EUR 25.405

USD 21.896

REPO sazba ČNB 1.50 %

Inflace 4.9 %

EUR 25.405

USD 21.896

15. 10. 2019

Novinka od Wüstenrotu: flexibilní stavební spoření pro generaci 55+

 

Praha 14. září 2019 – Pro nové klienty, kteří v době sjednání stavebního spoření překročili věkovou hranici 55 let, nabízí Wüstenrot nyní flexibilní stavební spoření s možností vybrat naspořené prostředky již po dvou letech od založení, pokud bude klient potřebovat prostředky např. z důvodu mimořádné situace. Produkt nazvaný Stavební spoření 55+ má veškeré parametry klasického stavebního spoření, nabízí zajímavou úrokovou sazbou 1,2 % p.a., a navíc je bez poplatku za sjednání smlouvy. Oblíbené stavební spoření se tak stává zajímavější i pro generaci, která často preferuje kratší časový horizont a snadnější přístup ke svým úsporám.   


Finanční skupina Wüstenrot vychází vstříc potřebám klientů a neustále se snaží zjednodušovat dostupnost produktů pro lepší bydlení. A to i pro ty, kteří překročili padesátku a rádi by si vylepšili bydlení, zvažují rekonstrukci, či dokonce nákup nové nemovitosti. „S postupným stárnutím naší populace se zde vytvořila silná skupina stále ekonomicky aktivních lidí z generace 55+, tedy mladších ročníků tzv. ‚babyboomers‘. Ti si zakládají již druhé nebo i třetí stavební spoření za život a spoří si na vylepšení vlastního bydlení. Je pro ně však důležité mít úspory rozumně dostupné pro případ potřeby,“ uvádí Jiří Procházka, produktový manažer finanční skupiny Wüstenrot, a dodává: „Vázací doba šest let u klasického stavebního spoření může být pro tuto skupinu limitující, proto nově nabízíme možnost ukončit smlouvu už po dvou letech bez účtování poplatku za ukončení smlouvy ve vázací době. Klient v tomto případě přichází pouze o státní příspěvek. Průzkumy i naše zkušenosti ukazují, že většina padesátníků má se stavebním spořením osobní a pozitivní zkušenost a plánuje jeho výhod využít opakovaně i v budoucnu. Věříme proto, že jim s takto flexibilně přizpůsobeným produktem vyjdeme vstříc.“
Pro koho je Stavební spoření 55+ určeno?
Na zvýhodněné podmínky Stavebního spoření 55+ dosáhne klient, kterému je v době založení smlouvy minimálně 55 let. Může zvolit mezi cílovou částkou 200 a 500 tisíc korun, přičemž na účet vztahující se ke smlouvě o stavebním spoření musí do 4 měsíců vložit částku 2 tisíce, resp. 5 tisíc korun dle zvolené cílové částky. Cílovou částku je možné změnit po uplynutí 4 měsíců spoření.
Hlavní výhody produktu Stavební spoření 55+

  • Bez poplatku za sjednání smlouvy o stavebním spoření
  • Atraktivní úroková sazba 1,2 % p. a.
  • Bez poplatku za předčasné ukončení smlouvy o stavebním spoření při trvání smlouvy min. dva roky.

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.32 Aktuální výše Hypoindexu

2.21%

2.15%

2.11%

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%
Historie vývoje


Související články

Budou přibývat rekonstrukce a opravy nemovitostí

Foto: Shutterstock Hlad po investicích do vlastního bydlení na jedné straně a hledání bezpečného přístavu pro úspory na straně druhé – to jsou důvody růstu zájmu o úvěry od stavebních spořitelen i o samotné stavební spoření. Shodují se na tom generální ředitelé stavebních spořitelen. A objevuje se i další výrazný fenomén – rekonstrukce.

Text: Milan Vodička

01. 06. 2021

Úvěry od stavebních spořitelen na historickém rekordu

Foto: Shutterstock Boom v oblasti úvěrů na bydlení nezažívají jen bankovní hypotéky, ale také úvěry od stavebních spořitelen. Jen za letošní březen poskytly podle statistik České národní banky (ČNB) úvěry zajištěné nemovitostí za více než tři miliardy korun. Pokořily tím svůj historický rekord. Úroková sazba přitom byla podle dat ČNB nižší než u bankovních hypoték. Hypoteční banky […]

Text: Milan Vodička

11. 05. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.