EUR 24.350

USD 22.389

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 8.5 %

EUR 24.350

USD 22.389

18. 10. 2023

0 komentářů

Home Credit nabízí zvýhodněné financování úsporného bydlení

 

Home Credit přichází s novinkou, která pomůže domácnostem s financováním úsporného bydlení. Účelový úvěr nabídne za zvýhodněných podmínek na zboží a technologie, které budou pořízeny za účelem úspory energií a zároveň budou sloužit ke snížení ekologické zátěže. Úvěr si klient sjedná na pobočkách Home Creditu, kde se také následně prokáže fakturou, která doloží důvod nákupu.

Loading 

Ekologické hledisko se stává v nákupním rozhodování stále více důležitější. Home Credit se v rámci své ESG politiky rozhodl nabídnout klientům další zelený produkt se zvýhodněným úrokem od 7,9 %. Klienti si tak mohou požádat na pobočkách Home Creditu například o financování fotovoltaické elektrárny a tepelného čerpadla, zateplení rodinného domu, pořízení a instalace venkovní stínící techniky, výměny kotle a instalaci zelených střech. Dále mohou domácnosti o úvěr požádat v případě pořízení systémů rekuperace, ale i nákupu dobíjecí stanice pro osobní elektromobil, anebo nádrže na akumulaci dešťové vody.

„Účelový úvěr od 50 do 500 tisíc Kč na financování úsporného bydlení si klienti sjednají na pobočce a úroková míra bude začínat od 7,9 %. Velkou výhodou úvěru je, že klient má k dispozici peněžní prostředky v podstatě okamžitě, na doložení účelu pomocí faktury o nákupu má pak půl roku od jeho čerpání. Reagujeme tak na současnou situaci, kdy se řada domácností rozhoduje o tom, zda pořídit úsporné technologie, které jim pomohou jednak ušetřit náklady, ale současně přinesou také pozitivní dopad na životní prostředí,“ uvádí Roman Žák, vedoucí oddělení půjčky a pojištění Home Credit ČR a SR.

První kamenné pobočky, kde je možné tento úvěr sjednat, otevřel Home Credit v březnu letošního roku, čímž reagoval na požadavky svých klientů, kteří preferují osobní kontakt a považují kamennou pobočku za faktor důvěryhodnosti. Postupně chce otevřít svým zákazníkům až 25 míst, kde budou moci žádat o úvěry a konzultovat osobně své finanční potřeby.

Home Credit dlouhodobě posiluje svoji roli v oblasti ekologicky a sociálně odpovědného podnikání. Již od roku 2013 omezuje tištění papírových smluv, využívá elektronického popisu a v místě prodeje signpady. V současné době více než 80 % všech procesů spojených s uzavíráním smluv probíhá bez papíru. Plastové karty nahrazuje virtuálními. Klienty aktivně motivuje k využívání mobilní aplikace ke správě financí. Také svým online řešením pro žádost o půjčku, nákup na splátky nebo na založení kreditní karty přispívá jednak k rychlejšímu a pohodlnějšímu procesu pro zákazníky, ale i k enviromentální a společenské udržitelnosti. Od června letošního roku začal nabízet Zelenou na splátky, půjčku za zvýhodněných podmínek, ve spolupráci s poskytovateli ekologických a energeticky úsporných řešení, které domácnostem pomohou k větší energetické soběstačnosti.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%6.01 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%
Historie vývoje


Související články

Jak správně formulovat inflační doložku v nájemní smlouvě?

Vysoké ceny nemovitostí a nedostupnost hypoték zvyšují zájem o nájemní bydlení a tržní nájemné roste. Pronajímatelé tak často hledají cesty, jak již sjednané nájemné jednostranně navýšit. Mají přitom pouze tři možnosti, které připadají v úvahu – na základě inflační doložky, souhlasu nájemce nebo rozhodnutím soudu.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

04. 12. 2023

Proč se vyplatí koupit nemovitst teď? Vysoké nájemné roztočí na jaře kola hypotečního byznysu a tím i cen

Proč je výhodné investovat do vlastní nemovitosti právě nyní? Klíčovým faktorem ovlivňujícím blízké chování realitního trhu je stále rostoucí výše nájemného v České republice, což komplikuje hledání cenově dostupného bydlení. Průměrná cena nájmu ve městech se pohybuje okolo 300 Kč za metr čtvereční, což se mnoha lidem jeví jako neudržitelné.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

01. 12. 2023

Komentář: Zrušení dalšího omezení pro zájemce o hypotéku je dobrým krokem, trhu ale více pomohou až nižší sazby

Další bariéra pro zájemce o hypoteční úvěr už brzo padne. Bankovní rada České národní banky (ČNB) na svém posledním jednání zrušila už druhý z požadavků na klienty bank. Ty od prvního ledna nebudou u žadatelů o hypotéku muset posuzovat výši celkového dluhu žadatele vůči jeho ročnímu příjmu (DTI). Jediným kritériem požadovaným ČNB tak bude maximální výše […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

01. 12. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *