EUR 25.340

USD 23.267

REPO sazba ČNB 4.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.340

USD 23.267

18. 10. 2023

0 komentářů

Home Credit nabízí zvýhodněné financování úsporného bydlení

 

Home Credit přichází s novinkou, která pomůže domácnostem s financováním úsporného bydlení. Účelový úvěr nabídne za zvýhodněných podmínek na zboží a technologie, které budou pořízeny za účelem úspory energií a zároveň budou sloužit ke snížení ekologické zátěže. Úvěr si klient sjedná na pobočkách Home Creditu, kde se také následně prokáže fakturou, která doloží důvod nákupu.

Loading 

Ekologické hledisko se stává v nákupním rozhodování stále více důležitější. Home Credit se v rámci své ESG politiky rozhodl nabídnout klientům další zelený produkt se zvýhodněným úrokem od 7,9 %. Klienti si tak mohou požádat na pobočkách Home Creditu například o financování fotovoltaické elektrárny a tepelného čerpadla, zateplení rodinného domu, pořízení a instalace venkovní stínící techniky, výměny kotle a instalaci zelených střech. Dále mohou domácnosti o úvěr požádat v případě pořízení systémů rekuperace, ale i nákupu dobíjecí stanice pro osobní elektromobil, anebo nádrže na akumulaci dešťové vody.

„Účelový úvěr od 50 do 500 tisíc Kč na financování úsporného bydlení si klienti sjednají na pobočce a úroková míra bude začínat od 7,9 %. Velkou výhodou úvěru je, že klient má k dispozici peněžní prostředky v podstatě okamžitě, na doložení účelu pomocí faktury o nákupu má pak půl roku od jeho čerpání. Reagujeme tak na současnou situaci, kdy se řada domácností rozhoduje o tom, zda pořídit úsporné technologie, které jim pomohou jednak ušetřit náklady, ale současně přinesou také pozitivní dopad na životní prostředí,“ uvádí Roman Žák, vedoucí oddělení půjčky a pojištění Home Credit ČR a SR.

První kamenné pobočky, kde je možné tento úvěr sjednat, otevřel Home Credit v březnu letošního roku, čímž reagoval na požadavky svých klientů, kteří preferují osobní kontakt a považují kamennou pobočku za faktor důvěryhodnosti. Postupně chce otevřít svým zákazníkům až 25 míst, kde budou moci žádat o úvěry a konzultovat osobně své finanční potřeby.

Home Credit dlouhodobě posiluje svoji roli v oblasti ekologicky a sociálně odpovědného podnikání. Již od roku 2013 omezuje tištění papírových smluv, využívá elektronického popisu a v místě prodeje signpady. V současné době více než 80 % všech procesů spojených s uzavíráním smluv probíhá bez papíru. Plastové karty nahrazuje virtuálními. Klienty aktivně motivuje k využívání mobilní aplikace ke správě financí. Také svým online řešením pro žádost o půjčku, nákup na splátky nebo na založení kreditní karty přispívá jednak k rychlejšímu a pohodlnějšímu procesu pro zákazníky, ale i k enviromentální a společenské udržitelnosti. Od června letošního roku začal nabízet Zelenou na splátky, půjčku za zvýhodněných podmínek, ve spolupráci s poskytovateli ekologických a energeticky úsporných řešení, které domácnostem pomohou k větší energetické soběstačnosti.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.49 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%

5.49%
Historie vývoje

 

 


Související články

Banky v červnu poskytly nejvíce hypoték v letošním roce

Objem poskytnutých hypotečních úvěru dosáhl v červnu 24,2 miliardy Kč, z toho skutečně nové úvěry činily 20,2 miliardy Kč. Červnový objem nově poskytnutých hypoték je tak nejvyšší v letošním roce a společně s květnem se poprvé po více než dvou letech nachází nad hranicí 20 miliard Kč.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

15. 07. 2024

Swiss Life Hypoindex červenec 2024: Banky hypotéky opět nezlevnily

Česká národní banka na konci června počtvrté v řadě snížila základní sazbu o 50 bazických bodů na 4,75 % p. a. A jak na to zareagovaly banky s úrokovými sazbami u svých hypoték? Jedno velké nic. Dokládá to aktuální hodnota červencové průměrné nabídkové sazby podle Swiss Life Hypoindexu, která se v porovnání s červnem prakticky nezměnila. Stagnace úrkokových […]

Text: Milan Vodička

Foto: Swiss Life Select

10. 07. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *