EUR 25.235

USD 23.616

REPO sazba ČNB 5.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.235

USD 23.616

05. 03. 2024

0 komentářů

Investiční skupina EQ posiluje na poli komerčních nemovitostí a rozšiřuje své portfolio o retailové projekty

 

Česká investiční skupina E&Q získala do svého portfolia dva stabilní realitní projekty v Libochovicích a Lomnici nad Popelkou. Hlavním nájemcem v obou objektech s celkovou pronajímatelnou plochou 2 600 m2 je Penny Market. Skupina plánuje do obou projektů dále investovat, v Lomnici chystá například revitalizaci bývalého pivovaru a zavedení nových služeb.

Loading 

Pro skupinu, která se zabývá investicemi do nemovitostí a jejich správou, se jedná o první větší retailovou akvizici. Od svého založení v roce 2017 až dosud se věnovala především residenčním projektům a činžovním domům. Akvizice regionálních komerčních projektů tak představuje nový krok v její dlouhodobé investiční strategii.

„Konzervativnější investice do komerčních nemovitostí odpovídají naší strategii budování dlouhodobého portfolia a zároveň směrem, kterým se do budoucna chceme vydat. Naším cílem je vyhledávat zajímavé projekty, odkrývat a vytěžovat jejich další potenciál,“ vysvětluje Vít Kala, výkonný ředitel skupiny E&Q a dodává: „Libochovice i Lomnice jsou zavedené, stabilně fungující lokální projekty, které budeme nadále rozvíjet, aby i nadále byly atraktivní jak pro zákazníky, tak pro nájemce.“

Kromě Penny Marketu se v objektech nachází masna a v Lomnici nad Popelkou i prodejna tabákových výrobků, tiskovin a loterijních služeb Traficon, což je značka, která též spadá do portfolia mateřské společnosti DT Holding.

Další investice skupiny nyní poputují především do budovy bývalého pivovaru, který přiléhá k lomnickému projektu.

„Naše nejbližší plány v Lomnici počítají s výraznou investicí do oživení celé budovy pivovaru. S plným respektem k historii této budovy a cílem zachování jejího genia loci bychom do ní rádi přilákali další nájemce a zcela nové služby a tím i posílili občanskou vybavenost v Lomnici,“ uzavírá Vít Kala.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.57 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%
Historie vývoje


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *