Poštovní spořitelna
Radlická 333/150, 150 57 Praha 5
IČ: 00001350
Datum založení: 24.12.1964
Telefon: + 420 844 115 511
Infolinka: + 420 800 210 210
WWW: http://www.postovnisporitelna.cz/
Radlická 333/150, 150 57 Praha 5
IČ: 00001350
Datum založení: 24.12.1964
Telefon: + 420 844 115 511
Infolinka: + 420 800 210 210
WWW: http://www.postovnisporitelna.cz/
Každý pátý Čech vlastní chatu nebo chalupu. Do údržby svého druhého domova přitom neváháme investovat. Aktuální průzkum Poštovní spořitelny ukázal, že majitelé jsou připraveni ročně na provoz a opravy vynaložit i 30 000 Kč a celých 64 % má své chatky pojištěné. Sehnat v případě potřeby opraváře ale polovina považuje za opravdový oříšek.
Nejčastějšími pojistnými událostmi v bytech a domech jsou škody způsobené únikem vody, které tvoří bezmála čtvrtinu všech případů. Přitom čidla, která mohou na prasklá potrubí nebo poruchy praček včas upozornit, mají jen tři procenta domácností. Vyplývá to ze statistik a průzkumu Poštovní spořitelny.
Dobrou zprávu přinesl nejnovější průzkum Poštovní spořitelny. Čtyři pětiny Čechů jsou spokojeny s finanční situací své rodiny, přičemž loni to byla jen polovina. Stále ovšem platí, že každý desátý člověk vystačí se svým příjmem do další výplaty jen s obtížemi. Navíc každý dvacátý respondent už neví, kde by ušetřil. A i když ve financích evidentně číst více...
Téměř pětina Čechů nežije v jedné domácnosti ani s rodiči, ani s partnerem. Tradiční představa o takzvaných singles, tedy mladých lidech, kteří odmítají závazky a užívají si života, ale neplatí. Mezi lidmi ve věku od 25 do 34 let je totiž nejméně singles ze všech věkových kategorií, ukázal rozsáhlý průzkum Poštovní spořitelny.
Poštovní spořitelna otevírá další ročník úspěšného grantového programu Regionální fond rozvoje s podtitulem souSedíme si. V jarním kole rozdělí až dva miliony korun. O finanční podporu se mohou ucházet projekty, které se soustředí na zlepšení sousedských vztahů. Do naplnění svých cílů by měly co nejintenzivněji vtáhnout místní občany a vzbudit v nich zájem o rozvoj dobrého sousedství.
Soužití s partnerem či partnerkou v jedné domácnosti kromě radosti přináší i řadu finančních otázek, jež je vhodné vyřešit hned v počátku společného bydlení. Mezi ty nejdůležitější patří úhrada samotného bydlení a pravidelných plateb, výběr vybavení i provádění oprav.
ČSOB a Era reagují na situaci a občanům postiženým povodněmi nabídnou úvěry na bydlení s mimořádně nízkými úrokovými sazbami, bez poplatků za poskytnutí i správu. Úvěry za zvýhodněných podmínek budou nabízeny také malým firmám a podnikatelům. Čerpání půjčky je podmíněno potvrzením od městského či obecního úřadu, že došlo k zasažení povodněmi.
Od 8. dubna 2013 je možné na pěti specializovaných bankovních přepážkách České pošty v jižních Čechách a na Vysočině získat informace a propočet Era hypotéky. Při následném uzavření smlouvy vzniká klientovi nárok na odpuštění poplatku za zpracování. Pilotní provoz tohoto projektu již měsíc a půl probíhá na západu Čech.
Až do konce dubna probíhá v západních Čechách pilotní program, díky kterému mohou klienti na deseti specializovaných bankovních přepážkách České pošty získat propočet a informace k Era hypotéce. V rámci něj mají klienti při uzavření Era hypotéky nárok na odpuštění poplatku za zpracování. Pokud si produkt následně uzavřou, získají ještě poukaz v hodnotě 500 korun na pohonné hmoty do čerpacích stanic ÖMV.
Nová Era hypotéka s bonusem přináší úpravu, která významným způsobem odmění klienty za věrnost. Princip novinky spočívá v bonusu 5 % z výše hypotéky, který klient obdrží od banky ve dvou mimořádných splátkách v průběhu doby splácení. Tuto část nesplacené jistiny úvěru za klienty, kteří zůstanou u Ery po celou dobu splácení hypotéky, uhradí banka.
Píšeme na Investujeme.cz: Celkový objem investic v ČR na konci roku 2020 dosáhl podle údajů AKAT (Asociace pro kapitálový trh) více než 1,66 bilionu korun. Jedná se o peníze, které lidé či instituce svěřili správcům aktiv v České republice nebo jejich prostřednictvím správcům aktiv v zahraničí. Pro srovnání – výdaje státního rozpočtu na rok 2020 byly stanoveny číst více...
Píšeme na Investujeme.cz: Co bychom měli v dnešní době dělat s penězi? Jak si finančně zajistit budoucnost? Jak v tom může pomoci finanční poradce a jak poznat toho správného? Odpovědi jsme hledali u ředitele jedné z největších finančně poradenských společností u nás – Filipa Duchoně z Fincentrum & Swiss Life Select.
