Sobota 23. března. Svátek má Ivona.

Modrá pyramida poskytla v roce 2017 nejvíce úvěrů na bydlení ve své historii

15.03.2018 06:03 Tisková zpráva: Modrá pyramida stavební spořitelna

Modrá pyramida plní své poslání a pomáhá svým klientům vytvářet nové domovy. V roce 2017 poskytla největší objem úvěrů na bydlení ve své historii, celkem 15,415 miliardy korun (o 30 % více než v roce 2016). Zájem o úvěry, které jsou vázané na smlouvy o stavebním spoření, rostl dokonce již druhým rokem v řadě o více než 50 procent.

„Modrá pyramida boří mýty, že úvěry od stavebních spořitelen jsou vhodné především pro rekonstrukce a menší investice do bydlení. Největší objem úvěrů poskytla Modrá pyramida formou Hypoúvěrů, které jsou zajištěné nemovitostí a klienti je využívají hlavně na koupi nebo výstavbu nemovitosti,“ uvedl David Formánek, předseda představenstva a generální ředitel Modré pyramidy.

Modrá pyramida vloni poskytla klientům celkem 5 668 Hypoúvěrů v celkovém objemu 12,708 miliardy korun. Meziročně tak objem Hypoúvěrů vzrostl o rovných 70 %.

Modrá pyramida

Z celkového objemu poskytnutých úvěrů byly úvěry za 14,639 miliardy korun poskytnuty ve vazbě na smlouvy o stavebním spoření (meziroční nárůst 55 %). Rekordní poptávku klientů po úvěrech na bydlení podpořily změny, které Modrá pyramida představila na počátku roku 2017. Upravila  parametry produktů, smluvní dokumentaci, ale i procesy, které klient nevidí. V rámci rozsáhlé inovace úvěrových produktů došlo k podstatnému zjednodušení financování bydlení pro klienty.

„Stavební spoření prošlo v uplynulých letech významnou proměnou. Produkt, který byl dříve pro klienta často složitý a kterému nerozuměl, je nyní v Modré pyramidě jednodušší a transparentní. Ke sjednání úvěru stačí našim klientům jeden dokument a jeden podpis, kterým klient založí smlouvu o stavební spoření a zároveň požádá o úvěr,“ dodal David Formánek, předseda představenstva a generální ředitel Modré pyramidy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *