EUR 25.265

USD 23.663

REPO sazba ČNB 5.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.265

USD 23.663

24. 03. 2022

0 komentářů

Podmínky pro ubytování uprchlíků v nájemních bytech

 

Obce, které chtějí pomoci uprchlíkům z Ukrajiny tím, že je ubytují v nájemních bytech postavených pomocí podpory z programů, které administruje SFPI, najdou na stránkách SFPI informace, jak mají v tomto případě postupovat, aby nebyla porušena pravidla nařízení vlády, jimiž se programy řídí.

Loading 

„I když bychom se maximálně snažili, nedokážeme se vžít do situace, jakou prožívají lidé, kteří z Ukrajiny prchají před bezprecedentní válečnou agresí. Jednou z prvotních věcí, kterou potřebují vyřešit, je ubytování. Na Fond se obracejí obce, zda mohou uprchlíkům pronajmout nájemní byty, které postavily s podporou peněz z programů Fondu. Vzhledem k tomu, že je taková výstavba vázaná poměrně přísnými pravidly, zveřejňujeme informace, jakým způsobem je možné pronájem ukrajinským uprchlíkům umožnit,“ říká Hana Pejpalová, ředitelka Státního fondu podpory investic.

Obce, které chtějí výše uvedeným způsobem uprchlíkům pomoci, najdou na stránkách www.sfpi.cz aktuální informace, jak postupovat. Krom toho si zde mohou stáhnout vzor čestného prohlášení, na jehož základě bude možné byty pronajímat. Čestné prohlášení je jak v češtině, tak v ukrajinštině.

„Chtěla bych zdůraznit, že ani v této tíživé situaci nezapomínáme na obyvatele Česka, protože víme, jak vysoká poptávka po bytech je. Programy Výstavba pro obce a Nájemní byty, z nichž je možné obecní byty stavět, jsou kontinuálně otevřené a lze z nich stále čerpat peníze na další výstavbu,“ dodává Hana Pejpalová.

 

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.57 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%
Historie vývoje


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *