EUR 24.380

USD 23.706

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 17.5 %

EUR 24.380

USD 23.706

19. 12. 2019

0 komentářů

Nemovitostní fond pod značkou CZECH FUND posiluje svou pozici v Olomouci. Jeho součástí se stalo regionální centrum Haná Olomouc

 

Nemovitostní fond CZECH REAL ESTATE INVESTMENT FUND, který nabízí investiční skupina DRFG, rozšířil své portfolio o obchodní centrum Haná Olomouc s téměř 10 tisíci metry čtverečními maloobchodních ploch. Po nedávném nákupu Olomouc CITY jde o druhé nákupní centrum, které realitní fond koupil v Olomouci a jehož roční návštěvnost převyšuje 3 miliony lidí ročně.  


Obchodní centrum Haná Olomouc je současně téměř plně obsazeno. Průměrná délka nájemních smluv činí bezmála 4 roky. Mezi stabilními nájemci jsou například obchody se sportovními potřebami SportsDirect nebo A3 Sport, prodejny s oblečením KiK, Takko, obchod s obuví CCC či Pepco a mnoho dalších. Centrum je otevřeno od roku 2002.
Centrum spravuje společnost DRFG Real Estate Facility Management, která je členem investiční skupiny DRFG. Celková pronajímatelná plocha komerčních nemovitostí ve správě DRFG po této akvizici dosahuje bezmála 210 tisíc metrů čtverečních. “Jde o vhodné doplnění našich investic v regionu. Haná Olomouc je perfektně stabilizované centrum, mezi jehož výhody patří především udržitelné nájmy, kvalitní nájemci a vysoká návštěvnost-to vše doloženo vysokými tržbami na metr čtvereční,” říká Josef Musil, obchodní ředitel DRFG Real Estate. 
Haná Olomouc se dále pyšní svou strategickou polohou. Centrum je stavebně propojeno s obchodním řetězcem Tesco v tradičně oblíbené nákupní destinaci s více než 100 tisíci metry čtverečními, kde se nachází například obchody jako jsou Decathlon, Möbelix, JYSK či Electro World. “Jde o hlavní nákupní lokalitu v Olomouci, situovanou nedaleko sjezdu z hlavního tahu mezi Brnem a Ostravou, která přitahuje velké množství návštěvníků. Najdou zde totiž koncentraci téměř všech segmentů-od módy, sportovních potřeb, kosmetiky, potravin, elektroniky až po nábytek či doplňky pro domácnost. A v neposlední řadě také fast food McDonald’s či aquapark,” doplňuje Musil.
Budova byla zakoupena od společnosti Star Capital Investments, která se zabývá komplexním poradenstvím v oblasti správy majetku. “Haná Olomouc je součástí regionálně významné obchodní zóny a nabízí mnoho silných značek.Toto dobře zavedené a skvěle fungující obchodní centrum se nám podařilo dále ještě zhodnotit skrze efektivní správu nemovitosti. Bylo nám potěšením na této úspěšné transakci spolupracovat právě s odborníky z DRFG. Pro investory budeme nadále vytvářet nové příležitosti a spravovat naše současné portfolio v souladu naší strategií udržitelného zhodnocování kapitálu. Děkuji celému týmu v Olomouci i v Praze a těším se na další výzvy,“ říká Josef Malíř, ředitel společnosti Star Capital Investments.
Poradenství při této transakci poskytla skupině DRFG společnost CBRE. Finanční a účetní poradenství společnost ASB, právní poradenství advokátní kancelář Wilsons a technické poradenství společnost Sentient. Na straně prodávajícího zajistila komerční poradenství společnost Savills a právní služby advokátní kancelář Kinstellar. Financující bankou transakce je Komerční banka. Cena transakce nebude uvedena.
Tisková zpráva CZECH FUND

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.28 Aktuální výše Hypoindexu

2.51%

2.61%

2.67%

2.84%

3.14%

3.39%

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%
Historie vývoje


Související články

graduated-studentka

Kde se vyplatí pronajímat byt studentům?

Koupit byt a pronajímat ho studentům může znít jako výhodná investice. V době, kdy ceny bytů v Praze či Brně stále rostou závratnou rychlostí, mohou být alternativou města, kde se nachází vysoké školy a byty jsou levnější. Kde a jaké byty se vyplatí pronajímat studentům?

Text: Jana Zámečníková

13. 07. 2018


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.