EUR 25.415

USD 22.509

REPO sazba ČNB 2.75 %

Inflace 5.8 %

EUR 25.415

USD 22.509

01. 11. 2017

Subjekty:
Komerční banka

KOMERČNÍ BANKA DOKONČILA NÁKUP NOVÉ ADMINISTRATIVNÍ BUDOVY VE STODŮLKÁCH

 

Komerční banka (KB) koupila od společností FINEP a Real 12 novou moderní administrativní budovu v pražských Stodůlkách, která přímo přiléhá k objektu vlastněnému Komerční bankou od roku 2012. Nový objekt na západním okraji Prahy je stavbou šetrnou k životnímu prostředí s úsporným provozem. 


„Akvizicí nové budovy ve Stodůlkách jsme se přiblížili našemu strategickému záměru využívat pro účely centrály dvě lokality. Tento model zahrnuje vlastnictví reprezentativní budovy na Václavském náměstí, kde budou sídlit především obchodní divize banky zaměřené na obsluhu klientů, a moderní budovy ve Stodůlkách určené pro ostatní činnosti banky, např. IT podpora, lidské zdroje. Zvolené uspořádání nám umožní zrychlit a zjednodušit interní postupy banky, což pozitivně pocítí i naši klienti,“ uvedl Libor Löfler, člen představenstva Komerční banky.
„Prodejem budovy A1 jsme symbolicky dokončili první fázi Západního města, které je ojedinělou městskou čtvrtí tohoto rozsahu vybudovanou jedním investorem po listopadu 1989. Urbanistické řešení nově založeného rozvojového území zahrnuje byty, kanceláře, obchodní plochy, veřejná prostranství i dopravní řešení celého projektu. Jsem potěšen, že se vlastníkem této budovy stala renomovaná instituce, jakou Komerční banka beze sporu je,“ komentoval prodej Tomáš Pardubický, generální ředitel FINEP HOLDING, SE.
Komerční banka umístí v průběhu roku 2018 do nové administrativní budovy ve Stodůlkách vybrané činnosti své centrály, které představují zhruba 1000 pracovních míst. Toto uspořádání umožní zlepšit podmínky pro spolupráci mezi jednotlivými týmy a je dobrým předpokladem pro dosažení vysoké provozní efektivnosti.
Smluvní strany se dohodly, že kupní cena nebude zveřejněna.

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.54 Aktuální výše Hypoindexu

2.11%

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%

2.43%

2.54%
Historie vývoje


Související články

Co se stane až ČNB zvýší úrokové sazby

Aktuální sazby hypoték: Sazby se přibližují hranici 3 %

Foto: Shutterstock Letošní rok se nese ve znamení růstu úrokových sazeb hypoték. Ani v červenci a na začátku srpna tomu nebylo jinak. Až na skupinu ČSOB, která připravila akční nabídku, většina bank pokračuje ve zdražování hypoték. Sazby se pozvolna přibližují tříprocentní hranici.

Text: Jana Zámečníková

03. 08. 2021

Moratorium: odklad a neschopnost splácet

Moratorium končí. Banky i stát se splácením úvěrů prý budou pomáhat nadále

Po půl roce končí plošné moratorium, tedy odklad splátek úvěrů včetně těch hypotečních. Lidé, kteří o odklad splátek požádali a bylo jim vyhověno, musí zase své závazky začít plnit. Podle České národní banky bylo schválené skoro 350 tisíc žádostí o odklad splátky úvěrů. Jenže sílící pandemie má další ekonomické dopady, a to jak na firmy, […]

Text: Monika Lukešová

02. 11. 2020

Fincentrum Hypoindex květen 2020

Fincentrum Hypoindex květen 2020: Pandemie dolehla na hypoteční trh

Pandemie koronaviru dolehla i na hypoteční trh. Letošní květen se stal v počtu poskytnutých hypoték nejslabším květnem za posledních 10 let. Objemy jsou ale díky rostoucí výši průměrné hypotéky pouze druhé nejnižší za posledních pět let. Pokles průměrné úrokové sazby hypoték podle Fincentrum Hypoindexu zrychluje.

Text: Jana Zámečníková

17. 06. 2020


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.