EUR 23.790

USD 21.961

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 15.8 %

EUR 23.790

USD 21.961

09. 06. 2022

0 komentářů

Dodomo představuje nový koncept pronájmu

 

Před dvěma lety představilo Dodomo alternativu k běžným nájemním kaucím a začalo měnit zkostnatělý standard. Nyní Dodomo ohlašuje partnerství s Generali Českou pojišťovnou a představuje zásadní vylepšení svých služeb. 

S posláním přivést pronájmy nemovitostí do digitálního věku nabízí Dodomo majitelům nemovitostí i nájemcům způsob jak zjednodušit pronájmy a zvýšit přitom ochranu obou stran.

Řešení Dodomo přichází ve správný čas. Globální pandemie dočasně stlačila ceny pronájmů, ale nyní je situace zcela opačná. Nižší dostupnost vlastního bydlení kvůli rostoucím cenám nemovitostí i přísnějším podmínkám hypoték jsou hlavními důvody stále vyššího zájmu o nájemní bydlení. Kromě toho se mnoho nájemníků potýká s finančními následky současné bezprecedentníinflace.

Služba Dodomo nabízí nájemcům možnost ušetřit platbu běžné nájemní kauce a zároveň zvyšuje ochranu pronajímatele i nájemce.

Za malý úvodní poplatek a měsíční paušál nabízí Dodomo nejen krytí všech škod, ale také ochranu nájemce před platební neschopností z důvodu nezaměstnanosti. Nájemci mohou také využít garanci Dodomo k nahrazení již dříve zaplacené kauce a získat tak částku kauce zpět.

“S naším produktem mají nájemci možnost získat zpět nezanedbatelnou sumu vlastních peněz, které jinak leží zcela bez užitku u majitele bytu. Pronajímatele mají sice ze zákona povinnost kauce úročit, v praxi se tomu ale zpravidla neděje,” říká Tomáš Rákosník, jeden ze zakladatelů Dodomo.

REKLAMA

„Výhradně pro Dodomo jsme připravili unikátní pojistný produkt, který kombinuje pojištění odpovědnosti a pojištění schopnosti splácet. V jediném řešení tak dokážeme pokrýt potřeby jak majitelů bytů, jak nájemců. Chytře tak přispíváme k produktu Dodomo, který v oblasti rezidenčních nemovitostí přidává hodnotu oběma stranám, a to jak zvýšením jejich ochrany, tak snížením nákladů,” dodává Ondřej Peca, manažer pro digitalizaci z Generali České pojišťovny.

Statistika Dodomo ukazuje, že majitelé bytů, kteří akceptují Dodomo a netrvají na hotovostní kauci, ho pronajmou výrazně rychleji. Díky zapojení Generali České pojišťovny se navíc nově násobně zvyšuje ochrana majitelů před škodami v bytě.

Podobný produkt je na německém trhu dostupný již více než deset let s velkým úspěchem a další služby nyní bleskově dobývají realitní trh v Anglii. Český realitní trh za západními zeměmi dlouhodobě zaostává.

„S Dodomo chceme našim zákazníkům nabídnout víc než jen záruku,“ pokračuje Tomáš Rákosnik: „Naším cílem je poskytovat produkt, díky němuž je nastěhování do nového domova co nejjednodušší, cenově dostupné a co nejsnazší, a které zároveň poskytne pronajímatelům jistotu, že mají po svém boku partnera, který je plně pokryje v případě problémů.“

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.34 Aktuální výše Hypoindexu

3.39%

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%
Historie vývoje


Související články

Klesne na konci příštího roku sazba u hypoték ke třem procentům?

Doba drahých hypoték v následujících dvou letech pravděpodobně skončí. Shodují se na tom predikce ekonomů. Zatímco v lednu byla nabídková úroková sazba u hypoték podle Fincentrum Hypoindexu 6,34 % p. a., optimistické scénáře už na konci letošního roku očekávají pokles ke 4,5 % a v prosinci 2024 už k psychologické hranici 3 % ročně. Snížení […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

01. 02. 2023

Analýza: Ceny klesají u domů výrazněji než u bytů

Realitní trh pokračuje ve fázi poklesu. Jeho tempo se oproti začátku podzimu minulého roku zpomalilo, i tak se však ceny nemovitostí vracejí v čase. To, co domy a byty na hodnotě získaly v minulém roce, je nyní pryč. Nadále se propadají především ceny starších nemovitostí v nepříliš atraktivních lokalitách, zásadní roli hraje kromě dopravní dostupnosti také technický stav […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

25. 01. 2023

Byt lze koupit levněji než před rokem, vyjma Olomouce

Byt si lze koupit levněji než loni. Vadou zůstávají drahé hypotéky. Cena za metr čtvereční klesla v Brně zhruba o 6 tisíc korun. V Plzni a v Ostravě o více než 3 tisíce korun. Ceny bytů si udržely hodnotu akorát v Praze a v Olomouci, kde dokonce meziročně mírně vzrostly. Vyplývá to z analýzy společnosti FérMakléři.cz.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

18. 01. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *