EUR 25.655

USD 22.059

REPO sazba ČNB 1.50 %

Inflace 4.9 %

EUR 25.655

USD 22.059

21. 11. 2019

Panattoni připravuje průmyslovou zónu na brownfieldu po bývalých uhelných dolech na Plzeňsku

 

Před velkou výzvou stojí společnost Panattoni, specialista na přeměnu brownfieldů v moderní průmyslové parky. U Nýřan na Plzeňsku připravuje revitalizaci rozsáhlého území, které v minulosti ovlivnil provoz černouhelných dolů, tepelné elektrárny, betonárny i potravinářského závodu. Při přípravě nové průmyslové zóny Panattoni Park Nýřany Terminál se developer zaměří již při přípravě území na udržitelnost a ekologickou výstavbu. Díky kvalitní a dostatečně kapacitní inženýrské infrastruktuře má budoucí park předpoklady i pro rozvoj dle konceptu Průmysl 4.0.    


 „V současnosti připravujeme nezbytné administrativní kroky včetně žádosti o posouzení dopadů na životní prostředí EIA a hledáme nejlepší technické řešení revitalizace území. Naštěstí se můžeme opřít o vlastní bohaté zkušenosti z Karlovarského kraje, například z přípravy průmyslové zóny na brownfieldu po bývalém strojírenském závodě Škoda v Ostrově,“ říká Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni pro ČR a Slovensko.
Areál u Nýřan se může pochlubit rozmanitou historií. Přesně před 150 lety zde byl otevřen Krimich, ve své době nejhlubší uhelný důl v západočeském revíru. Ve dvacátých letech
20. století zde Škoda postavila tepelnou elektrárnu, která zásobovala její strojírenské závody
v Plzni, město Nýřany i nedalekou muniční továrnu. Zatímco elektrárna ukončila provoz patrně již v polovině 50. let, šachta byla uzavřena až v roce 1971. Celý areál byl následně přebudováván na potravinářský závod Likona Nýřany, který fungoval až do 90. let. Přímo na pozemcích, které čeká revitalizace na průmyslovou zónu, fungovala v 50. – 60. letech betonárna společnosti Prefa.
„Je nám ctí podílet se na revitalizaci brownfieldu po boku Panattoni a pokračování příběhu lokality, která prochází permanentní proměnou. Se společností Panattoni spolupracujeme dlouhodobě, a tak víme, že se v poslední době zaměřuje i na návrat průmyslu do tradičních lokalit. V době všeobecného nedostatku prostor jde o velmi žádané aktivity. Pro fond LOGISTIS má projekt v Nýřanech hned dvě prvenství: Jedná se o první brownfield fondu v České republice stejně tak první počin za hranicemi Středočeského kraje,“ říká Monika Hubková, asset manažerka fondu LOGISTIS spravovaného společností AEW, který je investorem projektu.
„Panattoni Park Nýřany Terminál nabídne rychlé dopravní spojení do Německa i do Prahy a navíc i přímé napojení na železniční dopravu. Z nedalekého nádraží Nýřany se lze pohodlně přepravit vlakem do Plzně, Domažlic, ale i dalších měst a obcí. Průmyslový park tedy bude mít dobrou dopravní obslužnost i pro pracovní sílu,“ Tomáš Pícha, specialista na akvizice ze společnosti CBRE, která pomáhala s přípravou lokality.
Stavební boom u Nýřan potvrzuje, že potenciál Plzeňska pro průmyslovou výrobu a logistiku ještě zdaleka není vyčerpán. Lokalita stále těží z bohaté industriální tradice, skvělé dopravní infrastruktury, kvalitní strojírenské základny, přítomnosti univerzity a geografické blízkosti Německa. To je tvoří předpoklady pro klienty s vyšší přidanou hodnotou. Jen samotný Panattoni Park Pilsen West přivítal během pouhých 2 let 6 nájemců: Alutech, Sony DADC, IAC, Maurice Ward a nyní Group Plastivaloire a Filtration Group.
Tiskovová zpráva Panattoni

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.43 Aktuální výše Hypoindexu

2.15%

2.11%

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%

2.43%
Historie vývoje


Související články

Investoři masivně nakupují nájemní byty

Jakékoliv sklady, retailové parky a moderní kanceláře. Seznam priorit investorů na tuzemském trhu nemovitostí zůstává i po 3. čtvrtletí neměnný. Přesto na něm dochází k určitému vývoji: do bilance se totiž stále viditelněji promítají rezidenční nemovitosti. Konkrétně jde o starší bytové domy i novostavby určené k pronájmu.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

22. 10. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.