EUR 24.725

USD 22.775

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.9 %

EUR 24.725

USD 22.775

15. 05. 2024

0 komentářů

Jaroslav Rychna posiluje vedení Buřinky

 

Čtvrtým členem představenstva Stavební spořitelny České spořitelny (Buřinky) se stal Jaroslav Rychna. Od roku 2016 působí v České spořitelně a od 1. května 2024 navíc povede divizi informačních technologií v Buřince. Jeho cílem je především zrychlit digitalizaci a implementovat AI do co nejvíce oblastí a procesů.

Loading 

Jaroslav Rychna je absolventem Západočeské univerzity v Plzni, vystudoval zde obor Softwarové inženýrství. Oblasti IT zasvětil celou svou dosavadní pracovní kariéru. Působil ve společnosti Cleverlance, poté zastával vedoucí pozici v oddělení vývoje Českomoravské stavební spořitelny. V roce 2016 nastoupil do České spořitelny, kde je zodpovědný za rozvoj a provoz klíčových systémů banky.

Od 1. května 2024 rozšiřuje své působení v rámci Finanční skupiny České spořitelny a jako nový člen představenstva Buřinky povede divizi IT. „Neustále hledám způsoby, jak vylepšit a modernizovat naše bankovní systémy. Mým cílem je efektivně a bezpečně využívat umělou inteligenci v rámci různých oddělení, aby se naše banka mohla rychle přizpůsobit novým technologickým trendům,“ říká Jaroslav Rychna.

„Nová role Buřinky spočívající v podpoře energeticky udržitelného bydlení a veškeré aktivity s tím související, které jsme úspěšně nastartovali v minulém roce, jsou velkou výzvou a prověrkou naší technologické připravenosti. To byl také jeden z hlavních důvodů, proč se dozorčí rada rozhodla posílit představenstvo Buřinky o nového člena, který bude řídit rozvoj společnosti v oblasti informačních technologií a digitalizace našich procesů,“ vysvětluje Libor Vošický, předseda představenstva Buřinky.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.52 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%
Historie vývoje

 

 


Související články

spořit na bydlení

Jak si spořit na bydlení, když už nechcete stavební spoření

Podpora stavebního spoření byla omezena na pouhých tisíc korun státní podpory za rok. A to při úložce 20 000 Kč ročně. Pokud vezmeme v úvahu to, že výkonnost stavebního spoření je velmi nízká a v posledních letech nedokázala ani porazit inflaci, tak je možná čas najít si jiný způsob spoření na bydlení.

Text: Hana Bartušková

Foto: Shutterstock

21. 03. 2024

stavební spoření 2024

Vyplatí se stavební spoření v roce 2024?

V rámci konsolidačního balíčku byla opět snížena podpora stavebního spoření. Přítom ale už v minulých letech víceméně platilo, že šlo o velmi konzervativní formu spoření/investice. Která nedokázala porazit ani inflaci a to ani po započtení státní podpory. Jak je to se stavebním spořením nyní? Vyplatí se a pro koho?

Text: Hana Bartušková

Foto: Shutterstock

05. 02. 2024

Další ročník programu Nová zelená úsporám odstartoval

Státní fond životního prostředí ČR (SFŽP ČR) tento týden po letní pauze spustil příjem žádostí o dotaci do nové etapy populárního programu Nová zelená úsporám (NZÚ). Pro žadatele je připraveno mnoho novinek včetně několika podprogramů, které reagují především na růst životních nákladů v podmínkách ekonomické krize.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

05. 10. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *