Sobota 22. února. Svátek má Petr.

Mladí lidé chtějí spořit, v ČMSS nově i děti se slevou 2000 Kč

14.11.2018 11:11 Tisková zpráva: Českomoravská stavební spořitelna

ČMSS před koncem roku zvýhodňuje stavební spoření pro děti a mladé klienty, nabízí jim slevu 2000 Kč za uzavření smlouvy, tuto nabídku nyní rozšiřuje i na děti. Zájem mladých klientů i rodičů a prarodičů o stavební spoření v poslední době roste.

ČMSS již od počátku září nabízí mladým klientům od 18 do 35 let slevu za uzavření smlouvy o stavebním spoření. „Od poloviny listopadu tuto výhodu rozšiřujeme i na děti od narození do 18 let,“ uvedl místopředseda představenstva ČMSS Jochen Maier. Nová nabídka představuje stoprocentní slevu z poplatku za uzavření smlouvy, maximálně 2000 Kč. Pro spoření s cílovou částkou do 200 tisíc Kč je tak uzavření smlouvy zdarma.

Po započítání této slevy a státní podpory tak výnos ze stavebního spoření dosáhne při ideální měsíční úložce 3,5 % ročně. Kromě této nabídky nadále zůstává v platnosti i možnost ukončit spořicí smlouvu bez jakýchkoli sankcí již po třech letech spoření.

„Děti a mladí lidé tvoří více než třetinu našich klientů. Rodiče i prarodiče zakládají dětem stavební spoření především kvůli jeho stabilitě, jistotě a nadstandardním zabezpečeným výnosům. Pro mladé lidi chystající se v budoucnu na své první bydlení je pak stavební spoření cestou, jak získat počáteční kapitál buď na rekonstrukci, nebo jako vlastní zdroje pro dofinancování úvěru na bydlení,“ vysvětlil Jochen Maier.

Zájem o stavební spoření v letošním roce roste. ČMSS za prvních deset měsíců uzavřela více než 139 tisíc smluv o stavebním spoření, meziročně je to o 17 procent více.

Tweet 20

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *