Středa 04. srpna. Svátek má Dominik.

RSTS prodlužuje akci na sjednání úvěru na rekonstrukci zdarma. Češi se do úprav bydlení rádi pouštějí sami

01.04.2021 10:04 Tisková zpráva:

Raiffeisen stavební spořitelna (RSTS) prodlužuje o dva měsíce akční nabídku na sjednání úvěru REKOpůjčka bez poplatku za sjednání úvěrové smlouvy. Podle aktuálního průzkumu spořitelny se lidé nebojí do úprav či rekonstrukcí svého bydlení pouštět sami. Za kutila se považuje 58 % Čechů.

Až do 31. května mohou lidé, kteří se chystají na rekonstrukci nebo modernizaci svého domova, u RSTS získat úvěr bez poplatku za sjednání úvěrové smlouvy. Tato akce se vztahuje také na úvěr na pořízení družstevního bydlení, na které lze získat až 2 milióny korun bez zajištění.

„Právě teď, kdy doma trávíme více času, je ideální čas pro plánování a vylepšování našich domovů. Může se objevit potřeba zrekonstruovat dětem pokojíček, aby v něm lépe zvládaly distanční výuku, a dospělí potřebují vhodný prostor pro práci z domova víc než kdy dřív,“ říká Lenka Molnárová, tisková mluvčí Raiffeisen stavební spořitelny.

Co Čech, to kutil

Podle průzkumu RSTS a výzkumné agentury NMS Market Reseach se téměř dvě třetiny Čechů považují za kutila. Ve větší míře se jedná o muže, kteří žijí v menších městech či na vesnici. Průzkum také ukázal, že za poslední rok se třetina českých kutilů věnovala svému koníčku více než obvykle. Důvodem byla kromě vlivu pandemie i špatná dostupnost řemeslníků. Jen 8 % kutí méně, a to i kvůli zavřeným hobbymarketům.

Díky tradici ‚zlatých českých ručiček‘ mnohé české domácnosti v této složité době nemusí odkládat větší opravy či rekonstrukce, i když nesehnaly řemeslníka. U nás v RSTS si nyní navíc lidé mohou na rekonstrukci půjčit s výhodnou úrokovou sazbou od 3,74 % ročně bez zástavy nemovitosti a nutnosti vlastních úspor. A do konce května také bez poplatku za uzavření úvěrové smlouvy,“ uzavírá Lenka Molnárová. 

Zdroj dat: NMS Market Research, vzorek 1 024 respondentů, sběr dat únor 2021.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *