička

Foto: AČSS

17. 08. 2022

Zájem o hypotéky prudce padá

Objem poskytnutých hypoték v letošním červenci meziročně výrazně poklesl, a to téměř o tři čtvrtiny. Zatímco před rokem atakovaly hranici 40 miliard korun, letos v prvním prázdninovém měsíci dosáhly objemu 11,9 miliardy korun. Ačkoli červencová čísla bývají obvykle slabší, intenzita propadu v letošním roce je výrazná. Ve srovnání s červencem předminulého roku je objem nižší […]

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

16. 08. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.