EUR 25.615

USD 22.012

REPO sazba ČNB 1.50 %

Inflace 4.9 %

EUR 25.615

USD 22.012

05. 05. 2021

Pandemie akcelerovala digitalizaci. Modrá pyramida spouští žádost o čerpání úvěru přes mobil

 

Modrá pyramida, která jako první stavební spořitelna vyvinula svou vlastní aplikaci, pokračuje v digitalizaci dál. Nově otevírá možnost čerpání Rychloúvěru i Hypoúvěru na bydlení přes mobilní aplikaci MP Home. Díky tomu také pomáhá snížit spotřebu papíru – v MP Home lze nejen podat samotnou žádost o čerpání úvěru, ale i nahrát všechny potřebné dokumenty. Klienti se tak vyhnou veškerému fyzickému papírování. Aplikace MP Home je dostupná zdarma pro Android i iOS a aktuálně ji má už přes 70 000 uživatelů. Vývoj aplikace proběhl ve spolupráci se společností Cleverlance. 


Modrá pyramida představila mobilní aplikaci jako první stavební spořitelna v Česku už v říjnu 2019. Od té doby se z této mobilní aplikace stal průvodce na cestě k vysněnému bydlení. Kromě náhledu smluv a připomínek termínů teď umožňuje zažádat o čerpání úvěru a online vyřídit i všechny formality, jako je nahrání dokumentů nebo výběr termínu výplaty peněz z úvěru. „Na cestě za digitalizací jsme už několik let, nicméně posledních 14 měsíců mělo na rozvoj těchto služeb citelný vliv a digitalizaci výrazně urychlilo. Kromě zjednodušení a úspory času, které žádost o čerpání úvěru přes mobil přináší, je tu navíc ještě jeden aspekt – snížení papírové administrativy, která je dalším, byť jen nepatrným, krůčkem k větší udržitelnosti,“uvádí manažer digitálních služeb Modré pyramidy Jan Čeřovský.
MP Home má už přes 70 000 uživatelů
Aplikaci MP Home si do svých mobilních zařízení nainstalovalo už více než 71 000 klientů. Kromě nové možnosti zažádat o čerpání úvěru je v aplikaci možné také sjednat stavební spoření nebo najít vysněnou nemovitost díky široké nabídce inzerátů. Zobrazování podmínek k čerpání je nově upravené tak, aby aplikace klienta provedla krok po kroku jejich plněním. „Ke konci loňského roku jsme společně s Komerční bankou připravili ještě jedno vylepšení. MP Home je možné aktivovat pomocí údajů, kterými se klienti přihlašují do aplikací Komerční banky. Spuštění aplikace tak vyřídí zcela online z pohodlí domova,“ doplňuje Čeřovský.
800 000 Kč už za tři dny – MP Home umožní podání žádosti o čerpání také u populárního Rychloúvěru
Rychloúvěr, jak název napovídá, je rychlou a jednoduchou možností, jak získat až 800 000 Kč (bez zajištění) na rekonstrukci nebo modernizaci bydlení. Úvěr je bez ručitele a při splnění podmínek není potřeba ani dokládat příjem. Splátky si klienti mohou rozložit až do 20 let. Aktuální úroková sazba je 3,99 % p.a.
RYCHLOÚVĚR-infobox

  • úvěr na rekonstrukci a modernizaci bydlení
  • rychlé vyřízení na poradenských místech Modré pyramidy
  • minimum potřebných dokladů a bez ručitele
  • při splnění podmínek bez doložení příjmů

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.43 Aktuální výše Hypoindexu

2.15%

2.11%

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%

2.43%
Historie vývoje


Související články

Budou přibývat rekonstrukce a opravy nemovitostí

Foto: Shutterstock Hlad po investicích do vlastního bydlení na jedné straně a hledání bezpečného přístavu pro úspory na straně druhé – to jsou důvody růstu zájmu o úvěry od stavebních spořitelen i o samotné stavební spoření. Shodují se na tom generální ředitelé stavebních spořitelen. A objevuje se i další výrazný fenomén – rekonstrukce.

Text: Milan Vodička

01. 06. 2021

Úvěry od stavebních spořitelen na historickém rekordu

Foto: Shutterstock Boom v oblasti úvěrů na bydlení nezažívají jen bankovní hypotéky, ale také úvěry od stavebních spořitelen. Jen za letošní březen poskytly podle statistik České národní banky (ČNB) úvěry zajištěné nemovitostí za více než tři miliardy korun. Pokořily tím svůj historický rekord. Úroková sazba přitom byla podle dat ČNB nižší než u bankovních hypoték. Hypoteční banky […]

Text: Milan Vodička

11. 05. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.