EUR 23.655

USD 21.982

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 12.7 %

EUR 23.655

USD 21.982

22. 03. 2023

0 komentářů

Koncept plně vybavených jednotek je budoucností nájemního bydlení

 

Home Portal, který po celé ČR poskytuje služby zejména zájemcům o novostavby, sleduje zvýšený zájem o koncept plně vybavených jednotek nájemního bydlení. Vinou vysokých hypotečních sazeb se začíná na trhu objevovat stále více novostaveb, které developeři dávají celkově k nájmu. Kupříkladu MINT rezidenční fond, který nově dává své nájemní byty do nabídky společnosti Home Portal, nyní začal nabízet přes sto bytů v Plzni. V druhé polovině roku chystá přes 200 bytů v Praze.

Loading 

„Počty bytů v novostavbách, které jdou rovnou do nájmu, a nikoliv do prodeje, rostou každým rokem dvouciferným tempem. Velkým trendem pak je pronajímat plně vybavené byty. Zájemce musí počítat s nominálně vyšším nájemným, ale díky tomu ušetří nemalé finanční prostředky za vybavení bytu. Přestěhovat se tak s trochou nadsázky může pouze s kartáčkem na zuby,“ říká Jan Vitvera, obchodní ředitel společnosti Home Portal.

Zatímco mezi nejznámější projekty loňského roku patří zejména Fragment od Trigemy a Loox Prosek od V Investu, letos se na trh dostává bezmála 800 nových bytů v nájemních projektech od pěti developerů. Výjimečnou pozici pak zastává elegantní nájemní bydlení v Plzni od MINT rezidenčního fondu. To na skvělé adrese v městské části Skvrňany nabídne přes 100 plně vybavených bytů.

 „Ke každému projektu přistupujeme s velkou odpovědností a důrazem na kvalitu, design a trvanlivost. Velkým benefitem našeho nájemního bydlení je, že zájemce nemusí nic zařizovat.  Naše byty jsou plně vybavené na míru, recepce a ostraha funguje 24 hodin denně a nájemníci navíc mají možnost dodatečných služeb na požádání. Opravdu stačí jen přijít a bydlet,“ říká Erik Janovský, investiční manažer MINT rezidenčního fondu.

Veškeré projekty MINT rezidenčního fondu budou sdruženy na webové platformě www.mintliving.cz.

V novém bytovém areálu ve Skvrňanech naleznou zájemci vše potřebné k pohodlnému životu. V přívětivé lokalitě mladé čtvrti ocení jak dostupnost do centra, tak blízkost přírody. Přímo v areálu se nachází menší park, v docházkové vzdálenosti jsou obchody, restaurace, školy či školky. Místní poliklinika s lékárnou je pouhou čtvrthodinu chůze od domu, stejně vzdálená je i pošta s knihovnou či jízda tramvají do centra.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%6.32 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%
Historie vývoje


Související články

Nájemní bydlení je investičně zajímavé

Účastníci konference Nájemní bydlení budoucnosti pořádané společnostmi BTR Consulting a Real Estate Academy se jednoznačně shodli, že rezidenční trh se proměňuje. Jasným trendem je nájemní bydlení jako aktuálně cenově dostupnější alternativa oproti vlastnickému bydlení a jako možnost zajímavá i z investičního pohledu.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

02. 06. 2023

Jak se může nájemce bránit nesprávnému vyúčtování energií?

Pronajímatel má povinnost zajistit služby související s užíváním bytu, na nichž se s nájemcem dohodne v nájemní smlouvě, jinak služby nezbytné. Tyto služby jsou zpravidla hrazeny ve formě záloh a následně vyúčtovány. Pokud vyúčtování nesplňuje stanovené požadavky, má nájemce několik možností, jak se bránit.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

01. 06. 2023

I přes pokles jsou ceny nemovitostí v ČR stále na relativně vysoké úrovni

Trh s nemovitostmi v České republice prochází v posledních měsících významnými změnami. Po dlouhém období růstu cen dochází k určité stabilizaci a mírnému poklesu. Z  aktuálních dat vyplývá, že ceny nemovitostí se za poslední tři měsíce vyvíjely různými směry.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

29. 05. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *