EUR 24.350

USD 22.389

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 8.5 %

EUR 24.350

USD 22.389

12. 10. 2023

0 komentářů

Savills zajistila prvního nájemce v Rohan City. Nové kanceláře zde bude mít skupina VGD

 

Skupina VGD je prvním nájemcem administrativní budovy A1 v projektu Rohan City. Kanceláře o rozloze téměř 2 400 m2 pro přibližně 200 zaměstnanců budou umístěny ve dvou patrech. Zprostředkovatelem pronájmu, který zahrnoval vyhledání lokality, vyjednání podmínek pronájmu a stavebně-technické poradenství, byla společnost Savills. Developerem projektu je společnost Sekyra Group, která bude v této budově sídlit v posledním osmém patře. Projekt je aktuálně ve výstavbě s termínem nastěhování v druhé polovině roku 2024. Návrh kanceláří a projektové řízení zajišťuje také Savills ve spolupráci s firmou Linstram.

Loading 

Jiří Talkner, partner skupiny VGD, říká: „Dosavadní prostory na Praze 4 nebyly již pro naši společnost a zaměstnance optimální. Prioritou pro hledání nových prostor nebyla pouze velikost. Hledali jsme především reprezentativní kanceláře v atraktivní lokalitě, ve kterých můžeme vybudovat nové zázemí vyhovující potřebám našich lidí a chodu firmy.“

 „Objekt, do kterého se VGD bude stěhovat, je poslední administrativní budovou v Praze, která v červnu roku 2022 vstoupila do fáze výstavby. Od tohoto měsíce se žádný nový projekt na pražském trhu stavět nezačal. Navíc Karlín a Invalidovna jsou aktuálně jedny z nejžádanějších lokalit v Praze, s neobsazeností nižší než čtyři procenta,“ dodává Pavel Novák, Head of Office Agency Savills.

Leoš Anderle, výkonný ředitel Sekyra Group, říká: „Rohan City je komplexní projekt, který bude zahrnovat širokou škálu služeb a funkcí od bydlení, kanceláří, obchodu a služeb až po školství a volnočasové aktivity. To jsou také hlavní důvody, proč se i naše společnost bude do této atraktivní lokality stěhovat. Chceme našim zaměstnancům poskytnout flexibilní a technicky nejmodernější zázemí.“

Budovu A1 Rohan City navrhla architektka Eva Jiřičná. Vyrůstá na budoucím nároží Rohanského nábřeží a parku Invalidovna, který bude v rámci projektu rozšířen až k Vltavě. Její předností není pouze atraktivní design, architektonické studio se zaměřilo také na efektivní a flexibilní využití prostor a ekonomický provoz. Objekt zahrnuje jedno podzemní a osm nadzemních podlaží. Jako bonus zde vznikne velkoryse pojatá sdílená terasa s krásným výhledem na město.

Druhá budova A2 nabídne špičkový design se zaměřením na detail. Autorem návrhu je tým architekta Jakuba Cíglera. Moderní prostory kanceláří třídy AAA umožní flexibilní uspořádání vnitřních prostor. Budova je projektována s důrazem na šetrné technologie a úsporný provoz. Objekt cílí na zelenou certifikaci nízkoenergetických budov na úrovni LEED Gold. V okolí budou vybudovány venkovní relaxační zóny a prostorné zelené plochy. Místo bude spojeno s páteřní městskou cyklostezku.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%6.01 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%
Historie vývoje


Související články

Jak správně formulovat inflační doložku v nájemní smlouvě?

Vysoké ceny nemovitostí a nedostupnost hypoték zvyšují zájem o nájemní bydlení a tržní nájemné roste. Pronajímatelé tak často hledají cesty, jak již sjednané nájemné jednostranně navýšit. Mají přitom pouze tři možnosti, které připadají v úvahu – na základě inflační doložky, souhlasu nájemce nebo rozhodnutím soudu.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

04. 12. 2023

Proč se vyplatí koupit nemovitst teď? Vysoké nájemné roztočí na jaře kola hypotečního byznysu a tím i cen

Proč je výhodné investovat do vlastní nemovitosti právě nyní? Klíčovým faktorem ovlivňujícím blízké chování realitního trhu je stále rostoucí výše nájemného v České republice, což komplikuje hledání cenově dostupného bydlení. Průměrná cena nájmu ve městech se pohybuje okolo 300 Kč za metr čtvereční, což se mnoha lidem jeví jako neudržitelné.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

01. 12. 2023

Komentář: Zrušení dalšího omezení pro zájemce o hypotéku je dobrým krokem, trhu ale více pomohou až nižší sazby

Další bariéra pro zájemce o hypoteční úvěr už brzo padne. Bankovní rada České národní banky (ČNB) na svém posledním jednání zrušila už druhý z požadavků na klienty bank. Ty od prvního ledna nebudou u žadatelů o hypotéku muset posuzovat výši celkového dluhu žadatele vůči jeho ročnímu příjmu (DTI). Jediným kritériem požadovaným ČNB tak bude maximální výše […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

01. 12. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *