EUR 25.330

USD 23.782

REPO sazba ČNB 5.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.330

USD 23.782

05. 03. 2024

0 komentářů

ČSOB Stavební spořitelna nabízí výhodné úvěry k dotačnímu programu Oprav dům po babičce

 

Od začátku března můžou klienti získat úvěr s mimořádně výhodnou úrokovou sazbou 3 % ročně v rámci dotačního programu Oprav dům po babičce. Půjčka ze stavebního spoření řeší financování energeticky úsporných opatření při modernizacích domů určených k trvalému bydlení, a to bez zástavy nemovitosti.

Loading 

„Naši obchodní zástupci s klientem na pobočce proberou, která opatření jsou pro jeho dům vhodná. Připraví orientační kalkulaci, kolik může klient díky dotaci ušetřit. Na to máme vyvinutou speciální aplikaci, průvodce úsporným opatřením s názvem Rekalkula, kterou klienti najdou na našem webu. Následně poradce klientovi doporučí, na jakého dodavatele se obrátit podle rozsahu rekonstrukce. A klientovi připraví také nabídku financování,“ říká Martin Vašek, generální ředitel a předseda představenstva ČSOB Stavební spořitelny.

Maximální částka úvěru je až 2,5 milionu Kč bez zajištění. Díky nízké garantované úrokové sazbě po celou dobu splatnosti až 20 let klient získá úvěr s unikátní výhodou velmi nízké splátky. Roční procentní sazba nákladů (RPSN) úvěru nepřesáhne za dobu splatnosti 3,5 % p.a.

Nový úvěr je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR (SFŽP) ze zdrojů Modernizačního fondu a je navržený tak, aby podpořil úsporná opatření související s rekonstrukcí domů. Jedná se o důležitý krok směrem k energetické úspornosti a udržitelnému bydlení.

Dotační poradenství k programu Nová zelená úsporám spustila ČSOB Stavební spořitelna už na začátku tohoto roku. Obchodní zástupci ČSOB Stavební spořitelny pomůžou zájemcům s výběrem dotace na zateplení rodinných domů, fotovoltaiku, výměnu kotle za tepelné čerpadlo nebo ekologičtější typ na biomasu či pořízení akumulační nádrže na dešťovou vodu.

Zájem o dotační poradenství, které jsme ve spolupráci se SFŽP, Ministerstvem životního prostředí a Ministerstvem financí spustili na našich poradenských místech, nás mile překvapil. Věříme, že možnost poskytnutí úvěru k dotaci Oprav dům po babičce spolupráci veřejného sektoru a stavebních spořitelen v oblasti financování úsporného bydlení ještě prohloubí. Téma udržitelnosti je pro nás ve skupině ČSOB klíčové,“ dodává Martin Vašek.

REKLAMA

Pokud klient nezíská dotaci v programu Oprav dům po babičce, může využít například program Nová zelená úsporám Standard. Pro něj pak ČSOB Stavební spořitelna nabízí úvěr se zvýhodněnou sazbou od 5,5 % ročně. Maximální částka úvěru je až 2,5 milionu Kč bez zajištění.

ČSOB Stavební spořitelna loni uzavřela 152 tisíc nových smluv stavebního spoření a upevnila vedoucí postavení na trhu s podílem přes 30 procent. Prostřednictvím úvěrů ze stavebního spoření její klienti čerpali na financování bydlení sedm miliard korun. V úvěrové nabídce pokračovalo zaměření na nezajištěné úvěry, které tvořily téměř 90 procent všech poskytnutých úvěrů. Popularitu nezajištěných úvěrů mezi klienty jasně dokazuje jejich meziroční vývoj, kdy se poskytnuté objemy zvýšily o takřka čtvrtinu.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.57 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%
Historie vývoje


Související články

Ceny nájmů se začínají umoudřovat, je otázka, na jak dlouho

Růst cen nájemního bydlení se za poslední rok – až na výjimky – zpomalil a v mnoha krajích přešel dokonce k poklesu nebo stagnaci. Pomohl především větší počet nemovitostí nabízených k pronájmu – bytů v podstatě všech kategorií, ale také pokojů určených ke spolubydlení nebo například částí rodinných domů. A svou roli sehrála i utlumená poptávka, která vyústila v nižší […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

11. 04. 2024

Družstevní bydlení je stále cenově dostupnější alternativa

Pořízení staršího družstevního bytu je v průměru o 15 procent levnější než koupě bytu v osobním vlastnictví. Zatímco průměrná prodejní cena bytu v Česku v osobním vlastnictví na začátku letošního roku dosahovala 70 tisíc korun za metr čtvereční, průměrná cena za metr čtvereční družstevního bytu byla na hranici 47 tisíc korun za metr čtvereční. Vyplývá to z analýzy společnosti RE/MAX.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

09. 04. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *