EUR 25.330

USD 23.782

REPO sazba ČNB 5.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.330

USD 23.782

22. 03. 2023

0 komentářů

Koncept plně vybavených jednotek je budoucností nájemního bydlení

 

Home Portal, který po celé ČR poskytuje služby zejména zájemcům o novostavby, sleduje zvýšený zájem o koncept plně vybavených jednotek nájemního bydlení. Vinou vysokých hypotečních sazeb se začíná na trhu objevovat stále více novostaveb, které developeři dávají celkově k nájmu. Kupříkladu MINT rezidenční fond, který nově dává své nájemní byty do nabídky společnosti Home Portal, nyní začal nabízet přes sto bytů v Plzni. V druhé polovině roku chystá přes 200 bytů v Praze.

Loading 

„Počty bytů v novostavbách, které jdou rovnou do nájmu, a nikoliv do prodeje, rostou každým rokem dvouciferným tempem. Velkým trendem pak je pronajímat plně vybavené byty. Zájemce musí počítat s nominálně vyšším nájemným, ale díky tomu ušetří nemalé finanční prostředky za vybavení bytu. Přestěhovat se tak s trochou nadsázky může pouze s kartáčkem na zuby,“ říká Jan Vitvera, obchodní ředitel společnosti Home Portal.

Zatímco mezi nejznámější projekty loňského roku patří zejména Fragment od Trigemy a Loox Prosek od V Investu, letos se na trh dostává bezmála 800 nových bytů v nájemních projektech od pěti developerů. Výjimečnou pozici pak zastává elegantní nájemní bydlení v Plzni od MINT rezidenčního fondu. To na skvělé adrese v městské části Skvrňany nabídne přes 100 plně vybavených bytů.

 „Ke každému projektu přistupujeme s velkou odpovědností a důrazem na kvalitu, design a trvanlivost. Velkým benefitem našeho nájemního bydlení je, že zájemce nemusí nic zařizovat.  Naše byty jsou plně vybavené na míru, recepce a ostraha funguje 24 hodin denně a nájemníci navíc mají možnost dodatečných služeb na požádání. Opravdu stačí jen přijít a bydlet,“ říká Erik Janovský, investiční manažer MINT rezidenčního fondu.

Veškeré projekty MINT rezidenčního fondu budou sdruženy na webové platformě www.mintliving.cz.

V novém bytovém areálu ve Skvrňanech naleznou zájemci vše potřebné k pohodlnému životu. V přívětivé lokalitě mladé čtvrti ocení jak dostupnost do centra, tak blízkost přírody. Přímo v areálu se nachází menší park, v docházkové vzdálenosti jsou obchody, restaurace, školy či školky. Místní poliklinika s lékárnou je pouhou čtvrthodinu chůze od domu, stejně vzdálená je i pošta s knihovnou či jízda tramvají do centra.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.57 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%
Historie vývoje


Související články

Ceny nájmů se začínají umoudřovat, je otázka, na jak dlouho

Růst cen nájemního bydlení se za poslední rok – až na výjimky – zpomalil a v mnoha krajích přešel dokonce k poklesu nebo stagnaci. Pomohl především větší počet nemovitostí nabízených k pronájmu – bytů v podstatě všech kategorií, ale také pokojů určených ke spolubydlení nebo například částí rodinných domů. A svou roli sehrála i utlumená poptávka, která vyústila v nižší […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

11. 04. 2024

Družstevní bydlení je stále cenově dostupnější alternativa

Pořízení staršího družstevního bytu je v průměru o 15 procent levnější než koupě bytu v osobním vlastnictví. Zatímco průměrná prodejní cena bytu v Česku v osobním vlastnictví na začátku letošního roku dosahovala 70 tisíc korun za metr čtvereční, průměrná cena za metr čtvereční družstevního bytu byla na hranici 47 tisíc korun za metr čtvereční. Vyplývá to z analýzy společnosti RE/MAX.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

09. 04. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *