Sobota 12. června. Svátek má Antonie.

Šikovní řemeslníci a kutilové v Praze se sdružují, pomáhají i v Klokánku

27.11.2015 02:11 Tisková zpráva:

Aktuálně její členové pomáhají například jednomu z pražských Klokánků ve Štěrboholech s přestěhováním šesti bytů a společných prostor. Peníze na neplánované práce ale nezisková organizace v zásobě nemá. Projekt Super Soused je sice na trhu teprve dva měsíce, ale už Klokánku nabídl svoji pomoc, přihlásili se už první kutilové. Pro Klokánek pracují zdarma, pro běžné domácnosti nabízí velmi výhodné ceny. 

Služba Super Soused propojuje nabídku a poptávku po drobných pracích v domácnosti a jako první zároveň nabízí širokou škálu garancí jak pro zákazníky, tak i pro řemeslníky a kutily. 

Hledají se další kutilové a dobrovolníci

 „Jsme velmi příjemně překvapeni tím, že se nám během pouhých dvou dnů přihlásilo několik dobrovolníků, kteří chtějí Klokánku pomoci i zadarmo nebo za tržně bezkonkurenční ceny. A hlásí se stále další. Takovou rychlost jsme sami nečekali. Vážím si toho, že nadšení pro dobrou věc u Čechů stále ještě funguje,“ konstatuje Lukáš Novák, spoluzakladatel a investor služby Super Soused.

Super Soused pro práce v Klokánku hledá i další kutily, kteří mají zájem dětem pomoci a sami si můžou určit jak a za kolik. Klokánek totiž hledá hned několik profesí – stěhováky, řemeslníky, malíře a elektrikáře. Staré byty potřebují vyklidit, demontovat a přestěhovat nábytek, nové pokoje zase vymalovat, zapojit elektrospotřebiče a zajistit potřebné opravy.

Najít schopné řemeslníka je problém

„Najít schopného a nepředraženého řemeslníka je dnes v Praze a okolí opravdu problém. Proto chceme to, co normálně funguje na vesnici – najít šikovného řemeslníka podle doporučení – přenést i do měst. Lidé už nemusí složitě vyhledávat mezi stovkami neznámých firem, jednoduše zadají úkol a pak si vyberou z nabídek šitých přímo na míru,“ vysvětluje Lukáš Novák.

Od ledna 2013 je kapacita Klokánků z nařízení ministerstva práce a sociálních věcí trvale snížena na 28 míst, opatření je důsledkem novely zákona o sociálně právní ochraně dětí. „Vzhledem k novele zákona a vzhledem k restrukturalizaci Fondu ohrožených dětí bude náš Klokánek nadále využívat jen polovinu budovy. Proto se nyní snaží zajistit dobrovolníky pro přestěhování do její druhé části. Jsme rádi, že se zde objevil projekt Super Soused, který nám s tím pomůže, velice si toho vážíme. Tím spíše, že funguje teprve dva měsíce a už svoji energii směřuje do dobročinných projektů,“ vysvětluje Jan Vaněk, předseda Fondu ohrožených dětí a vedoucí Klokánku ve Štěrboholech. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *