EUR 25.655

USD 22.059

REPO sazba ČNB 1.50 %

Inflace 4.9 %

EUR 25.655

USD 22.059

08. 06. 2021

Nezajištěný úvěr od Buřinky na družstevní bydlení za 3,99 %

 

Družstevní bydlení nyní zažívá svou renesanci. Potvrzují to i klienti Stavební spořitelny České spořitelny (Buřinky), kde průměrná výše nezajištěného úvěru na družstevní bydlení narostla za poslední rok o 91 %.
Aby možnosti financování svým klientům ještě více zpřístupnila, snižuje Buřinka na svém úvěru určeném na družstevní bydlení úrokovou sazbu na 3,99 % p.a. při výběru fixace sazby na tři roky. Současně není nutné doložení výše vlastních zdrojů u úvěrů nad 1 mil. Kč. Jedinečný limit 3,5 mil. Kč pro tyto úvěry bez zajištění nemovitostí zůstává, stejně jako maximální splatnost 20 let.
Buřinka se také rozhodla zachovat zvýhodněnou sazbu na klasickém Úvěru od Buřinky 4,35 % p.a. i do budoucna jako svou standardní nabídku. Reaguje tak na obrovský zájem o úvěry, který pokračuje i v letošním roce, navýšený o 59 % oproti stejnému období vloni.   


„V podpoře financování družstevního bydlení vidíme velký potenciál a také jednu z možných odpovědí na neustále rostoucí ceny nemovitostí, resp. vlastnického bydlení. Myslíme především na mladší a střední generaci, pro kterou se vlastní bydlení stává nedosažitelným snem,“ uvádí Milan Pospíšil, ze Stavební spořitelny České spořitelny (Buřinky). A dále vysvětluje: „O financování družstevního bydlení jeví nejvíce zájem právě mladí lidé v rozmezí 26 až 35 let s trvalým bydlištěm v menších městech. Průměrná výše tohoto úvěru se za poslední rok pohybuje kolem 900 tisíc Kč.“  Tento typ bydlení v sobě nese řadu výhod, jako je nižší cena členského podílu ve srovnání s koupí bytu nebo možnost spolupodílet se na rozhodování bytového družstva. Na druhé straně jedinečností Úvěru od Buřinky na družstevní bydlení je jeho anuitní splácení, tzn. že klient splácí jistinu svého úvěru již od první splátky.
Kde je možné Úvěr od Buřinky sjednat?

  • Zcela online. Klienti České spořitelny si mohou úvěr sjednat ve svém internetovém i mobilním bankovnictví George. V případě online sjednání mohou mít peníze na účtu do 15 minut.
  • Prostřednictvím finančních poradců.
  • Na pobočce České spořitelny.

 

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.43 Aktuální výše Hypoindexu

2.15%

2.11%

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%

2.43%
Historie vývoje


Související články

jak získat číslo popisné

Kde a jak získat číslo popisné?

Dostavěné rodinné domy a jiné stavby, pro jejichž výstavbu je nutné stavební povolení nebo ohlášení, musíte označit číslem popisným (resp. evidenčním). Žádost o přidělení čísla se podává prostřednictvím stavebního úřadu příslušnému úřadu obecnímu. Co do žádosti uvést a jak dům následně označit?

Text: Veronika Hejná

Foto: Shutterstock

19. 10. 2021

Státní nájemní byty? Stát plánuje stavět v partnerství se soukromým sektorem

Ministerstvo pro místní rozvoj připouští, že stimulace poptávkové strany, tedy dotace pro obyvatele, současnou krizi bydlení nevyřeší. Připravuje proto modelový projekt výstavby nájemního bydlení ve spolupráci se soukromým sektorem. Projekt má být vhodný adept pro spolupráci s Národním rozvojovým fondem.

Text: Veronika Hejná

Foto: Shutterstock

14. 10. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.