EUR 24.945

USD 23.341

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.6 %

EUR 24.945

USD 23.341

21. 05. 2024

0 komentářů

Skanska spouští prodej nové etapy v pražských Kbelích, ideální bydlení pro mladé rodiny

 

Skanska startuje prodej nové etapy v rezidenčním projektu Albatros Kbely v Praze 9. Bytové domy Echo a Foxtrot, pojmenované v duchu letecké abecedy, nabídnou 66 nízkoenergetických bytů. Nové bydlení je navržené podle přísných požadavků enviromentální certifikace BREEAM, nechybí ani solární panely a kvalitní interiérové vybavení včetně systému Smart Home ve standardu. S výstavbou developer počítá na podzim letošního roku s předpokladem dokončení v roce 2026. Ceny začínají od 114 tisíc za metr čtvereční včetně DPH.

Loading 

V bytových domech Echo a Foxtrot převažují dispozice 2+kk a 3+kk. Zájemci ale mohou vybírat z nabídky, kde nechybí ani bydlení se soukromou předzahrádkou v přízemí nebo třeba 4+kk ve vyšších patrech, ke kterým patří také prostorné terasy. V podzemním podlaží se nacházejí sklepy, kolárna s kočárkárnou, místnost se sprchou pro mytí kol, ale i domácích mazlíčků a garážová stání připravená pro nabíjecí stanice elektromobilů. „Díky dostupnější ceně představují nové byty dobrou investici a zároveň ideální bydlení pro páry a mladé rodiny, pro které je důležitým kritériem kvalita, promyšlené dispozice a zdravý prostor k životu,“ doplňuje Lukáš Maděra, ředitel prodeje a zákaznické péče Skanska Residential.

Byty se vyznačují praktickým a účelným využitím prostoru, které nabídnou tolik potřebnou komoru nebo výklenek pro vestavěnou skříň na ukládání věcí. Budoucí obyvatelé ocení také bezpečnostní vstupní dveře, kvalitní plovoucí podlahy nebo vyšší dveře, které zvýrazní estetický dojem celého bytu. Zároveň je zachována vysoká kvalita zdravých a udržitelných materiálů s certifikacemi EPD, FSC, PEFC. Dalším benefitem je propracovaný systém chytré domácnosti ve standardu, ale také například záplavové nebo kouřové čidlo.

Bytové domy Echo a Foxtrot dosahují velmi nízké energetické náročnosti PENB – B a oproti legislativnímu standardu vychází úsporněji o 30 % (budova Echo) a 32 % (budova Foxtrot). Na střechách se objeví i fotovoltaické panely, které finální úsporu na provozních nákladech ještě zvýrazní. Efektivně se bude nakládat také s pitnou vodou a díky úsporným armaturám se zabrání nadbytečné spotřebě vody. Projekt splňuje přísné požadavky mezinárodní certifikace udržitelnosti BREEAM v úrovni VERY GOOD.

Velký důraz je věnován také veřejnému prostranství, které se zakládá na konceptu modrozelené infrastruktury. „Dešťová voda zde nesměřuje do kanalizace, ale shromažďuje se v podzemních akumulačních nádržích a slouží k zalévání společných zelených ploch kolem budov. Její přebytek dále putuje do vsakovacích průlehů, a zde přispívá ke zlepšení lokálního mikroklima. V okolí zároveň vyrostou hned dva rozlehlé parky o celkové ploše 21 000 m2, ale také dětská hřiště, workoutová zóna i cyklostezka. Také díky nové mateřské škole představuje Albatros ideální domov pro mladé rodiny,“ uvedl Michal Kubát, projektový manažer Skanska Residential.

Projekt Albatros Kbely nabídne v pěti etapách a 11 bytových domech celkem 652 bytových jednotek na ploše 98 089 m2. Aktuálně jsou dokončeny první dvě etapy projektu a probíhá výstavba třetí fáze, která počítá s kolaudací na podzim letošního roku. Projekt dostal název podle legendárního cvičného letounu Aero L-39 Albatros, který je vystaven v nedalekém hangáru Leteckého muzea Kbely. Identita nové rezidenční čtvrti je tak pevně spojená s aviatikou, na kterou odkazuje řada prvků v interiéru a exteriéru v celém areálu včetně názvů jednotlivých bytových domů.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.51 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%
Historie vývoje

 

 


Související články

Dostupnost bytů se opět zhoršila a blíží se novému rekordu

Podle dnes zveřejněného indexu dostupnosti bydlení (CG-Index) se dostupnost bydlení v Praze opět zhoršila. Na průměrný nový byt o výměře 70 m2 je nyní v hlavním městě potřeba 15,4 ročních mezd (maximum bylo v prvním čtvrtletí 2022 – 17,3), což je nejvíce ze všech okolních metropolí. Praha je v regionu nejméně dostupná i co se […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

19. 06. 2024

Česká roubenka láme cenové rekordy, ostatní chalupy většinou zlevňují

Tři roky extrémního zájmu, tři roky vychládání. Tak by se dal ve zkratce nazvat vývoj českého trhu s rekreačními objekty. A jak se zdá, přichází teď období stagnace. Ceny chalup totiž přímo před sezonou klesly a leckde odmazaly celoroční růst. Proti trendu jsou jen prémiové objekty v Jizerských horách nebo Krkonoších a jejich podhůří. Vyplývá to z takzvaného […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

17. 06. 2024

Digitalizace stavebnictví v úzkých. Chybí čas na přípravu, hrozí chaos

Vznik nového stavebního zákona provázely bouřlivé diskuse a při jeho přípravě muselo dojít k řadě kompromisů. Jednoznačným pozitivem ale měla být digitalizace stavebního řízení s účinností od 1. Července 2024. Jenže pár týdnů před spuštěním nemá za sebou Informační systém stavebního řízení ani pořádné testování, navíc si jej úředníci neměli šanci osahat v praxi.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

12. 06. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *