Středa 18. října. Svátek má Lukáš.

Prodávající nabízí „předvánoční“ slevy

10.12.2009 01:12 Tisková zpráva: M&M reality

Poslední dva měsíce tohoto roku se na realitním trhu začíná objevovat nezvyklá záležitost – prodávající, stejně jako supermarkety, začínají nabízet předvánoční slevy svých nemovitostí. Prodávající tak reagují na konec roku a chtějí prodat své nemovitosti. To využívá řada zákazníků k atraktivním nákupům.

Přitom k výrazným slevám není důvod. Naopak, v příštím roce se očekává mírný růst cen nemovitostí.

Např. byt 3+1 v Hradci Králové v centru, který byl od září nabízen za 1,9 mil. Kč se prodal tento týden po jednání s prodávajícím za 1,7 mil. Kč, což je sleva více než 10%. Obdobně je to i v jiných částech republiky.

Zároveň se v nabídce objevuje velké množství zadlužených nemovitostí. V roce 2009 bude dle Českého statistického úřadu vyhlášeno více než 800.000 exekucí. Z toho velké množství se týká právě nemovitostí.

Klienti tak předchází ztrátě nemovitosti v nedobrovolné dražbě tím, že nabídnou svoji nemovitost prostřednictvím realitní kanceláře k prodeji s výraznou slevou. Společnost M&M reality holding a.s. se na tuto činnost specializuje a nabízí stovky podobných nemovitostí za velice atraktivní ceny, které umí před samotným prodejem tzv. oddlužit.

Změnou exekučního řádu od 1.11.2009 došlo navíc k prodloužení tzv. rozvrhové řízení, kdy se nemovitost kupuje prostřednictvím nedobrovolné dražby, proto kupující raději volí cestu koupení nemovitosti před zahájením dražby, než aby čekali několik měsíců na to, než exekutor odstraní všechna omezení z listu vlastnictví.