EUR 24.945

USD 23.341

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.6 %

EUR 24.945

USD 23.341

11. 06. 2024

0 komentářů

Kancelářský a obchodní komplex v centru Prahy se mění na “Karlák Shopping Square”

 

Administrativní a obchodní centrum „Karlák Shopping Square“ (dříve Charles Square Center) dostává novou tvář v podobě kompletního rebrandingu, architektonických úprav a rekonstrukce retailových a kancelářských prostor včetně zmodernizovaného loga. Kancelářskými nájemci v budově jsou Phillip Morris, Cisco, DIOR, Commerzbank nebo Moët Hennesy.

Loading 

Mezi nově příchozí retailové nájemce patří například McDonald’s nebo Fruitisimo. Budovu vlastní německá společnost KGAL, která se zaměřuje na správu aktiv a investic a je takém iniciátorem celého projektu. Pronájem kancelářských prostor a správu budovy zaštiťuje společnost Savills, která ji také v roce 2021 provedla certifikačním procesem v úrovni BREEAM In-Use Excellent. O pronájem maloobchodních prostor a project management se stará společnost CBRE, která zároveň realizuje redevelopment objektu Karlák Shopping Square.

„Jsme velmi spokojeni s tím, jak se projekt vyvíjí. Splnění požadavků nájemců a zároveň zvýšení kvality budovy je náročný proces, ale každá zúčastněná strana je zapálená a pracuje na nejvyšší profesionální úrovni. Klíčem k úspěchu je vysoká míra spolupráce mezi všemi zúčastněnými. Nakonec je velmi obohacující vidět, jak se všechny dílky skládají dohromady jako ve hře Tetris,“ komentuje Jessica Zeitler, Asset manažer v KGAL.

Noví i dlouhodobí nájemci podtrhují atraktivitu a zájem o Karlák Shopping Square

„Nově jsme zprostředkovali pronájem pro dva atraktivní gastro brandy, a to ovocný bar Fruitisimo a oblíbený McDonald’s, jehož prostor o ploše více než 300 m2 bude spojovat vnitřní galerii s frekventovaným prostranstvím před polyfunkčním centrem,“ říká Jan Janáček, Head of Retail Sector v CBRE, a dodává: „Mezi dlouhodobé nájemce patří supermarket Billa, z těch větších formátů se dále jedná o drogerii Teta a oblíbený koncept fitness center John Reed.“ Centrum kromě toho čekají další změny – ty se týkají budoucích i stávajících nájemců. Příkladem je obchod řetězce Don Pealo, který se přemístí do nových prostor. V pokročilých fázích jednání jsou dále pronájmy prostor pro renomovanou mezinárodní pekárenskou značku a řetězec veganských a vegetariánských restaurací

Pavel Novák, Head of Office Agency v Savills, dodává: „Kancelářské budovy v centru Prahy jsou pro firmy vždy atraktivní díky své výhodné lokalitě. V případě této budovy navíc oceňují poskytované služby v rámci obchodní galerie, dostupnost přímo na metru a třeba i výhledy z nejvyšších pater. Právě tyto faktory mimo jiné vedly k prodloužení smluv s dlouhodobými nájemci. Například Philip Morris si zde pronajímá téměř 3 500 m² a Cisco 2 800 m².“

REKLAMA

Architektonické změny, redesign a rebranding

„V rámci rekonstrukce vlastník plánuje úpravu fasády centra. Návrh respektuje stávající podobu budovy a vychází z jednoduchosti její architektury. Nedílnou součástí je určitě rebranding. Design log jednotlivých nájemců a obchodního domu jako takového bude sjednocen a velkoplošná reklama a barevné polepy budou odstraněny,“ vysvětluje Anna Pospíchalová, architekt v oddělení Building Consultancy v CBRE.

Cílem je zklidnit vizuální obraz budovy ve veřejném prostoru a zároveň podpořit viditelnost vstupů do centra, hlavně do jeho obchodní části. Vstup do kancelářských prostor je záměrně potlačen. Fasádu budou doplňovat kvalitní materiály, mezi kterými vynikne černé matné sklo rámující portál vstupu do obchodního domu a zrcadlový prolamovaný nerezový plech použitý na podhled prostoru. Důležitým elementem je rovněž světlo jak přirozené, tak umělé.

„Proměna čeká jednotky nových i stávajících nájemců. Jedná se například o tvorbu prostoru Shell & Core pro fastfoodový řetězec McDonald’s a další gastronomické provozovatele. Spolu s vlastníkem chceme maximálně využít potenciál místa, oživit polyfunkční centrum i z ulice a přilákat tak co nejvíce návštěvníků,“ říká Barbara Jesenská, projektová manažerka v oddělení Building Consultancy v CBRE.

Světlo jako klíčový prvek redesignu

V budově bude zaveden nový osvětlovací systém, který bude reagovat na přirozené světlo a zlepší celkovou atmosféru prostředí. Nová instalace je navržena tak, aby eliminovala nežádoucí odlesky a přebytečné světlo, což přispěje k minimalizaci rušivých rozdílů v jasu a kontrastu při přechodu z exteriéru do interiéru. Výsledkem bude příjemnější prostor, který lépe respektuje okolní prostředí. Dalším pozitivním aspektem bude maximální využití potenciálu centra. Nové osvětlení umožní lépe vyzdvihnout a prezentovat nabízené produkty a služby. Navíc bude podporovat prodej a přitahovat více zákazníků, kteří si budou moci vychutnat a prozkoumat sortiment v retailové části. Tím vznikne prostor pro zvýšení tržeb a úspěšnost nového Karláku. Celkově tedy rekonstrukce polyfunkčního centra přinese pozitivní změny v čistotě vizuálního prostředí i využití jeho potenciálu.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.51 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%
Historie vývoje

 

 


Související články

Dostupnost bytů se opět zhoršila a blíží se novému rekordu

Podle dnes zveřejněného indexu dostupnosti bydlení (CG-Index) se dostupnost bydlení v Praze opět zhoršila. Na průměrný nový byt o výměře 70 m2 je nyní v hlavním městě potřeba 15,4 ročních mezd (maximum bylo v prvním čtvrtletí 2022 – 17,3), což je nejvíce ze všech okolních metropolí. Praha je v regionu nejméně dostupná i co se […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

19. 06. 2024

Česká roubenka láme cenové rekordy, ostatní chalupy většinou zlevňují

Tři roky extrémního zájmu, tři roky vychládání. Tak by se dal ve zkratce nazvat vývoj českého trhu s rekreačními objekty. A jak se zdá, přichází teď období stagnace. Ceny chalup totiž přímo před sezonou klesly a leckde odmazaly celoroční růst. Proti trendu jsou jen prémiové objekty v Jizerských horách nebo Krkonoších a jejich podhůří. Vyplývá to z takzvaného […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

17. 06. 2024

Digitalizace stavebnictví v úzkých. Chybí čas na přípravu, hrozí chaos

Vznik nového stavebního zákona provázely bouřlivé diskuse a při jeho přípravě muselo dojít k řadě kompromisů. Jednoznačným pozitivem ale měla být digitalizace stavebního řízení s účinností od 1. Července 2024. Jenže pár týdnů před spuštěním nemá za sebou Informační systém stavebního řízení ani pořádné testování, navíc si jej úředníci neměli šanci osahat v praxi.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

12. 06. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *