EUR 25.440

USD 23.453

REPO sazba ČNB 4.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.440

USD 23.453

30. 11. 2023

0 komentářů

Rezidence Oliva na pražské Brumlovce získala zvláštní cenu poroty v soutěži Stavba roku 2023

 

V rámci právě uplynulého 31. ročníku prestižní soutěže Stavba roku, kterou každoročně pořádá Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, získala zvláštní cenu poroty společnost Passerinvest Group, a.s., a to za architektonicky a urbanisticky výjimečně pojatý bytový projekt Rezidence Oliva. Atraktivní a nevšední exteriér objektu harmonicky souzní s okolím a citlivě zapadá do zdejší lokality pražské Brumlovky, pro kterou je typický krásně upravený veřejný prostor včetně parků a spousty zeleně.   

Loading 

„Rezidence Oliva je nejnovějším architektonickým přírůstkem na Brumlovce. Naším záměrem bylo vytvořit místo, kde se bude lidem dobře žít. A to se věřím, podle zpětné vazby, kterou máme v průběhu roku od jejích obyvatel, podařilo. Velmi nás tedy těší i to, že stejně pozitivně je tento projekt vnímán i odbornou porotou a tohoto prestižního ocenění si moc vážíme,“ doplňuje Čestmír Šimůnek, Head of Project Management, Passerinvest Group, a.s.

Fasáda Rezidence Olivy je tvořena z neprůhledných, avšak průsvitných skleněných panelů. V kombinaci s matným skleněným zábradlím zajišťuje uživatelům domu vysokou míru soukromí při pobytu na venkovních lodžiích a zároveň neubírá nic ze světelného komfortu v bytech, kterých je celkem 72. Dostatek světla zajišťují také velká francouzská okna, která prostorům dodávají tolik potřebnou vzdušnost. Objekt zároveň disponuje také neobvykle zpracovaným proskleným atriem s panoramatickými výtahy, které tvoří pro obyvatele domu příjemný společný a zároveň společenský prostor. Kromě zajímavého architektonického pojetí a designu, byl projekt vytvořen ve vysokém technologickém standardu využívající například centrálně řízenou rekuperaci vzduchu. Použití kvalitních materiálů a moderních technologií zajišťuje rezidentům maximální komfort, pro které je velkým benefitem také možnost napojení na chytrou domácnost.

Cílem prestižní soutěže Stavba roku je seznámit odbornou i laickou veřejnost s úrovní českého stavitelství a architektury. Pořádá ji ABF – Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství za podpory dalších subjektů, například Ministerstva průmyslu a obchodu. Vyhlášení titulů cen 31. ročníku bylo možné sledovat i online a jeho záznam je k dispozici ZDE.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.49 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%

5.49%
Historie vývoje

 

 


Související články

Starší byt nyní koupíte o desetinu dráž než loni

Na trhu s nemovitostmi panuje výrazný růstový trend, minimálně to platí pro starší byty. Zkoumaná města zaznamenala meziročně růst od čtyř procent v Ústí nad Labem do 16 procent v Ostravě. Kvartální srovnání trend potvrdilo a ukázalo dokonce jeho akceleraci. Vyplývá to z analýzy společnosti FérMakléři.cz.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

22. 07. 2024

Prodej nových bytů v Praze ožívá

Trh s novými byty v Praze pokračuje v růstu, developeři za druhé letošní čtvrtletí prodali 1500 bytů. To je o polovinu více než ve stejném období loňského roku. Zároveň jde z hlediska prodejů o nejsilnější druhé čtvrtletí za posledních sedm let s výjimkou rekordního druhého čtvrtletí 2021. Cena nabízených bytů začala stagnovat. Vyplývá to z podrobných analýz společnosti Ekospol, která trh […]

Text: redakce hypoindex.cz

17. 07. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *