Sobota 18. listopadu. Svátek má Romana.

IMMOFINANZ/LORDSHIP: Certifikace LEED Gold pro projekt Na Příkopě 14

15.10.2014 07:10 Tisková zpráva:

Při rekonstrukci budovy Na Příkopě 14, provedené společnostmi IMMOFINANZ Group a LORDSHIP, a. s., (50 % / 50 %), byla využita řada ekologických, energeticky úsporných systémů šetrných k životnímu prostředí, například zpětné využití dešťové vody, rekuperace tepelné energie a účinné řízení větrání a osvětlení. Tato řešení zlepší pracovní podmínky a zajistí budoucím nájemcům budovy Na Příkopě 14 maximální spokojenost. Jelikož se zjistilo, že v ekologických stavbách je výrazně nižší fluktuace a nemocnost zaměstnanců, patří tedy k přínosům těchto budov pro nájemce nejen nižší náklady na jejich provoz, ale také úspory investic do lidských zdrojů.

Budova stojí na jedné z nejznámějších obchodních tříd Prahy – u křižovatky ulic Panská a Na Příkopě – v pražské památkové rezervaci.  Na osmi podlažích s celkovou rozlohou cca 17 000 m2 nabízí v nižších patrech exkluzivní nákupní galerii a v horních patrech kancelářské prostory třídy A. Dále je zde k dispozici 145 parkovacích míst. V nejvyšším patře se nachází terasa s panoramatickým výhledem na městské centrum a Pražský hrad. Výhodou tohoto místa je vynikající infrastruktura městské dopravy: pěšky lze snadno dojít na stanici metra Můstek (trasy A a B) nebo náměstí Republiky (trasa B); od zastávek Jindřišská a náměstí Republiky (cca 300 m) jezdí hlavní pražské tramvajové linky.

První významný nájemce kanceláří, globální právnická firma White & Case, obsadila v květnu 2014 horní patra, jež nabízejí prvotřídní prostory na ploše téměř 3 500 m2. Po podpisu této nájemní smlouvy bylo pronajato téměř 50 % kancelářských prostor.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *