EUR 25.405

USD 21.896

REPO sazba ČNB 1.50 %

Inflace 4.9 %

EUR 25.405

USD 21.896

24. 08. 2021

Home Credit nabídl pomoc klientům na jižním Moravě zasažených tornádem

 

Společnost Home Credit přistoupila k individuální pomoci svým klientům, kteří čelí mimořádné situaci po ničivé bouři a tornádu na jižní Moravě. Ombudsman klientů Home Credit aktivně řeší s klienty jejich aktuální potřeby. Po domluvě některým lidem nabídl odklad splátek, odpuštění dluhu nebo snížení úroku na 0 %.  


„Jedné naší klientce z Hodonína, tornádo zcela zničilo dům, který museli hasiči strhnout a nezůstalo ji v podstatě vůbec nic. Nyní žije v přiděleném náhradním bytě. Zboží, které si pořídila na splátky, zůstalo také v sutinách. Klientce zbývala nemalá částka k doplacení, kterou jsme ji odpustili,“ uvádí konkrétní příklad pomoci Miroslav Zborovský, ombudsman klientů Home Credit, podnět přišel od operátora klientského centra.
V mnoha případech Home Credit po domluvě s klientem odložil splátky, někdy směřovala také pomoc lidem, kteří nabízeli svoji okamžitou finanční podporu svým příbuzným, kteří přišli o vše.  Hodně klientů mělo poničené automobily a zcela nebo z části poškozený dům. Ombudsman také řešil odklad splátek u klienta, který nemohl plně splácet půjčku kvůli sníženému příjmu, když jako dobrovolník pomáhal v oblastech poničených tornádem s odstraňováním jeho ničivých následků.
„Vždy radíme klientům, kteří se ocitnou v tíživé finanční situaci, ať již je zapříčiněna přírodní katastrofou, osobní tragédií nebo jakoukoliv nepříznivou životní událostí, aby na nic nečekali a ihned nás kontaktovali. Nejlepší je takovou situaci řešit okamžitě, závazky časem nezmizí, naopak narostou. V Home Creditu přistupujeme ke klientům individuálně a vždy se snažíme najít východisko vzniklé situace, klienty odkazujeme také na neziskové organizace, které jim zdarma poradí,“ uvádí na závěr Miroslav Zborovský z Home Creditu.

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.32 Aktuální výše Hypoindexu

2.21%

2.15%

2.11%

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%
Historie vývoje


Související články

Prázdná peněženka - chudoba - oddlužení - exekuce nájemce

Exekutor klepe na dveře? Na konsolidaci půjček zapomeňte!

Konsolidací půjček můžete měsíčně ušetřit na splátkách i tisíce korun. Konsolidovat je ale potřeba ještě předtím, než vám na dveře zaklepe exekutor. Jak bezpečně konsolidovat a ušetřit nejen na měsíčních splátkách?

Text: Jana Zámečníková

25. 03. 2019


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.