EUR 24.740

USD 23.154

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.6 %

EUR 24.740

USD 23.154

10. 01. 2023

0 komentářů

Developerská společnost V Invest se mění na CREDITAS Real Estate

 

Investiční skupina CREDITAS plně ovládla developerskou společnost V Invest. V té na konci roku 2022 zvýšila svůj vlastnický podíl z původních 92 % na aktuálních 100 %. Tím došlo k dokončení procesu integrace skupiny V Invest do skupiny CREDITAS. Nově bude společnost vystupovat pod názvem a logem CREDITAS Real Estate, zaměření a strategické plány společnosti zůstávají beze změny.

Loading 

 „Jde o plánovaný krok, protože vypořádání s původními akcionáři bylo dohodnuto již při vstupu CREDITAS do společnosti V Invest v roce 2018,“ říká generální ředitel CREDITAS Real Estate Jiří Vajner. Strategie a plány se pod novým názvem nemění. CREDITAS Real Estate se bude i nadále zaměřovat na development především ve velkých městech. Aktuálně staví projekty v Praze, Plzni a Kladně, připravuje rezidenční výstavbu v Brně.

Cílem CREDITAS Real Estate je rovněž vybudovat během následujících několika let široké portfolio nájemních bytů a zařadit se mezi přední poskytovatele nájemního bydlení v České republice. „V následujících týdnech dokončíme první stovku moderních nájemních bytů v Praze v projektu LOOX na Proseku. Z projektů určených k prodeji je těsně před dokončením další etapa rezidenčního projektu Jinonický dvůr. Tuto kulturní památku citlivě renovujeme a snažíme se o maximální zachování unikátních dobových architektonických a stavebních prvků. V různé fázi příprav máme v rámci celé ČR další rezidenční projekty s byty k pronájmu i ke koupi,“ upřesňuje Jiří Vajner.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.51 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%
Historie vývoje

 

 


Související články

Digitalizace stavebnictví v úzkých. Chybí čas na přípravu, hrozí chaos

Vznik nového stavebního zákona provázely bouřlivé diskuse a při jeho přípravě muselo dojít k řadě kompromisů. Jednoznačným pozitivem ale měla být digitalizace stavebního řízení s účinností od 1. Července 2024. Jenže pár týdnů před spuštěním nemá za sebou Informační systém stavebního řízení ani pořádné testování, navíc si jej úředníci neměli šanci osahat v praxi.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

12. 06. 2024

Swiss Life Hypoindex červen 2024: Úrokové sazby hypoték hlásí bezvětří

Již pátý měsíc se měřeno Swiss Life Hypoindexem úrokové sazby hypotečních úvěrů prakticky nehýbou. Průměrný úrok se pohybuje mírně nad 5,5 % p. a. Optimistické představy, že sazby hypoték budou více kopírovat poměrně svižné tempo České národní banky a v polovině roku se běžně budou pohybovat pod pětiprocentní hranicí, se nenaplnily, a hned tak nenaplní. […]

Text: Milan Vodička

Foto: Swiss Life Select

07. 06. 2024

Oživení zájmu o novostavby v Praze je doslova raketové

Po rok a půl trvajícím období, během kterého kupující vyhlíželi cenové dno a zlepšení ekonomické situace, se na přelomu letošního roku rezidenční trh v Praze znovu rozběhl a průměrná nabídková cena nových bytů za posledních 6 měsíců vzrostla o 1,4 % na 152 425 Kč za metr čtvereční. Faktory jako pokles úrokových sazeb spolu s očekáváným růstem […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

05. 06. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *