EUR 25.005

USD 23.223

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.005

USD 23.223

21. 01. 2021

0 komentářů

Realitní byznys přestává být konzervativní. Mění ho virtuální prohlídky

 

Pandemie koronaviru dopadla na většinu oborů lidské činnosti a nevyhnula se ani poměrně konzervativnímu prodeji nemovitostí. Od prezentace pomocí fotek a reálných prohlídek se v posledních době i kvůli nákaze posunuje k různým druhům virtuálních prohlídek. Jaké jsou dva základní způsoby moderní prezentace a čím se od sebe liší?

Loading



 


Dlouhé roky byly virtuální prohlídky spíše snem, stála jim v cestě vysoká náročnost provedení, složitý postup a poměrně vysoká cena. S příchodem pandemie však potřeba méně cestovat, omezit osobní kontakt a snaha o co největší úsporu času otevřela dveře progresivním metodám cestu k úspěchu. Právě virtuální prohlídky umí nahradit dosavadní běžné návštěvy nemovitostí, a to díky využití nejmodernějších technologií. Lidé si tak mohou svůj vysněný dům či byt prohlédnout z pohodlí a bezpečí domova.
Cesta k virtuální realitě
Základní virtuální prohlídka ve své podstatě obsahuje 2D dispoziční model nabízené nemovitosti doplněný o fotografický sken každé místnosti. V nich se lze pohybovat pomocí interaktivních bodů a otáčet se v rozsahu 360° stejně tak, jako byste byli přímo na místě. Tato jednoduchá virtuální prohlídka bohužel nezahrnuje 3D model celé nemovitosti, ale je finančně velmi dostupná a nenáročná na výpočetní výkon počítače potenciálního zákazníka.
Virtuální prohlídku můžete pořídit pomocí smartphonu, nebo kamerou dostupnou v řádu nižších tisícikorun. Na trhu existuje dnes mnoho společností, a šikovných fotografů, kteří za úplatu v řádu jednotek tisíc korun takovou virtuální prohlídku vyrobí. Velkou nevýhodou, při následné propagaci je, že ji bohužel nezobrazí dokonce ani největší a nejnavštěvovanější realitní server u nás,“ vysvětluje Kryštof Kubajko z Videobydleni.cz.
 O úroveň výš
Moderní technologie poměrně nedávno umožnily vytvářet také 3D prohlídky, při nich dochází k nasnímání místnosti podobně, jako při video prohlídkách, navíc ale umí sestavit 3D dispoziční model nabízené nemovitosti.
Pořizovací cena potřebného hardwaru však přesahuje 100 tisíc korun. Na trhu v posledních dvou letech však vznikla řada firem, které 3D prohlídku na míru umí vytvořit, přičemž se cena odvíjí od velikosti snímaných prostor a začíná zhruba na pěti tisících korunách. Její výhodou však je, že tento typ 3D prohlídky zobrazí všechny realitní servery na českém trhu,“ uzavírá Kubajko.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.52 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%
Historie vývoje

 


Související články

Swiss Life Hypoindex květen 2024: Úrokové sazby hypoték (ne)překvapivě stagnují, banky vytvářejí „polštář“

Průměrná nabídková sazba hypoték podle Swiss Life Hypoindexu v květnu zanedbatelně klesla z dubnových 5,57 % p. a. na aktuálních 5,52 %. Zatímco Česká národní banka letos snížila dvoutýdenní repo sazbu už o 1,5 procentního bodu, banky úrokovou sazbu hypotečních úvěrů pouze o půl procentního bodu (podle Swiss Life Hypoindexu). Cesta k levnějším hypotékám, a […]

Text: Milan Vodička

Foto: Swiss Life Select

08. 05. 2024

Začal lobbing za státem dotované hypotéky. Jak velká by to byla chyba?

Dnešní doba je plná nálepkování. Na každého se něco najde. Kdekdo je např. populista, ačkoli argumenty pro takové označení jsou obvykle na vodě. Podle mě je nálepkování falešné. Mnohdy je jen politicky motivované. Skutečný populismus je jinde. Příkladem klasického populismu, který se za populismus překvapivě neoznačuje, je návrh některých výrobců stavebního materiálu, developerů a dokonce […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

07. 05. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *