EUR 25.615

USD 22.012

REPO sazba ČNB 1.50 %

Inflace 4.9 %

EUR 25.615

USD 22.012

05. 05. 2021

Prodlužujeme zvýhodněný úvěr od Buřinky za 4,35 % p.a. až do konce května

 

Letošní jaro přeje rekonstrukcím a úvěrům spojených s bydlením. Od 1. března 2021, kdy Buřinka nabízí zvýhodněný úvěr, si jej sjednalo téměř 3,5 tisíce lidí, což představuje meziroční nárůst o 26 %. Stavební spořitelna České spořitelny (Buřinka) proto vychází vstříc svým klientům a prodlužuje nabídku zvýhodněného úvěru se sníženou sazbou 4,35 % do 31. května. Akční nabídka se týká úvěrů až do výše 2,5 milionu Kč bez zajištění nemovitostí s maximální splatností 20 let a fixací úrokové sazby na 3 roky. 


Úvěr od Buřinky je možné využít nejen na stavební úpravy, ale i na vybavení bytu či domu (spotřebiče, nábytek) a také na koupi či úpravy pozemků (oplocení, cesty, pergoly). Zvýhodněná sazba platí i pro účel koupě či výstavby nemovitosti. „Akční úrokovou sazbu mohou využít všichni klienti, kteří si zvolí fixaci úrokové sazby na 3 roky. Žádná další podmínka není vyžadována. Bez omezení je i délka splatnosti či výše úvěru,“ uvádí Milan Pospíšil ze Stavební spořitelny České spořitelny a dodává: „V případě, že se jedná o koupi družstevního bydlení, může Buřinka poskytnout úvěr až do výše 3,5 milionu Kč bez zajištění nemovitostí.“ Velkou výhodou tohoto úvěru je, že není nutné mít dopředu nic naspořeno ani mít uzavřeno stavební spoření. Jedinou podmínkou je dokončení úvěrové žádosti nejpozději do 31. května 2021. 
Kolik ušetříte?

 • Při výši úvěru 300.000 Kč, splatnosti 20 let, klient oproti standardní nabídce ušetří 20.156 Kč
 • Při výši úvěru 800.000 Kč, splatnosti 20 let, klient oproti standardní nabídce ušetří 53.571 Kč

Kde je možné Úvěr od Buřinky sjednat?

 • Zcela online. Klienti České spořitelny si mohou úvěr sjednat ve svém internetovém i mobilním bankovnictví George. V případě online sjednání mohou mít peníze na účtu do 15 minut.
 • Prostřednictvím finančních poradců
 • Na pobočce České spořitelny

Výhodou Úvěru od Buřinky je jeho anuitní splácení nebo možnost odečíst si zaplacené úroky z daňového základu. Zároveň, pokud se jedná o úvěr na rekonstrukci, je možné použití vynaložených peněz doložit zjednodušeně fotkami, které klient pořídí před rekonstrukci, dokumentuje průběh a do jednoho roku vyfotí finální stav. Fotografie lze poslat prostřednictvím webových stránek www.burinka.cz . Samozřejmě stále zůstává možnost doložit rekonstrukci do jednoho roku standardními doklady.

Vstoupit do diskuze 2 Příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.43 Aktuální výše Hypoindexu

2.15%

2.11%

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%

2.43%
Historie vývoje


Související články

jak získat číslo popisné

Kde a jak získat číslo popisné?

Dostavěné rodinné domy a jiné stavby, pro jejichž výstavbu je nutné stavební povolení nebo ohlášení, musíte označit číslem popisným (resp. evidenčním). Žádost o přidělení čísla se podává prostřednictvím stavebního úřadu příslušnému úřadu obecnímu. Co do žádosti uvést a jak dům následně označit?

Text: Veronika Hejná

Foto: Shutterstock

19. 10. 2021

Státní nájemní byty? Stát plánuje stavět v partnerství se soukromým sektorem

Ministerstvo pro místní rozvoj připouští, že stimulace poptávkové strany, tedy dotace pro obyvatele, současnou krizi bydlení nevyřeší. Připravuje proto modelový projekt výstavby nájemního bydlení ve spolupráci se soukromým sektorem. Projekt má být vhodný adept pro spolupráci s Národním rozvojovým fondem.

Text: Veronika Hejná

Foto: Shutterstock

14. 10. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • Pajk

  7 května, 2021

  Tady nekdo spadl z jahody na znak… Naprosto nepodminene uvery dnes jsou na urovni 2,99 procenta rocne a uverove spolecnosti je cpou horem dolem a uver ze stavebka za vice nez ctyri procenta ma byt jako neco vyhodneho? V lednu pristiho roku refinancuji hypo za 1,69 procenta, dohodnuto rok dopredu. 4 procenta zisku je uz pro mne mirne spekulativni investice, jasne umim udelat i 10, ale ne na jistotu. Kdo a proc by si mel pujcovat za vice nez 4 procenta?

  Odpovědět

 • Jiří Procházka

  12 května, 2021

  Vážený Pajku,
  úrokové sazby nezajištěných úvěrů ze stavebních spořitelen, pokud klient nesplnil podmínku pro sjednání tzvc. řádného úvěru ze stavebnho spoření a musí jít do tzv. překlenovacího úvěru, není 2,99, ale pohybuje se od cca 3,7 % výše. Pokud již klient splní podmínky tzv. řádného úvěru ze stavebního spoření, tak se může dostat na sazbu 2,99 % – dle své smlouvy.
  A pokud nepodmíněným úvěrem myslíte spořebitelský neúčelový úvěr, tak tam se průměrná sazba pohybuje výrazně nad sazbami nabízených stavebními spořitelnami (viz příslušná statistika z ARADu).
  Prosím, nezaměňujte sazbu zajištěného úvěru nemovitost /hypotéky/ a nezajištěných úvěrů.
  Jen dodám, že nejsem z Buřinky, ale od konkurence 🙂Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.