EUR 24.460

USD 23.992

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 17.5 %

EUR 24.460

USD 23.992

11. 05. 2021

0 komentářů

SAS Global Forum 2021 – zvědavost a inovace vedou k novým odpovědím

 

Dva týdny, pět světadílů a desítky tisíc účastníků – to je letošní konference SAS Global Forum 2021 společnosti SAS, světového lídra v oblasti analýzy dat, strojového učení a umělé inteligence. Partnery této celosvětové konference jsou společnosti Diamond, Accenture, Deloitte, Intel a Microsoft. SAS Global Forum se poprvé samostatně koná i pro Evropu s cílem prezentovat lokální případy, reference a inspirace. Za českou republiku vystoupí například Margus Simson, člen představenstva Komerční banky a Chief Digital Officer (CDO). 


Konference se postupně uskuteční na všech kontinentech s výjimkou Antarktidy – 18. až 20. května v Americe, 19. až 20. května v asijsko-pacifické oblasti a 25. – 26. května v Evropě, na Středním východě a Africe.
Konference zahrnuje desítky akcí vedených zákazníky, kteří budou zkoumat, jak nejnovější umělá inteligence (AI), strojové učení a cloudová analýza v kombinaci se zvědavostí řeší problémy a zlepšují životy lidí. SAS Global Forum nabídne dynamické hlavní řečníky, ale také příležitosti pro vedoucí pracovníky, vědce v oblasti dat, IT profesionály.
„Globální fórum SAS bude opět obsahovat robustní Innovation Hub, kde si budou moci účastníci promluvit s odborníky a vidět živé ukázky nejnovějšího softwaru od společnosti SAS a jejích partnerů. To zahrnuje odvětvová řešení pro bankovnictví, státní správu, zdravotnictví a biologické vědy, pojišťovnictví, výrobu a maloobchod a spotřební zboží. A rovněž ukázky klíčových analytických technologií včetně umělé inteligence, cloudové analýzy, správy dat, internetu věcí (IoT), strojového učení, vizualizace a uznávané analytické platformy SAS Viya,“ uvedl Petr Šlajchrt, Country Director společnosti SAS Institute pro Českou republiku.
Více informací včetně možnosti registrace naleznete na webových stránkách: https://www.sas.com/en_us/events/sas-global-forum.html.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.28 Aktuální výše Hypoindexu

2.51%

2.61%

2.67%

2.84%

3.14%

3.39%

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%
Historie vývoje


Související články

Bydlení bude dále zdražovat. I kvůli podfinancovaným fondům oprav

Měsíční náklady potřebné k bydlení neustále rostou, například zálohy na energie se jen v posledním roce zvýšily hned několikrát. Trochu stranou doposud stály odvody do SVJ u bytových domů. Stávající pravidelné platby ale často nezohledňují nárůst nákladů nebo cen nutných i plánovaných stavebních úprav.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

05. 08. 2022

Bubliny, sazby. Fixujte, inflační doba je nejistá!

Pohledem víceguvernérky ČNB je vše jasné: „ČNB vždy upozorňovala, že sazby nemůžou zůstat pořád tak extrémně nízké“. A situace, kdy sazba na hypotéce byla 1,69 procenta není normální. Jediná jistota hypotečního dlužníka je fixace. Třeba pětiletá, zamknout si na pět let splátky hypotečního úvěru neuškodí.

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

02. 08. 2022

Nebude-li ruský plyn, nebude realitní bublina

Hypotéky v Česku prudce zdražují. Podle včera zveřejněných údajů Fincentra Hypoindexu odpovídala průměrná úroková sazba počátkem července 6,24 procenta. Za poslední měsíc tak stoupla o další citelnou 0,53 procenta. Hypotéky jsou nejdražší od počátku milénia. Jsou dražší dokonce i než těsně před globální finanční krizí, jež vrcholila v letech 2008 a 2009. Ta tehdy následně způsobila pokles […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

13. 07. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.