EUR 25.405

USD 21.896

REPO sazba ČNB 1.50 %

Inflace 4.9 %

EUR 25.405

USD 21.896

10. 08. 2021

ČSOB podporuje ekologické stavby, snižuje sazbu na Zelené hypotéce

 

Skupina ČSOB přichází s letní nabídkou výhodnější Zelené hypotéky. Zájemci, kteří do 29. 8. 2021 uzavřou hypoteční úvěr k nemovitosti, která spadá do energetické třídy A nebo B, získají sníženou úrokovou sazbu o 0,2 %. Klienti zároveň mohou využít 30% slevu na pojištění nemovitosti Náš domov i další výhody. ČSOB tak odměňuje klienty, kteří se rozhodnou pro udržitelné bydlení. 


Zelená hypotéka od ČSOB jako první na trhu podporuje výstavbu, rekonstrukci a koupi moderního energeticky šetrného bydlení. Je připravena pro každého, jehož byt nebo dům spadá svou energetickou náročností do třídy A nebo B. Banka tak řadou finančních benefitů odměňuje klienty, kteří jsou zodpovědní vůči životnímu prostředí. K dlouhodobým benefitům přidává ČSOB v průběhu léta také sníženou úrokovou sazbu o 0,2 %.
„ČSOB je stále jedinou bankou, která poskytuje zvýhodněné hypotéky na energeticky šetrné bydlení, zájem klientů o ně postupně roste. Češi si pomalu ale jistě začínají uvědomovat důležitost ochrany životního prostředí i výhody zelených technologií v domácnostech,“ říká Jiří Feix, předseda představenstva Hypoteční banky a ČSOB Stavební spořitelny.
ČSOB se udržitelnosti věnuje napříč celou skupinou. V minulém roce zavedla ČSOB banka platební karty z recyklovaných materiálů, poskytuje zvýhodněné Zelené půjčky na fotovoltaiku a další technologie umožňující zelené bydlení, klientům nabízí investice do udržitelných společností nebo zvýhodněný leasing na elektromobily.
Nízké náklady = dlouhodobé úspory
Bydlení v domě či bytě spadající do energetické třídy A nebo B se vyplatí samozřejmě nejen díky výhodnější hypotéce, ale také díky dlouhodobě nižším nákladům na provoz nemovitosti.
„Energeticky úsporné domy samozřejmě výrazně šetří prostředky našich klientů, v dlouhodobém horizontu až o miliony korun. I to je jeden z důvodů, proč chceme potenciální kupce či stavitele motivovat, aby sáhli po úspornější variantě, která se jim vyplatí hned na několika úrovních a navíc dlouhodobě,“ vysvětluje Jiří Feix.
Poznat, zdali klienti na Zelenou hypotéku dosáhnou lze prostřednictvím Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB). Ten je dnes potřeba jak při stavbě, rozsáhlé rekonstrukci nebo při prodeji rodinného domu i bytu. Výpočet energetické náročnosti budovy zahrnuje energie na vytápění, ohřev teplé vody, chlazení, větrání a klimatizaci či osvětlení prostor. Budova je pak zařazena do jedné ze sedmi tříd energetické náročnosti (A až G) od „mimořádně úsporné“ (A) až po „mimořádně nehospodárnou“ (G). Budoucí obyvatelé si tak dopředu mohou spočítat, kolik je bude provoz nemovitosti stát a lépe tak plánovat své finance.
Zdroj: E-book Úsporný rodinný dům, ČSOB

Podmínky Zelené hypotéky od ČSOB při uzavření
do 29. 8. 2021
•   Sleva 0,2 % na úrokové sazbě
•   Sleva 30 % na pojištění Náš domov na celou dobu trvání pojištění
•   Pojištění od ČSOB Pojišťovny ochrání i solární panely, rekuperaci, tepelné čerpadlo a další zelené technologie
•   Sleva 30 % na zhotovení energetického štítku
•   Možnost získat úvěr až o 20 % vyšší, než bylo uvedeno v rozpočtu při žádosti (platí pro výstavby a rekonstrukce rodinných domů)
•   Zdarma odhad nemovitosti
•   Bezplatné zařízení vkladu zástavní smlouvy do katastru nemovitostí včetně správního poplatku

 

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.32 Aktuální výše Hypoindexu

2.21%

2.15%

2.11%

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%
Historie vývoje


Související články

Státní nájemní byty? Stát plánuje stavět v partnerství se soukromým sektorem

Ministerstvo pro místní rozvoj připouští, že stimulace poptávkové strany, tedy dotace pro obyvatele, současnou krizi bydlení nevyřeší. Připravuje proto modelový projekt výstavby nájemního bydlení ve spolupráci se soukromým sektorem. Projekt má být vhodný adept pro spolupráci s Národním rozvojovým fondem.

Text: Veronika Hejná

Foto: Shutterstock

14. 10. 2021

Nova zelená úsporám startuje

Nová zelená úsporám startuje: Výhodnější při kombinaci opatření i širší nabídka dotací

O dotace z programu Nová zelená úsporám za období 2014-2021 bylo možné žádat do 11. října. Z úspěšného dotačního programu lze čerpat dotace například na zvýšení energetické účinnosti a snížení emisí, výměnu kotlů nebo podporu obnovitelných zdrojů energie. Již dnes startuje přijímání žádostí v novém programovém období.  

Text: Veronika Hejná

Foto: Shutterstock

12. 10. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.