EUR 23.725

USD 21.694

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 15.8 %

EUR 23.725

USD 21.694

10. 01. 2023

0 komentářů

Developerská společnost V Invest se mění na CREDITAS Real Estate

 

Investiční skupina CREDITAS plně ovládla developerskou společnost V Invest. V té na konci roku 2022 zvýšila svůj vlastnický podíl z původních 92 % na aktuálních 100 %. Tím došlo k dokončení procesu integrace skupiny V Invest do skupiny CREDITAS. Nově bude společnost vystupovat pod názvem a logem CREDITAS Real Estate, zaměření a strategické plány společnosti zůstávají beze změny.



 

 „Jde o plánovaný krok, protože vypořádání s původními akcionáři bylo dohodnuto již při vstupu CREDITAS do společnosti V Invest v roce 2018,“ říká generální ředitel CREDITAS Real Estate Jiří Vajner. Strategie a plány se pod novým názvem nemění. CREDITAS Real Estate se bude i nadále zaměřovat na development především ve velkých městech. Aktuálně staví projekty v Praze, Plzni a Kladně, připravuje rezidenční výstavbu v Brně.

Cílem CREDITAS Real Estate je rovněž vybudovat během následujících několika let široké portfolio nájemních bytů a zařadit se mezi přední poskytovatele nájemního bydlení v České republice. „V následujících týdnech dokončíme první stovku moderních nájemních bytů v Praze v projektu LOOX na Proseku. Z projektů určených k prodeji je těsně před dokončením další etapa rezidenčního projektu Jinonický dvůr. Tuto kulturní památku citlivě renovujeme a snažíme se o maximální zachování unikátních dobových architektonických a stavebních prvků. V různé fázi příprav máme v rámci celé ČR další rezidenční projekty s byty k pronájmu i ke koupi,“ upřesňuje Jiří Vajner.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.34 Aktuální výše Hypoindexu

3.39%

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%
Historie vývoje


Související články

Klesne na konci příštího roku sazba u hypoték ke třem procentům?

Doba drahých hypoték v následujících dvou letech pravděpodobně skončí. Shodují se na tom predikce ekonomů. Zatímco v lednu byla nabídková úroková sazba u hypoték podle Fincentrum Hypoindexu 6,34 % p. a., optimistické scénáře už na konci letošního roku očekávají pokles ke 4,5 % a v prosinci 2024 už k psychologické hranici 3 % ročně. Snížení […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

01. 02. 2023

Analýza: Ceny klesají u domů výrazněji než u bytů

Realitní trh pokračuje ve fázi poklesu. Jeho tempo se oproti začátku podzimu minulého roku zpomalilo, i tak se však ceny nemovitostí vracejí v čase. To, co domy a byty na hodnotě získaly v minulém roce, je nyní pryč. Nadále se propadají především ceny starších nemovitostí v nepříliš atraktivních lokalitách, zásadní roli hraje kromě dopravní dostupnosti také technický stav […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

25. 01. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *