EUR 24.380

USD 23.706

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 17.5 %

EUR 24.380

USD 23.706

08. 10. 2020

0 komentářů

Poptávka na prodej nemovitosti bezkontaktně vzrostla o 283 %

 

Dopad epidemie konoraviru se již projevil v mnoha oblastech byznysu, prodeje nemovitostí nevyjímaje. Během první vlny v březnu a dubnu klesl prodej bytů v ČR téměř o čtvrtinu a dle průzkumu společnosti Opendoor o odložení prodeje z důvodu obav uvažuje nyní reálně 36 % dotázaných. To vše vede k otázkám, zda není na čase přehodnotit celý systém prodeje nemovitosti. 


Během tradičního prodeje, tedy prostřednictvím realitní kanceláře, se na běžný byt přijde podívat v průměru 15 zájemců (u lukrativních nemovitostí může činit toto číslo i trojnásobek) a realitní makléř navštíví místo také nejméně čtyřikrát. To se samozřejmě v dnešní době, kdy je doporučeno mezilidský kontakt omezit na nezbytné minimum, jeví jako velká překážka a řada lidí, kteří chtějí svoji nemovitost prodat, se dostává do neřešitelné situace, protože prodat potřebují, ale zároveň nechtějí do svého soukromí pouštět cizí návštěvníky. Naději jim může přinést nový způsob prodeje, který je již běžný ve většině států světa – např. v Americe tento způsob prodeje nemovitosti zvažuje téměř polovina prodávajících. S Okamžitou platbou od Reasu přichází úplně nový způsob, jak zjistit hodnotu, získat cenovou nabídku na koupi a prodat byt absolutně bezkontaktně a za stejnou cenu, jako by majitelé získali při tradičním prodeji.
“Chtěli jsme na trh přinést službu, která lidem nabídne absolutní jistotu kupce a sníží jejich trápení při prodeji bytu na minimum,” komentuje vznik projektu Michal Makoš, spoluzakladatel Reasu, a dodává: “V současné situaci však vidíme největší výhodu v absolutně bezkontaktním způsobu zpracování od prvotního odhadu až po finální podpis smlouvy.”
Už nyní se poptávka po této službě zvýšila téměř trojnásobně právě z důvodu požadavku na větší soukromí a je velmi pravděpodobné, že vzhledem k aktuální situaci, i nadále poroste. “Na rozdíl od některých ekonomů se nedomníváme, že se prodej nemovitostí může někdy zastavit. Lidé budou potřebovat bydlet vždycky, proto spíše vsázíme na jiné metody při prodeji a koupi bytů či domů a tudíž ústup od tradičního prodeje nemovitosti tak, jak ho známe teď,” zakončuje Makoš.
Tisková zpráva REAS

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.28 Aktuální výše Hypoindexu

2.51%

2.61%

2.67%

2.84%

3.14%

3.39%

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%
Historie vývoje


Související články

Hypoteční sazby začínají být neúnosné i pro střední třídu

Očekávání otočení vývoje hypotečních sazeb se stále posouvá. Na počátku roku se hovořilo o tom, že by sazby mohly začít klesat na začátku roku 2023. Dnes se už hovoří spíše o jeho konci. Dopady zvyšujících se úrokových sazeb jsou samozřejmě vidět na vývoji splátek hypoték, které už dnes dosahují takových čísel, že i pro střední […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

03. 08. 2022

Bubliny, sazby. Fixujte, inflační doba je nejistá!

Pohledem víceguvernérky ČNB je vše jasné: „ČNB vždy upozorňovala, že sazby nemůžou zůstat pořád tak extrémně nízké“. A situace, kdy sazba na hypotéce byla 1,69 procenta není normální. Jediná jistota hypotečního dlužníka je fixace. Třeba pětiletá, zamknout si na pět let splátky hypotečního úvěru neuškodí.

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

02. 08. 2022

Ceny nových bytů se dostaly na vrchol, klesat ale nebudou

Růst cen nových bytů v Praze se ve druhém čtvrtletí zastavil. Nové byty se v průměru prodávaly za 145 783 korun za metr čtvereční. Levnějších bytů se přesto zřejmě v dohledné době nedočkáme.

Text: Jana Zámečníková

Foto: sxc.hu

28. 07. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.