Sobota 05. prosince. Svátek má Jitka.

EKOSPOL kupuje v Kyjích nový pozemek pro 150 bytů, před podpisem jsou další 2 smlouvy

26.03.2013 05:03 Tisková zpráva: EKOSPOL

Pozemek se nachází mezi ulicemi Budovatelská a Jamská, východně od již dokončené a vyprodané první etapy projektu Panorama Kyje s celkem 221 byty. Druhá etapa s 90 byty bude dokončena v létě letošního roku a již nyní je zde prodáno 75 % všech bytů. Třetí etapa s celkem 72 byty je v tuto chvíli těsně před zahájením výstavby a je prodána z více než poloviny.

Celkový potenciál lokality Panorama Kyje tvoří více než 700 bytů v šesti etapách, nově zakoupený pozemek tak navyšuje potenciál této lokality na téměř 900 bytů.

Panorama Kyje: Superlevné byty na metru

Rozvojová lokalita Panorama Kyje nabízí jedny z nejlevnějších nových bytů na metru v metropoli a je dlouhodobě jednou ze stěžejních prodejních lokalit společnosti EKOSPOL. Nové byty zde EKOSPOL nabízí za ceny začínající již na 36 000 Kč/m2 vč. DPH.

Od podzimu loňského roku, kdy jsme na pražském rezidenčním trhu spustili cenovou revoluci, jsme jen v Kyjích prodali zhruba 70 bytů a tempo prodejů se neustále zvyšuje. V květnu zařadíme do prodeje další etapu s téměř stovkou bytů,“ říká Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva EKOSPOL a.s.

Další dva pozemky v dubnu, cílem pro letošní rok je 1000 bytů

V duchu nové firemní strategie, jejímž cílem je nabízet ve všech hlavních rozvojových lokalitách Prahy alespoň jeden superlevný bytový projekt, hledá i nadále společnost EKOSPOL další nové pozemky po celé Praze. Již během dubna budou podepsány další 2 smlouvy na pozemky pro výstavbu zhruba 200 nových bytů. Půjde o lokality jak na okraji metropole, tak i v širším centru města. Podle Evžena Korce je ale akviziční cíl jeho společnosti pro letošní rok zhruba trojnásobný.

 

„Naším cílem pro letošní rok je získat nové pozemky s potenciálem výstavby nejméně 1000 nových bytů. To je cílový roční objem výstavby, k němuž směřujeme, a nejméně o tento základ musíme naše pozemkové portfolio každý rok doplnit. Pražský developerský trh se rychle koncentruje a drtivá většina prodejů nových bytů se bude realizovat v cenovém rozmezí 35–50 tisíc korun za metr čtvereční včetně DPH. Na trhu obstojí jen ty společnosti, které budou mít dostatek výhodně nakoupených pozemků umožňujících prodávat za takovéto ceny,“ uzavírá Evžen Korec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *