EUR 24.765

USD 23.115

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.6 %

EUR 24.765

USD 23.115

12. 10. 2023

0 komentářů

Savills zajistila prvního nájemce v Rohan City. Nové kanceláře zde bude mít skupina VGD

 

Skupina VGD je prvním nájemcem administrativní budovy A1 v projektu Rohan City. Kanceláře o rozloze téměř 2 400 m2 pro přibližně 200 zaměstnanců budou umístěny ve dvou patrech. Zprostředkovatelem pronájmu, který zahrnoval vyhledání lokality, vyjednání podmínek pronájmu a stavebně-technické poradenství, byla společnost Savills. Developerem projektu je společnost Sekyra Group, která bude v této budově sídlit v posledním osmém patře. Projekt je aktuálně ve výstavbě s termínem nastěhování v druhé polovině roku 2024. Návrh kanceláří a projektové řízení zajišťuje také Savills ve spolupráci s firmou Linstram.

Loading 

Jiří Talkner, partner skupiny VGD, říká: „Dosavadní prostory na Praze 4 nebyly již pro naši společnost a zaměstnance optimální. Prioritou pro hledání nových prostor nebyla pouze velikost. Hledali jsme především reprezentativní kanceláře v atraktivní lokalitě, ve kterých můžeme vybudovat nové zázemí vyhovující potřebám našich lidí a chodu firmy.“

 „Objekt, do kterého se VGD bude stěhovat, je poslední administrativní budovou v Praze, která v červnu roku 2022 vstoupila do fáze výstavby. Od tohoto měsíce se žádný nový projekt na pražském trhu stavět nezačal. Navíc Karlín a Invalidovna jsou aktuálně jedny z nejžádanějších lokalit v Praze, s neobsazeností nižší než čtyři procenta,“ dodává Pavel Novák, Head of Office Agency Savills.

Leoš Anderle, výkonný ředitel Sekyra Group, říká: „Rohan City je komplexní projekt, který bude zahrnovat širokou škálu služeb a funkcí od bydlení, kanceláří, obchodu a služeb až po školství a volnočasové aktivity. To jsou také hlavní důvody, proč se i naše společnost bude do této atraktivní lokality stěhovat. Chceme našim zaměstnancům poskytnout flexibilní a technicky nejmodernější zázemí.“

Budovu A1 Rohan City navrhla architektka Eva Jiřičná. Vyrůstá na budoucím nároží Rohanského nábřeží a parku Invalidovna, který bude v rámci projektu rozšířen až k Vltavě. Její předností není pouze atraktivní design, architektonické studio se zaměřilo také na efektivní a flexibilní využití prostor a ekonomický provoz. Objekt zahrnuje jedno podzemní a osm nadzemních podlaží. Jako bonus zde vznikne velkoryse pojatá sdílená terasa s krásným výhledem na město.

Druhá budova A2 nabídne špičkový design se zaměřením na detail. Autorem návrhu je tým architekta Jakuba Cíglera. Moderní prostory kanceláří třídy AAA umožní flexibilní uspořádání vnitřních prostor. Budova je projektována s důrazem na šetrné technologie a úsporný provoz. Objekt cílí na zelenou certifikaci nízkoenergetických budov na úrovni LEED Gold. V okolí budou vybudovány venkovní relaxační zóny a prostorné zelené plochy. Místo bude spojeno s páteřní městskou cyklostezku.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.51 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%
Historie vývoje

 

 


Související články

Česká roubenka láme cenové rekordy, ostatní chalupy většinou zlevňují

Tři roky extrémního zájmu, tři roky vychládání. Tak by se dal ve zkratce nazvat vývoj českého trhu s rekreačními objekty. A jak se zdá, přichází teď období stagnace. Ceny chalup totiž přímo před sezonou klesly a leckde odmazaly celoroční růst. Proti trendu jsou jen prémiové objekty v Jizerských horách nebo Krkonoších a jejich podhůří. Vyplývá to z takzvaného […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

17. 06. 2024

Digitalizace stavebnictví v úzkých. Chybí čas na přípravu, hrozí chaos

Vznik nového stavebního zákona provázely bouřlivé diskuse a při jeho přípravě muselo dojít k řadě kompromisů. Jednoznačným pozitivem ale měla být digitalizace stavebního řízení s účinností od 1. Července 2024. Jenže pár týdnů před spuštěním nemá za sebou Informační systém stavebního řízení ani pořádné testování, navíc si jej úředníci neměli šanci osahat v praxi.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

12. 06. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *