Sobota 23. března. Svátek má Ivona.

Era hypotéka vychází vstříc potřebám klientů

21.06.2011 09:06 Tisková zpráva: Poštovní spořitelna

Průměrná výše hypotéky na trhu je 1,6 milionů korun. Při 3-leté fixaci sazby a splatnosti 23 let bude klient měsíčně splácet 8 781 korun. Porovnáme-li to s výší splátky před změnou sazeb, klienti ušetří měsíčně 357 korun (za rok tedy 4 284 korun).

Zájem o hypotéky Poštovní spořitelny výrazně stoupá. V meziročním porovnání objemů poskytnutých hypoték došlo v období leden až květen 2011 k 20 % nárůstu oproti stejnému období před rokem.

Růst zájmu registrujeme nejvíce u pořízení novostaveb. Lze předpokládat, že klienti tak reagují na plánované zvýšení DPH v roce 2012,“ popisuje Libor Svoboda, manažer pro Produkty a služby Poštovní spořitelny.


Zvýšení ceny se bude týkat nově zakoupených bytů od 1. 1. 2012, ale také dříve pořízených bytů, kde nebyla doplacena celá kupní cena. DPH se totiž účtuje v den připsání platby (zálohy) na účet prodejce a ne v den podpisu kupní smlouvy nebo smlouvy o smlouvě budoucí. Je také dost pravděpodobné, že developeři promítnou zvýšení sazby o 4 procentní body do kupní ceny.

Příklad ceny nového bytu 2+kk

Cena

bez DPH

2 000 000 Kč

s 10 % DPH – rok 2011

2 200 000 Kč

s 14 % DPH – rok 2012

2 280 000 Kč

Výsledné navýšení ceny bytu v roce 2012

80 000 Kč


Era hypotéka je určena pro větší investice do bydlení – koupě bytu či domu, stavba domu, větší rekonstrukce a podobně. Garantuje stejnou úrokovou sazbu po dobu 30 dnů od předložení nabídky. Klient si může půjčit až do 100 procent zástavní hodnoty nemovitosti. Zákazníci získají navíc zdarma výpis z katastru nemovitostí přímo ve Finančním centru. Dále si mohou klienti nechat provést expresní ocenění bytu, které se stanoví na základě cenové mapy a je rovněž zdarma.

Mezi produkty Era bydlení patří také Era půjčka na bydlení. Jde o jednorázovou půjčku určenou na investici do bydlení, vhodnou například k rekonstrukci či koupi vybavení domácnosti. Díky účelovosti půjčky nabízí výhodný úrok, který je navíc garantovaný po celou dobu splácení. Klient neplatí žádné poplatky za podání žádosti, poskytnutí ani vedení půjčky.

Era jde cestou zjednodušování produktové nabídky a maximálně se zaměřuje na požadavky dnešního klienta. Jejím cílem je poskytnout srozumitelné, praktické, dostupné a funkční služby, které se bez ostatních zbytečností přizpůsobí potřebám zákazníků. Poštovní spořitelna je součástí Československé obchodní banky, a. s.