Píšeme na Investujeme.cz: Pandemie covid-19 ještě urychlí čtvrtou průmyslovou revoluci. Digitalizace – svět rozšířené, virtuální reality. Oblast oblast softwarových robotů (RPA). To vše jsou segmenty, do kterých „tečou“ investice. Čemu se bude dařit podle odborníků? Do čeho se vyplatí investovat?
Píšeme na Investujeme.cz: Začátek letošního roku přinesl na akciové trhy něco, co může být předzvěstí daleko větších změn a konce zaběhnutých pořádků. Organizovaná skupina malých investorů vyškolila na GameStopu velké hedgeové fondy. Zeptali jsme se Filipa Kaczmarzyk, člena představenstva XTB a vedoucího obchodního oddělení, jak tuto událost vnímá a jaké může mít další dopady.
Píšeme na Investujeme.cz: Poté, co na jaře začalo po první vlně pandemie covid-19 otevírání hranic v rámci Shengenu, si všichni oddychli. Nikdo si nedokázal představit, že by tento stav mohl trvat delší dobu. Ekonomové shodně uvádí, že zavírání hranic mezi státy Evropské unie by byl katastrofou. Co by se stalo, pokud by k němu na delší dobu číst více...
Růst nových kasin a heren ihned za hranicemi měst, která přijala vyhlášky zakazující hazard, nejen připraví tyto obce o významné daňové příjmy, ale zároveň neomezí sociálně patologické jevy, se kterými se musí potýkat. Shodlo se na tom hned několik řečníků v diskuzi pořádané Centrem ekonomických a tržních analýz (CETA), které se zúčastnili zástupci herního průmyslu, pražského číst více...
V předchozích letech trhu s nemovitostmi výrazně dominovala Praha a další velká města. V souvislosti s pandemií koronaviru ale lidé začali přehodnocovat svůj životní styl a do popředí se nyní dostávají domy a byty v periferních částech. Na základě údajů realitní kanceláře Luxent – Exclusive Properties se projekty blízko za hranicemi velkých měst prodávají rekordně.
Ukrást lze nejen auto nebo cennosti, ale i dům nebo byt. Podvodníkovi stačí změnit zápis v katastru, který je jediným dokladem o vlastnictví nemovitosti. Jak upozorňuje advokát Pavel Strnad z AK Polverini Strnad věnující se právní ochraně majetku, následné soudní spory o vrácení původnímu vlastníkovi mohou trvat i několik let a nemusí být úspěšné. Účinnou ochranou číst více...
Probíhající hospodářská krize, způsobená pandemií COVID-19, se podepsala také na trhu s nemovitostmi. Lidé, kteří netuší, jestli za půl roku budou mít ještě práci, se z pochopitelných důvodů do nakupování nemovitostí příliš nehrnou. Naopak lidé, které současná krize nijak nezasáhla, s nákupem nemovitostí spíše vyčkávají v očekávání poklesu cen.
Enormně vysoký zájem o hypotéky neutlumila ani probíhající koronavirová krize, což dokládá i rekordní objem hypoték poskytnutý v loňském roce komerčními bankami. Ani loňský rok nic nezměnil na dlouhodobém trendu, že si nový byt na hypotéku pořizuje polovina z kupujících. U některých projektů však podíl klientů s hypotékou dosahuje až 60 procent.
Majitelé bytů se ve snaze ušetřit čas a peníze často uchylují k tomu, že si vzor nájemní smlouvy stáhnou z internetu. Přepíší potřebné údaje a s přesvědčením, že je vše v nejlepším pořádku, dají smlouvu podepsat nájemci. To, co na první pohled vypadá jako praktický pomocník, se však později může hrubě nevyplatit. Podívali jsme se číst více...
Vlastnické právo k nemovitostem se převádí až zápisem do katastru nemovitostí. Zápisu předchází vkladové řízení. Návrh na vklad je nutno podat na předepsaném formuláři a doložit souvisejícími listinami. Jakých chyb se vyvarovat, aby úřad návrh nezamítl?
Zhruba 25 % lidí si při nákupu nemovitosti předem nezjišťuje všechny možné nedostatky a problémy. Ukazuje to průzkum STEM/MARK zpracovaný pro společnost MyNEMO Report, která prověřuje rizika spojená s koupí nemovitostí. Podle výsledků šetření se s neočekávanou komplikací po pořízení nemovitosti setkal každý třetí respondent. Nejčastěji se jednalo o navýšení nákladů, častým problémem byl i číst více...
Ceny bytů dál rostou, nezastavila je ani pandemie koronaviru. Jak je to s nájemným? A může pronajímatel přistoupit ke zvyšování nájemného bez dohody s nájemcem i za nouzového stavu?
Spory o stavební zákon pokračují. Sněmovní garanční hospodářský výbor totiž přijal k vládní předloze komplexní pozměňovací návrh, podle kterého by měly být stavební úřady přesunuty pod stát. Opozice předložila protinávrh.