Pondělí 23. října. Svátek má Teodor.

ČSOB přichází jako první se Studentským bydlením

01.09.2016 11:09 Tisková zpráva: ČSOB

Studentské bydlení umožní rodičům a jejich potomkům financovat nemovitost, která mladým od osmnácti let poskytne komfortní zázemí v průběhu studia, ale třeba i při rodinných začátcích jako startovací bydlení. Peníze investované do nemovitosti jsou navíc chytře investované oproti variantě placení nájmu pronajímateli bytu nebo kolejnému. Z průzkumu ČSOB navíc vyplynulo, že 3/4 studentů posledních ročníků středních škol a čtvrtina vysokoškolských studentů stále bydlí s rodiči. Přibližně 1/3 vysokoškoláků využívá bydlení na koleji a 39 % jich bydlí v nájmu. Za pronájem platí už také 17 % studentů posledního ročníku středních škol.

Většina rodičů je podle průzkumů ochotná svým dětem s bydlením pomoci. Jsme přesvědčeni, že jde o nabídku, která usnadní studentům i rodičům rozhodování, zda jít během studia na kolej, do nájmu nebo zda se postavit na vlastní nohy a pořídit si vlastní bydlení. Koupě vlastní nemovitosti je chytrou investicí, která bude vstupní branou do dalšího života studenta,„ říká Richard Kotrlík, manažer útvaru Bydlení a úvěry ČSOB. Rodiče jsou zároveň ochotní s financováním bydlení svých dětí pomoci. Pouze 15 % z nich o podpoře financování bydlení svých dětí spíše neuvažuje. „Nabídkou Studentského bydlení vycházíme vstříc mladým, kteří se chystají ke studiu nebo už studují, a také jejich rodičům, kteří chtějí svým dětem pomoci s bydlením, a kteří nechtějí své peníze zbytečně utrácet za nájem či kolej a myslí na další budoucnost svých dětí,“ dodává Richard Kotrlík.

Studentské bydlení je možné od září sjednat na všech pobočkách ČSOB. Jedná se o nabídku zvýhodněného hypotečního úvěru, kdy do úvěru budou vstupovat studenti a dle potřeby i jejich rodiče. V takovém případě budou posuzovány příjmy rodičů a bude možné zohlednit i příjmy studenta. Vlastníkem financované nemovitosti bude moci být student, nebo může jít také o spoluvlastnictví rodičů a studenta. V rámci této nabídky bude možné v budoucnu zdarma vyvázat rodiče, pokud bude mít student dostatečné příjmy pro splácení. Samozřejmostí jsou zpracování žádosti a poplatek za vedení úvěrového účtu zdarma. Navíc Studentské bydlení bude sjednáváno se zvýhodněnou úrokovou sazbou o 0,2 % ročně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *