EUR 24.740

USD 23.154

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.6 %

EUR 24.740

USD 23.154

07. 03. 2022

0 komentářů

Skupina Pale Fire Capital pokračuje v podpoře Ukrajiny a zajistila další ubytovací zařízení, nyní už jde o více než 500 lůžek pro uprchlíky

 

Skupina Pale Fire Capital pokračuje v humanitární podpoře Ukrajiny a s ohledem na naplnění ubytovacích kapacit prvního zařízení pronajala okamžitě další celý hotel s 216 lůžky. Nyní tak zajistila dohromady přes 500 lůžek. Koordinovat provoz v druhém pražském zařízení bude Skautský Institut.

Loading 

První pražské zařízení má kapacitu 250 míst, druhé zhruba 216, další zařízení je v jižních Čechách a nabízí zhruba 50 lůžek. Kapacita první pražské lokality je naplněna i s přistýlkami, poslední dva volné pokoje jsou bezbariérové a připraveny pro osoby upoutané na invalidní vozík, s výrazně zhoršenou mobilitou či po úraze. V ubytovacím zařízení jsou zejména maminky, případně babičky s dětmi a studenti či absolventi. Ubytovaní ve spolupráci s Organizací pro uprchlíky (OPU) mají plnou podporu služeb sociálních pracovníků, právníka, psycholožky, lektora vzdělávacích aktivit pro děti, tlumočníka a mnohé další podpůrné služby. Polopenze je rovněž zajištěna.  Provoz v druhém ubytovacím zařízení bude zajišťovat Skautský institut.

Rádi bychom poděkovali všem, kteří se ozvali a pomáhají s námi, z vlny solidarity mezi jednotlivci, organizacemi i podnikateli máme obrovskou radost. Stále se nám ozývají další a další s pomocí. Moc děkujeme,” komentuje aktuální situaci Jan Barta, partner Pale Fire Capital.

Jedním ze zásadních skautských principů je to, že silnější chrání slabšího. Ve chvíli, kdy k nám proudí tisíce lidí z válkou zasažené Ukrajiny, je pro nás přirozeností snažit se tento princip co nejlépe naplnit. Projektu, který jsme si nazvali „Hotel Svojsík“ se v tuto chvíli ujímáme s výhledem na několik měsíců, otevřít chceme už ve středu ráno,” doplnil Miloš Říha, ředitel Skautského Institutu.

Nejdůležitější je zajistit hlavně bezpečný prvotní azyl, klid, důstojné podmínky a dostatek zdravotního a dalšího materiálu pro první týdny. Z řad ubytovaných ale už zaznívá i zájem o práci – lidé nechtějí jen využívat štědrosti Čechů, chtějí se také aktivně zapojit do pracovního procesu. Financovat provoz objektů bude skupina PFC jak dlouho to bude nutné.

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.51 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%
Historie vývoje

 

 


Související články

Válka na Ukrajině a české nemovitosti

Jaký dopad bude mít válka na Ukrajině na trhu s nemovitostmi?

Válka na Ukrajině probíhá už několik týdnů, mírové rozhovory sice pokračují, ruské jednotky se stahují z oblasti Kyjeva, ale dopady této války se nejspíše ještě plně neprojevily. Mezinárodní měnový fond i Evropská unie upravují postupně předpovědi pro ekonomický růst evropských zemí. A čeká se, že Česká republika nejspíše bude ekonomicky stagnovat s růstem kolem kulaté […]

Text: Hana Bartušková

Foto: Shutterstock

07. 04. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *