EUR 24.920

USD 22.078

REPO sazba ČNB 3.50 %

Inflace 1.80 %

EUR 24.920

USD 22.078

16. 12. 2015

Populární Liška je symbolem stavebního spoření již 40 let

 


 

Českomoravskou stavební spořitelnu doprovází od počátku její činnosti v České republice v roce 1993 populární postavička Lišky. Tohoto maskota si vybral akcionář ČMSS, německá Bausparkasse Schwäbisch Hall AG. Liška se v reklamách v Německu objevila poprvé v roce 1975, letos tak slaví 40. narozeniny.

V Německu a později i v České republice je Liška jednoznačně spojována se stavebním spořením. Spontánní znalost tohoto symbolu přesahuje v obou zemích 90 %. Když se řekne ČMSS, našim klientům se okamžitě vybaví Liška,“ uvádí marketingová ředitelka ČMSS Vlaďka Dvořáková.

Původně měla Liška v Německu upozorňovat jen na možnost státní podpory. Za tímto účelem se na plakátech objevila jako vycpané zvíře s brýlemi a svazkem bankovek v tlamě. Pozitivní reakce klientů vedly k tomu, že Liška se následně jako televizní animovaná postavička stala stálým doplňkem veškeré komunikace Schwäbisch Hall.

Koncem 70. let se Liška poprvé rozdávala jako plyšová figurka účastníkům stavebního spoření – a dodnes je oblíbeným dárkem a žádaným sběratelským exponátem. V roce 1979 získala svou tvář s tehdy módními hranatými brýlemi a od roku 1985 je oblečena do džín a firemního trika (v Německu žlutého, v ČR bílého).

Liška se stala okamžitě velmi populární i v České republice, kde se objevovala v prvních televizních spotech spolu s nápěvkem lidové písně „Běží liška k Táboru“. V Německu má Liška i vlastní blog, kde se věnuje tématům spojeným se životem, výstavbou, bydlením a modernizací. „Úspěch Lišky se prolíná i do klientské komunikace v České republice. Náš klientský magazín se jmenuje jednoduše Liška, internetové bankovnictví nabízíme pod názvem MojeLiška a klienti mohou využít věrnostního programu,“ uzavřela Vlaďka Dvořáková.

REKLAMA

Loading

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%4.96 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%

5.49%

5.42%

5.38%

5.34%

5.32%

5.22%

5.13%

5.11%

5.05%

5.01%

4.96%
Historie vývoje

 

 


Související články

Tomáš Kašpar: K dostupnosti bydlení přispěje i větší ochrana pronajímatelů

Nájemní bydlení u nás v poslední době zažívá renesanci. Jedná se o logický důsledek růstu cen nemovitostí a vysokých úrokových sazeb hypoték. Ne vše je ale růžové. Na aktuální vývoj legislativy, ale i problémy s neplatiči, jsme se zeptali viceprezidenta Asociace nájemního bydlení Tomáše Kašpara.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Asociace nájemního bydlení

29. 05. 2025

Špatné zprávy z Prahy pokračují – nájmy i ceny výrazně rostly

Nájemní i prodejní ceny starších bytů střední velikosti v celé Praze i v jejích všech deseti obvodech meziročně podražily. Vyplývá to z analýzy portálu Sreality.cz. V prvním čtvrtletí roku 2025 jste mohli byt v Praze koupit o 16 % dráže než ve stejném období předchozího roku. Za pronájem bytu jste zaplatili zhruba o desetinu více.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

28. 05. 2025

Komentář k nejzbytečnější dani, kterou měl stát už dávno zrušit

Dlouhodobě volám po tom, aby stát tuto nespravedlivou daň za to, že bydlím ve vlastním bytě či domě, úplně zrušil. Zajímavé je, že za užívání jiné vlastní věci státu daň neplatíme. Žádná speciální daň nezatěžuje vlastnictví auta, televize ani mobilního telefonu. Tak proč zrovna nemovitosti mají tohle nezáviděníhodné daňové privilegium?

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

22. 05. 2025