EUR 24.460

USD 23.227

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 8.5 %

EUR 24.460

USD 23.227

04. 06. 2013

0 komentářů

Kooperativa proplatila první povodňové škody

 


 

První škody jsme ocenili a vyplatili na základě fotodokumentace a soupisu poškozených věcí, které nám klienti dodali. Jedná se o menší škody ze středních Čech a okolí Prahy, kde se voda dostala do prostor sklepů nebo poškodila zahrady.

Celková výše škod se pohybuje minimálně v desítkách milionů Kč, čísla se stále aktualizují. Konečný rozsah škod si prozatím netroufáme odhadnout. Kromě menších škod, které voda způsobila na zahradách a sklepích rodinných domů, již Kooperativa zaznamenala i několik velkých škod. Například v Zoologické zahradě v Praze, kde je zaplavena spodní část zahrady.

Nejvíce škod registrujeme z Prahy a středočeského kraje, jihočeského kraje, zejména Českého Krumlova, Táborska a Bechyně a Královéhradeckého kraje, okolí Hostinného a Trutnova. Další škody určitě velká voda způsobí i v Ústeckém kraji, kde bude Labe teprve kulminovat.

Už o víkendu jsme zásadně posílili počet operátorů na naší infolince 841 105 105, na kterou mohou klienti škody hlásit. Využít mohou také jakoukoliv naši pobočku, e-mailovou adresu info@koop.cz nebo on-line formuláře na webu Kooperativy  http://www.koop.cz/reseni-skod/hlaseni-skod-on-line/.  

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%6.1 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.24%

6.28%

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%
Historie vývoje


Související články

Škody v domácnosti Čechy netrápí

Češi jsou nepoučitelní, pojištěné bydlení stále nemá více než čtvrtina Čechů. Slováci jsou na tom o chlup lépe, bez pojištění jich je „jen“ pětina. Nic na tom nemění ani jejich osobní zkušenost s vloupáním či prasklým potrubím. Co nejčastěji Češi podceňují při pojištění bydlení?

Text: Jiří Havelka

26. 07. 2016

Požár domu - pojištění majetku

Bojíme se ohně a dostihne nás voda

Vichřice, záplavy, krupobití či oheň… naše obavy z živelních pohrom bývají často neopodstatněné. Ale co když zrovna budete mít smůlu a zasáhne vás jedna z mnoha ničivých pohrom posledních let. Proti určitým rizikům se ale lidé chrání zbytečně a jiná naopak zanedbávají, některá je potřeba připojistit a jiná nejdou pojistit vůbec. Každá pojišťovna se na jednotlivá rizika dívá jinak.

Text: Jiří Havelka

23. 09. 2015

Rekonstrukce 765 tis. Kč, balkón 30 tis. Kč

Finanční úřad pro účely daně z nabytí nemovitých věcí porovnává kupní cenu nemovitosti s její směrnou hodnotou. Ta vychází z lokality a „příslušenství“, jaké daná nemovitost má. O kolik je podle státu levnější bydlení v přízemí a kolik přidá k hodnotě bytu kompletní rekonstrukce či sauna?

Text: Jiří Havelka

15. 07. 2014


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *