EUR 24.610

USD 24.180

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 17.5 %

EUR 24.610

USD 24.180

Novinka od Wüstenrotu: flexibilní stavební spoření pro generaci 55+

 

Praha 14. září 2019 – Pro nové klienty, kteří v době sjednání stavebního spoření překročili věkovou hranici 55 let, nabízí Wüstenrot nyní flexibilní stavební spoření s možností vybrat naspořené prostředky již po dvou letech od založení, pokud bude klient potřebovat prostředky např. z důvodu mimořádné situace. Produkt nazvaný Stavební spoření 55+ má veškeré parametry klasického stavebního spoření, nabízí zajímavou úrokovou sazbou 1,2 % p.a., a navíc je bez poplatku za sjednání smlouvy. Oblíbené stavební spoření se tak stává zajímavější i pro generaci, která často preferuje kratší časový horizont a snadnější přístup ke svým úsporám.   


Finanční skupina Wüstenrot vychází vstříc potřebám klientů a neustále se snaží zjednodušovat dostupnost produktů pro lepší bydlení. A to i pro ty, kteří překročili padesátku a rádi by si vylepšili bydlení, zvažují rekonstrukci, či dokonce nákup nové nemovitosti. „S postupným stárnutím naší populace se zde vytvořila silná skupina stále ekonomicky aktivních lidí z generace 55+, tedy mladších ročníků tzv. ‚babyboomers‘. Ti si zakládají již druhé nebo i třetí stavební spoření za život a spoří si na vylepšení vlastního bydlení. Je pro ně však důležité mít úspory rozumně dostupné pro případ potřeby,“ uvádí Jiří Procházka, produktový manažer finanční skupiny Wüstenrot, a dodává: „Vázací doba šest let u klasického stavebního spoření může být pro tuto skupinu limitující, proto nově nabízíme možnost ukončit smlouvu už po dvou letech bez účtování poplatku za ukončení smlouvy ve vázací době. Klient v tomto případě přichází pouze o státní příspěvek. Průzkumy i naše zkušenosti ukazují, že většina padesátníků má se stavebním spořením osobní a pozitivní zkušenost a plánuje jeho výhod využít opakovaně i v budoucnu. Věříme proto, že jim s takto flexibilně přizpůsobeným produktem vyjdeme vstříc.“
Pro koho je Stavební spoření 55+ určeno?
Na zvýhodněné podmínky Stavebního spoření 55+ dosáhne klient, kterému je v době založení smlouvy minimálně 55 let. Může zvolit mezi cílovou částkou 200 a 500 tisíc korun, přičemž na účet vztahující se ke smlouvě o stavebním spoření musí do 4 měsíců vložit částku 2 tisíce, resp. 5 tisíc korun dle zvolené cílové částky. Cílovou částku je možné změnit po uplynutí 4 měsíců spoření.
Hlavní výhody produktu Stavební spoření 55+

  • Bez poplatku za sjednání smlouvy o stavebním spoření
  • Atraktivní úroková sazba 1,2 % p. a.
  • Bez poplatku za předčasné ukončení smlouvy o stavebním spoření při trvání smlouvy min. dva roky.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.28 Aktuální výše Hypoindexu

2.51%

2.61%

2.67%

2.84%

3.14%

3.39%

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%
Historie vývoje


Související články

Vláda diskutuje zrušení podpory stavebního spoření. Podle AČSS by to na obyvatelstvo mělo velmi nepříjemné dopady

Stavební spoření je v Česku velmi oblíbeným finančním produktem. Aktuálně jej využívají více než tři miliony klientů. Nyní je v rámci hledání úspor ve státním rozpočtu vážným kandidátem na „odstřel“. Zeptali jsme se proto tajemníka Asociace českých stavebních spořitelen (AČSS) Jiřího Šedivého, jaké dopady by mělo zrušení státní podpory po 30 letech na stavební spoření.

Text: Milan Vodička

Foto: AČSS

17. 08. 2022

Stavební spoření úroky 2022

Úroky u stavebního spoření zatím moc nerostou

Kromě klíčových sazeb ČNB a úrokových sazeb hypoték začaly letos po delší době růst i úroky na běžných a spořicích účtech. Jak je na tom ale stavební spoření? Je to oblíbený nástroj pro běžné spoření, ale úrokové sazby to moc velké nenabídne. Aneb jaké vám nabídnou úrokové sazby stavební spořitelny?

Text: Hana Bartušková

Foto: Shutterstock

25. 05. 2022

Propad poskytnutých hypoték v dubnu citelně zesílil

Hypoteční trh v dubnu výrazně zpomalil. Objem poskytnutých hypoték oproti březnu propadl podle České bankovní asociace (ČBA) zhruba o 40 %, a to jak z pohledu objemu, tak počtu poskytnutých hypoték. Banky a stavební spořitelny poskytly domácnostem hypotéky v celkovém objemu 17,5 mld. Kč, zatímco v březnu činil objem přes 30 mld. Kč.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

16. 05. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.