EUR 25.290

USD 23.125

REPO sazba ČNB 4.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.290

USD 23.125

03. 07. 2024

0 komentářů

DLA Piper zastupovala Komerční banku při prodeji kancelářské budovy na Václavském náměstí

 

Pražská pobočka globální advokátní kanceláře DLA Piper poskytovala právní poradenství Komerční bance při prodeji její dceřiné společnosti VN 42, s.r.o., která vlastní historickou budovu na adrese Václavské náměstí 42, hlavnímu městu Praze za cenu přesahující 3,3 mld. Kč. 

Loading 

Komerční banka vyhlásila výběrové řízení na nalezení nejvhodnějšího kupce své ikonické kancelářské budovy. Jednalo se o komplexní a několikakolový tender. Nakonec byla vyhodnocena jako nejlepší nabídka hlavního města Prahy.

Praha měla o budovu zájem hned z několika důvodů: kvůli její historické hodnotě, díky nedávno citlivě provedené rekonstrukci celé budovy, která umožní městu se nastěhovat bez větších investic. Důležitou roli při rozhodování sehrálo i její strategické umístění v centru města na třech linkách metra i kapacita této kancelářské budovy. V plánu Prahy je přestěhovat do budovy několik stovek svých úředníků ze Škodova paláce, z Paláce Adria a z budovy na Mariánském náměstí. Transakce také obsahuje dohodu o tom, že banka v budově zůstane v nájmu do konce roku 2026.

Kupní cena se skládá ze dvou částí. První částka odpovídá hodnotě nemovitosti ve výši 3,32 miliard korun. Druhá část bude určena znaleckým posudkem hodnoty ostatních aktiv a pasiv společnosti VN 42. Celková hodnota transakce by tak mohla přesáhnout částku 3,5 miliardy korun.

Dohodu o prodeji podepsali 21. června 2024 primátor hlavního města Prahy Bohuslav Svoboda, předseda představenstva a generální ředitel Komerční banky Jan Juchelka a Jitka Haubová, členka představenstva Komerční banky. Transakce byla úspěšně dokončena a vypořádaná 1. července 2024 po uzávěrce účetního období společnosti VN 42.

REKLAMA

Pražský tým DLA Piper poskytující poradenství Komerční bance vedl vedoucí nemovitostní praxe a partner Michal Hink, kterému asistovali counsel David Padyšák, advokátka Lenka Chmielová a advokátní koncipientka Zuzana Princová a další členové pražské kanceláře.

Jsme velmi potěšeni, že jsme mohli být součástí této transakce, která se bez nadsázky dá považovat za doposud největší single asset deal tohoto roku, a navázat tak na mé dlouhodobé úspěšné právní poradenství Komerční bance. Chtěl bych vyzvednout a poděkovat celému týmu Komerční banky za skvělou spolupráci během celého prodeje. A samozřejmě chci poděkovat i protistraně za hladký a profesionální přístup při uzavírání této komplexní transakce,“ uvedl Michal Hink.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.49 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%

5.49%
Historie vývoje

 

 


Související články

Prodej nových bytů v Praze ožívá

Trh s novými byty v Praze pokračuje v růstu, developeři za druhé letošní čtvrtletí prodali 1500 bytů. To je o polovinu více než ve stejném období loňského roku. Zároveň jde z hlediska prodejů o nejsilnější druhé čtvrtletí za posledních sedm let s výjimkou rekordního druhého čtvrtletí 2021. Cena nabízených bytů začala stagnovat. Vyplývá to z podrobných analýz společnosti Ekospol, která trh […]

Text: redakce hypoindex.cz

17. 07. 2024

Brněnské byty jsou nejdražší v historii

Průměrná nabídková cena brněnských novostaveb přesáhla ve druhém čtvrtletí roku 2024 úroveň 129 400 Kč za metr čtvereční. Pokořila tím dosavadní rekord z roku 2022. Prudce vzrostla i poptávka. Jak ukazují data společnosti Trikaya, oproti prvním třem měsícům letošního roku se ve druhém kvartálu prodalo o polovinu více nových bytů. V meziročním srovnání se jedná dokonce o rekordní […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

16. 07. 2024

Banky v červnu poskytly nejvíce hypoték v letošním roce

Objem poskytnutých hypotečních úvěru dosáhl v červnu 24,2 miliardy Kč, z toho skutečně nové úvěry činily 20,2 miliardy Kč. Červnový objem nově poskytnutých hypoték je tak nejvyšší v letošním roce a společně s květnem se poprvé po více než dvou letech nachází nad hranicí 20 miliard Kč.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

15. 07. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *