EUR 25.330

USD 23.782

REPO sazba ČNB 5.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.330

USD 23.782

03. 04. 2008

0 komentářů

Poštovní spořitelna chce pomáhat klientům s čerpáním dotací z EU

 


 

 
Poštovní spořitelna chce zlepšit orientaci svých klientů z řad SME v dostupných dotačních programech EU. „Zvyšováním povědomí o dotačních příležitostech a pomocí s žádostmi o vyplácení dotací chceme ještě více podporovat mnohdy opomíjené podnikatelské a zemědělské subjekty, které už tak patří k přirozené cílové skupině klientů Poštovní spořitelny,“ přibližuje Rybková. 

Dotační servis nabízí klientům bezplatné provedení počáteční dotační analýzy klientova záměru, zhodnocení výběru dotačního programu a pomoc při vyplnění a podání žádosti. „Pokud předložený projekt nevyhovuje žádnému dotačnímu programu, dáme klientovi samozřejmě doporučení, jakým způsobem by ho mohl upravit, aby dotačním podmínkám vyhověl,“ dodává ke službám EU centra Rybková.

„Hlavně chceme již dopředu předvybrat ty nejzajímavější dotační tituly, aby se naši klienti mohli lépe zorientovat. Podnikatel by pak měl dostat komplexní řešení ke svému rozvojovému záměru – úvěr na spolufinancování či předfinancování dotace a její zprostředkování,“ dodává Tomáš Basista, manažer segmentu SME Poštovní spořitelny.

Pro předávání základních informací o dotačních příležitostech a dalšímu nasměrování potenciálních zájemců o dotace hodlá Poštovní spořitelna zlepšit i způsob, jakým se klienti dostanou k informacím, které potřebují. „Jsme připraveni pracovat na tom, aby zájemce získal informaci buď okamžitě, nebo alespoň kontakt na odborníka, který mu poradí,“ popisuje další plány do budoucna Basista.

Nová manažerka pro Poštovní spořitelnu Martina Rybková má s podobným typem poradenství bohaté zkušenosti. V minulosti se podílela mimo jiné na řízení projektu Phare 2003. Vystudovala obor eurospráva na ekonomické fakultě VŠB – TU v Ostravě. Po dokončení studií pracovala mimo jiné v CzechInvestu, vládní agentuře pro podporu podnikání a investic, kde se podílela na přímém řízení projektů spolufinancovaných z evropských fondů, a to zejména na projektu Phare 2003. Krátce působila také jako konzultantka v daňovém a právním oddělení společnosti Deloitte, kde se věnovala problematice investičních pobídek.

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.57 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%
Historie vývojeDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.