EUR 25.275

USD 23.761

REPO sazba ČNB 5.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.275

USD 23.761

05. 09. 2023

0 komentářů

Fond REALIA rozšiřuje své portfolio o retail park v Moravské Třebové

 

Fond kvalifikovaných investorů REALIA FUND SICAV, a.s. (dále jen „REALIA“), který se dlouhodobě zaměřuje výhradně na regionální retail parky, posiluje svou pozici nákupem retail parku v Moravské Třebové. Portfolio fondu se nákupem rozrostlo na 15 nemovitostí v celkové hodnotě přes 1,7 miliardy korun.

Loading 

Zakoupený objekt se nachází v okrajové části Moravské Třebové v Pardubickém kraji a je umístěn vedle nové filiálky společnosti KAUFLAND. Retail park disponuje 3.400 m2 pronajímatelné plochy a provozuje sedm obchodních jednotek. Mezi hlavní nájemce patří osvědčené značky, např. ROSSMANN, TEDi, SUPER ZOO a DATART. Tato akvizice odpovídá investiční strategii fondu REALIA, která je zaměřena na investice do 100% pronajatých retail parků s bonitními nájemci, jejichž služby jsou orientovány na základní potřeby obyvatel, jako jsou potraviny, drogerie a lékárenské potřeby. Retail park je plně pronajat s průměrnou délkou nájemních smluv přesahující 6 let. 

Jeden z nejúspěšnějších fondů v ČR

REALIA FUND SICAV, a.s. je otevřen kvalifikovaným investorům a umožňuje investovat do retail parků, kdy minimální investice je 1 milion korun, resp. ekvivalentní hodnota v eurech.  Za rok 2022 doručil svým investorům zhodnocení 15,15 % (CZK investiční akcie), respektive 14,43 % (EUR investiční akcie). Tyto výsledky potvrzují vysokou odolnost tohoto fondu i v nestabilních ekonomických podmínkách. Vysoká inflace z minulého roku měla na výsledcích fondu jen částečný podíl a její vliv se projeví i na výsledcích fondu za letošní rok. Všechny nájemní smlouvy jsou ošetřeny inflační doložkou, která pomáhá k udržení nebo k růstu hodnoty investované nemovitosti.

„Naše strategie zaměřená na 100% pronajaté retail parky a pečlivý výběr jednotlivých investic nám umožnily dosáhnout těchto nadstandardních výnosů. V akvizicích pokračujeme a nadále chceme našim investorům doručovat atraktivní a stabilní zhodnocení“, doplňuje Tomáš Oplíštil.

Na trhu je již 3 roky

REKLAMA

Od svého založení v lednu 2020 preferuje fond konzervativní přístup ke svým investicím. Fond si díky své opatrnosti při výběru investic vytvořil výjimečnou reputaci. Akvizice retail parků fond doplňuje bankovním financováním, vždy se zafixovanými úrokovými sazbami. Tato strategie se zejména nyní ukazuje jako správná volba pro konzervativně řízený fond.

V současné době fond REALIA vlastní 15 budov v celkové hodnotě přes 1,7 miliardy korun. Nemovitosti se nacházejí napříč celou republikou, např. v Českých Budějovicích, Benešově, Pelhřimově, Kladně nebo ve Valašském Meziříčí. Všechny parky jsou plně obsazeny nájemci, kteří mají uzavřené dlouhodobé smlouvy, zpravidla pětileté až desetileté. Průměrná doba do konce nájemních smluv (WAULT) je přes 6 let. Mezi nejvýznamnější nájemce patří BILLA, LIDL, KFC, DM drogerie, PENNY a mnoho dalších.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.57 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%
Historie vývoje


Související články

V Praze výrazně rostou prodeje nových bytů, ale už i ceny

Prodeje nových bytů v Praze v letošním roce výrazně rostou, developeři za první čtvrtletí prodali celkem 1520 nových bytů. To je ve srovnání se stejným obdobím loňského roku takřka trojnásobek. První čtvrtletí loňského roku však bylo z pohledu prodejů nejhorší v historii monitoringu trhu, tedy za poslední dvě desetiletí.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

22. 04. 2024

Investice do nájemních rezidenčních projektů zaznamenávají v Česku boom

V roce 2023 se v Česku do komerčních nemovitostí investovalo celkem 1290 milionů eur, investice do nájemního bydlení činily 167 milionů eur, což je třikrát více než v roce předchozím. Vzrostl také podíl tohoto segmentu na celkovém objemu investic do komerčních nemovitostí. Zatímco v minulosti (s výjimkou roku 2020) šlo maximálně o 3,3 %, loni to bylo 13 %.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

19. 04. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *