EUR 24.550

USD 25.181

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 17.2 %

EUR 24.550

USD 25.181

06. 08. 2021

0 komentářů

Sbírka uspořádaná Exekutorskou komorou ČR vynesla během dvou týdnů 714 000 Kč, finanční dar putuje do Moravské Nové Vsi. Lidé v exekuci o finanční podporu nepřijdou, ujišťují exekutoři

 

Exekutorská komora ČR vyhlásila na začátku července interní sbírku na podporu obnovy míst zasažených ničivým tornádem. K 15. červenci byla mezi exekutory vybrána částka 714 000 Kč, která míří do Moravské Nové Vsi na Břeclavsku. 


„Chci mnohokrát poděkovat Exekutorské komoře ČR za tak velkorysý dar. Finanční prostředky využijeme na opravy zničených sportovišť a školských budov. Vzdělání a aktivní životní styl považujeme za priority, které je potřeba občanům vrátit jako první,“ říká Marek Košut, starosta Moravské Nové Vsi.
Stejně jako vloni, kdy byla mezi soudními exekutory vyhlášena neveřejná sbírka na nákup ochranných pomůcek pro seniory, i letos Exekutorská komora ČR solidárně zareagovala na tragickou událost, která postihla minimálně sedm obcí.
„Ohledně lidí postižených tornádem a jejich případných problémů se žádostmi o pomoc jsme od začátku velmi intenzivně spolupracovali s neziskovými organizacemi,“ říká prezident Exekutorské komory ČR Jan Mlynarčík.
V médiích se ihned po živelné katastrofě objevovaly informace o exekucemi zasažených obyvatelích a domácnostech, které tornádo na Moravě postihlo. Exekutorská komora ČR neprodleně informovala veřejnost o tom, že tato mimořádná situace bude v rozhodování soudních exekutorů řádně zohledněna.      V tomto duchu vydala Komora i doporučení pro soudní exekutory. Navíc i současná právní úprava na podobné situace pamatuje, např. návrhem na odklad anebo návrhem na zastavení exekuce.
„Naštěstí se potvrdil náš předpoklad a počet zasažených lidí v exekuci se opravdu nepohyboval v řádech stovek, jak uváděly některé nekompetentní subjekty.  Panika, která vznikla na základě zavádějících informací, že o výplatu pojistného na úhradu vzniklých škod mohou navíc lidé v exekuci přijít, byla také zažehnána. Takové plnění postihnout exekutor nemůže, podobné to je i u ostatních forem pomoci, ať už finanční nebo materiální,“ dodává Mlynarčík k situaci, která byla pohotovou komunikací Exekutorské komory ČR uvedena na pravou míru.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.23 Aktuální výše Hypoindexu

2.61%

2.67%

2.84%

3.14%

3.39%

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%

6.23%
Historie vývoje


Související články

oddlužení nemá být automatické

Mlynarčík: Oddlužení nemá být automatické, mysleme na dopady na drobné věřitele

Poslanecká sněmovna bude v nejbližší době projednávat transpoziční novelu insolvenčního zákona, ve které je navrhováno zkrátit dobu oddlužení ze stávajících pěti let na tři roky. Podle odborníků však nesmíme zapomínat také na věřitele. Těmi jsou totiž často běžní občané nebo drobní podnikatelé, kteří již své peníze neuvidí.  O aktuálních otázkách týkajících se exekucí a oddlužení jsme […]

Text: Veronika Hejná

08. 02. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.