EUR 24.465

USD 23.214

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 8.5 %

EUR 24.465

USD 23.214

10. 01. 2023

0 komentářů

Developerská společnost V Invest se mění na CREDITAS Real Estate

 

Investiční skupina CREDITAS plně ovládla developerskou společnost V Invest. V té na konci roku 2022 zvýšila svůj vlastnický podíl z původních 92 % na aktuálních 100 %. Tím došlo k dokončení procesu integrace skupiny V Invest do skupiny CREDITAS. Nově bude společnost vystupovat pod názvem a logem CREDITAS Real Estate, zaměření a strategické plány společnosti zůstávají beze změny.

Loading 

 „Jde o plánovaný krok, protože vypořádání s původními akcionáři bylo dohodnuto již při vstupu CREDITAS do společnosti V Invest v roce 2018,“ říká generální ředitel CREDITAS Real Estate Jiří Vajner. Strategie a plány se pod novým názvem nemění. CREDITAS Real Estate se bude i nadále zaměřovat na development především ve velkých městech. Aktuálně staví projekty v Praze, Plzni a Kladně, připravuje rezidenční výstavbu v Brně.

Cílem CREDITAS Real Estate je rovněž vybudovat během následujících několika let široké portfolio nájemních bytů a zařadit se mezi přední poskytovatele nájemního bydlení v České republice. „V následujících týdnech dokončíme první stovku moderních nájemních bytů v Praze v projektu LOOX na Proseku. Z projektů určených k prodeji je těsně před dokončením další etapa rezidenčního projektu Jinonický dvůr. Tuto kulturní památku citlivě renovujeme a snažíme se o maximální zachování unikátních dobových architektonických a stavebních prvků. V různé fázi příprav máme v rámci celé ČR další rezidenční projekty s byty k pronájmu i ke koupi,“ upřesňuje Jiří Vajner.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%6.1 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.24%

6.28%

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%
Historie vývoje


Související články

Pronajímáte byt? Nájemce si může zřídit trvalý pobyt i bez vašeho souhlasu a vědomí

Nájemce, který je občanem České republiky, nepotřebuje ke zřízení trvalého pobytu v pronajaté nemovitosti souhlas majitele. Pronajímatel se o tom dokonce ani nemusí dozvědět. Úřad navíc trvalý pobyt zapíše, i kdyby to bylo v nájemní smlouvě výslovně zakázáno. Toto pravidlo přitom může přinést řadu rizik pro vlastníky nemovitostí.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

26. 09. 2023

Nastane konec dlouhých fixací hypoték?

Devět z deseti lidí s hypotékou preferuje dlouhodobější fixace úrokových sazeb, tedy na pět let a déle. Ty by ale mohly skončit kvůli nevyjasněné situaci u možností předčasného splácení hypoték. S nestabilitou úroků na trhu se totiž riziko pro banky stává neúměrným. Dlouhodobější fixace přitom přinášejí stabilitu do rodinného rozpočtu a chrání klienty před nečekaným zvyšováním měsíčních splátek.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

25. 09. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *