EUR 25.350

USD 23.394

REPO sazba ČNB 6.25 %

Inflace 2.3 %

EUR 25.350

USD 23.394

Modrá pyramida pomůže svým klientům i po skončení splátkových moratorií

 

I po skončení splátkových moratorií je Modrá pyramida připravena individuálně pomoci svým klientům, kteří budou v důsledku aktuální situace potřebovat úlevy v dalším splácením závazků. Klienti budou mít možnost požádat za pomoci on-line formuláře na webových stránkách o úlevy formou odložení splátek jistiny nebo celých splátek na období 3 měsíců.

Loading 


Ke konci září Modrá pyramida umožnila svým klientům odložit splácení u 6 364 úvěrů, přibližně 14 % klientů s odloženými úvěry se již vrátilo ke splácení. „Během první vlny pandemie covid-19 jsme se snažili klientům vyjít maximálně vstříc v rámci úlev splácení a díky tomu jsme jim pomohli znovu se finančně nastartovat. Nyní se budeme klientům věnovat individuálně a budeme se snažit nalézt cestu a možnosti, jak jim i nadále pomoci v této nelehké době,“ říká Pavel Jirák, generální ředitel Modré pyramidy.
Na webových stránkách Modré pyramidy klienti brzy naleznou on-line formulář, pomocí něhož budou moci podat žádost o úlevy formou odložení splátek jistiny nebo celých splátek na období 3 měsíců. Klienti s končící ochrannou dobou jsou v těchto dnech informováni o možnosti úlevy ve splácení e-mailem. Na rozdíl od ochranných dob budou vyhodnocovány schopnosti klienta splácet a bude s ním uzavřena dohoda o úlevě. „Pro klienty nabízíme dvojí řešení. Platit dočasně méně, tedy že jim odložíme splácení jistiny, nicméně úrok budou splácet i nadále. Nebo neplatit dočasně žádné splátky, tedy že jim odložíme splácení jistiny i úroku,“ dodává Jirák.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.6 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%
Historie vývoje


Související články

Moratorium splátek a druhá vlna koronaviru

4 ponaučení z končícího dluhového moratoria

Problémy s nesplácením hypotečních úvěrů prý jistí vysoké realizační ceny rezidenčních nemovitostí. Alespoň podle představ Tomáše Nidetzkého, radního ČNB. Víceguvernér Nidetzký patrně spoléhá na to, že Češi berou vlastní bydlení za racionálně uváženou investici. Hypoteční dlužníci prý udělají první a poslední, aby tyto úvěry spláceli. Důležité je vzít jakoukoli práci, třebas na pokladně supermarketu. Ano […]

Text: Radovan Novotný

04. 11. 2020

Moratorium: odklad a neschopnost splácet

Moratorium končí. Banky i stát se splácením úvěrů prý budou pomáhat nadále

Po půl roce končí plošné moratorium, tedy odklad splátek úvěrů včetně těch hypotečních. Lidé, kteří o odklad splátek požádali a bylo jim vyhověno, musí zase své závazky začít plnit. Podle České národní banky bylo schválené skoro 350 tisíc žádostí o odklad splátky úvěrů. Jenže sílící pandemie má další ekonomické dopady, a to jak na firmy, […]

Text: Monika Lukešová

02. 11. 2020

Aktuální sazby hypoték září 2020

Aktuální sazby hypoték: Konec moratoria se blíží, sazby stagnují

Úrokové sazby hypoték si vybírají zasloužené volno a stagnují. V současné době není ani důvod, aby hypoteční sazby dál klesaly. Blíží se konec období odkladů splátek a banky vyčkávají, zda se zvýší počet klientů, kteří nebudou schopni splácet hypotéky. Úplně růžově nevypadá ani vývoj tuzemské ekonomiky.

Text: Jana Zámečníková

02. 09. 2020


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *